Powiększ tekst:
    A
    A
    A
    

Spółdzielnia Telekomunikacyjna WIST

CENNIK OPIS FIRMY MAPA ZASIĘGU KONTAKT


Spółdzielnia Telekomunikacyjna "WIST" w Łące jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi telekomunikacyjne na terenie następujących gmin powiatu rzeszowskiego:

• Czarna - wsie Medynia Łańcucka i Pogwizdów, częściowo wieś Medynia Głogowska, • Głogów Małopolski - wieP Wysoka Głogowska, • Kamień - częściowo Krzywa Wieś, • Krasne - wsie Palikówka i Strażów, częściowo wieś Krasne, Malawa i Załęże, • Sokołów Małopolski - Sokołów Małopolski oraz wsie Górno, Markowizna Mała, Kąty Trzebuskie, Nienadówka, Trzeboś, Trzebuska, Wólka Niedźwiedzka i Wólka Sokołowska , oraz częściowo Turza, • Trzebownisko - wsie Jasionka, Łąka, Łukawiec, Nowa Wieś, Stobierna, Terliczka, Trzebownisko i Wólka Podleśna oraz częściowo Tajęcina i Zaczernie.

Spółdzielnia umożliwia zainstalowanie telefonu dla każdego chętnego z terenu objętego swoją działalnością i sąsiednich przysiółków.

Spółdzielnia udostępnia na swoim terenie dla 35 placówek szkolnych bezpłatnie usługi internetowe dla potrzeb pracowni internetowych szkół podstawowych i ponad podstawowych.

Ogólna pojemność central na terenie Spółdzielni wynosi około 11 400 NN, w tym około 190 portów ISDN.

Wszystkie urządzenia centralowe powiązane są z centralą nadrzędną liniami światłowodowymi.

Z siecią publiczną TP S.A., współpraca realizowana jest sygnalizacją SS7 po własnym kablu światłowodowym.

Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST” w Łące istnieje na rynku telekomunikacyjnym już 26 lat.

Inicjatorem założenia Spółdzielni był Wicemarszałek Józef Ślisz.

Dzięki jego staraniom Spółdzielnia otrzymała od firmy Northen Telekom centralę DMS-10 o pojemności 1000 NN. Jego marzeniem było aby Spółdzielnia z liczby 600 abonentów w początkowym okresie osiągnęła docelowo liczbę 10 000 abonentów. Ta liczba w 2006 roku została osiągnięta.

Spółdzielnia Telekomunikacyjna "WIST" w Łące została zawiązana przez 15 członków założycieli na zebraniu w dniu 23 lipca 1991 roku.

Na zebraniu tym został przedstawiony wstępny projekt statutu Spółdzielni.

Drugie zebranie założycieli Spółdzielni odbyło się w dniu 30 lipca 1991 roku, na którym przedyskutowany został projekt Statutu i po naniesieniu poprawek jednogłośnie został przyjęty jako obowiązujący tymczasowy Statut Spółdzielni do I Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli Spółdzielni.

Na zebraniu w dniu 30 lipca 1991 roku spośród członków założycieli wybrany został tymczasowy Zarząd Spółdzielni.

Na podstawie przyjętego Statutu oraz założeń organizacyjnych w dniu 5 sierpnia 1991 roku Spółdzielnia Telekomunikacyjna „WIST" w Łące została zarejestrowana w rejestrze sądowym pod numerem 159/91 i tym samym uzyskała osobowość prawną.

Odpowiadając na rosnące potrzeby rynku Spółdzielnia rozpoczęła świadczenie usług telefonii stacjonarnej.

Pierwsze lata działalności Spółdzielni były bardzo trudne.

Pesymiści obawiali się czy Spółdzielnia potrafi prowadzić działalność w warunkach gospodarki wolnorynkowej.

W Polsce nie było dotychczas Spółdzielni Telekomunikacyjnej od której można by było zaczerpnąć informacji na temat organizacji, zarządzania, finansowania, współpracy i wzajemnych rozliczeń z TP S.A. a także opracowania statutu Spółdzielni.

Spółdzielnia nie miała własnego lokalu. Pomieszczenia na urządzenia centralowe i biuro Spółdzielnia wynajmowała od Urzędu Gminy w Trzebownisku płacąc comiesięczny czynsz. Dopiero w 1996 roku został zakupiony były Ośrodek Zdrowia w Łące z przeznaczeniem na siedzibę Spółdzielni.

W chwili obecnej Spółdzielnia posiada na własność trzy budynki:

  • dwa budynki w Łące (jeden jest to budynek techniczny, w drugim znajduje się siedziba Spółdzielni, biuro obsługi klienta i punkt kasowy),
  • jeden budynek w Sokołowie Małopolskim (w którym jedna część jest przeznaczona na biuro obsługi klienta i punkt kasowy, natomiast w drugiej części są zainstalowane urządzenia centralowe).

Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej musieli pokonać wiele trudności zarówno finansowych jak i organizacyjnych aby Spółdzielnia utrzymała się na rynku telekomunikacyjnym, przynosiła zyski i w dalszym ciągu rozwijała się, poprzez realizacje nowych inwestycji na poszczególnych miejscowościach i wprowadzanie nowych usług.

W 2000 roku Spółdzielnia rozszerzyła dotychczasowy wachlarz usług o nową usługę komutowanego dostępu do sieci Internet.

Dwa lata później tj. 2002 roku Spółdzielnia wprowadziła kolejną usługę Stałego Dostępu do sieci Internet w technologii ADSL.

Natomiast w grudniu 2009 roku uruchomiono innowacyjną usługę Telewizji Cyfrowej WIST TV.

Miejscowość Zalesie w gminie Czarna to pierwsza inwestycja, która została zrealizowana w 2010 roku przez Spółdzielnię Telekomunikacyjną „WIST” w Łące i wyposażona w światłowodową sieć dostępową „światłowód do domu” w technologii FTTH. Światłowód pełni rolę medium transmisyjnego i doprowadzony jest do domu Abonenta, dzięki czemu osiągamy usługę nowej generacji, bardzo szybki Internet, Telewizję Cyfrową o wysokiej rozdzielczości.

Obecnie, dzięki dynamicznemu rozwojowi, jesteśmy operatorem świadczącym usługi telefoniczne i internetowe kilkunastu tysiącom klientów indywidualnych oraz firm na obszarze powiatu rzeszowskiego w miejscowościach:

  • Jasionka, Łąka, Łukawiec, Nowa Wieś, Stobierna, Tajęcina, Terliczka, Trzebownisko, Wólka Podleśna, Zaczernie z terenu gminy Trzebownisko,
  • Górno, Markowizna, Nienadówka, Trzeboś, Trzebuska, Trzebuska Kąty, Turza, Wólka Niedźwiedzka, Wólka Sokołowska i miasta Sokołów Małopolski z terenu gminy Sokołów Małopolski,
  • Wysoka Głogowska i Rogoźnica (częściowo) z terenu gminy Głogów Małopolski,
  • Krasne, Malawa, Palikówka, Strażów z terenu gminy Krasne,
  • Łowisko, Nowy Kamień, Kamień z terenu gminy Kamień,
  • Wola Zarczycka (częściowo) z terenu gminy Nowa Sarzyna,
  • Rakszawa (częściowo) z terenu gminy Rakszawa

oraz na obszarze powiatu łańcuckiego w miejscowościach:

  • Czarna, Dąbrówki, Krzemienica, Medynia Głogowska, Medynia Łańcucka, Pogwizdów, Wola Mała i Zalesie z terenu gminy Czarna,
  • Białobrzegi, Dębina i Wola Dalsza z terenu gminy Białobrzegi,
  • Kraczkowa (częściowo) z terenu gminy Łańcut

a także miasta Łańcuta ul. Kraszewskiego i miasta Rzeszowa: ul. Potockiego, ul. Rubinowa, ul. Spichlerzowa, ul. Załęska i ul. Lubelska (częściowo).

Stale powiększamy ilość odbiorców Telewizji Cyfrowej WIST TV.

... więcej




Zapytaj o ofertę poprzez formularz









Ochrona danych: Powierzone nam dane są przetwarzane przez serwis Dostawcy Internetu, wyłącznie w celu informowania Operatorów współpracujących z serwisem o zapotrzebowaniu na usługi dostępu do sieci Internet oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Podanie danych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Powierzone nam dane są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

Oceń operatora: Spółdzielnia Telekomunikacyjna WIST

Opinie i komentarze mogą wystawiać tylko zalogowani użytkownicy

Zobacz pozostałych operatorów z okolicy:

Rzeszów - NEXET sp. z o.o.
Łańcut - Mat-Sat Telekom
Rzeszów - SKYware s.c.
Dynów - Inter-Conect
Trzebownisko - MTKomp
Boguchwała - MARIAN WITEK
Rzeszów - DATA-COM Piotr Data
Tyczyn - OST Tyczyn
Łańcut - SK-VICTOR
Rzeszów - rzeszowski.net


Aktualności

21.09.2023 |

Dlaczego warto wybrać ofertę abonamentową? Zalety abonamentu w Plusie

Według raportu UKE w ubiegłym roku ponad 70% użytkowników kart SIM wybrało ofertę na abonament. Co skłania zdecydowaną większość Polaków do wyboru tego rodzaju oferty?

Przedstawiamy najważniejsze zalety oferty abonamentowej. Oferta abonamentowa to przede wszystkim przewidywalne i cykliczne zobowiązania, co znacząco usprawnia planowanie comiesięcznego domowego budżetu.

Nie trzeba pamiętać o doładowaniach, czy aktywacji pakietów GB. Korzystanie z abonamentu uławia zapanowanie nad wydatkami, ograniczając ryzyko niezaplanowanych kosztów do minimum.

A jeśli mowa o planowaniu domowego budżetu i abonamentach to nie sposób nie wspomnieć o Mistrzowskiej Ofercie Plusa.

+ więcej...
21.09.2023 |

Nowy serial „Rafi” - magiczna historia o życiowej przemianie z Pawłem Domagałą, Danutą Stenką i Olafem Lubaszenką Już od 6 października tylko w Polsat Box Go

Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza już 6 października będzie miał premierę w Polsat Box Go.

To pełna humoru i magii historia lekkoducha imieniem Rafi (Paweł Domagała), który w wyniku niespodziewanych wydarzeń podejmuje wyzwanie, by stać się lepszym człowiekiem.

Pomaga mu w tym ironiczna, błyskotliwa wysłanniczka z zaświatów – Krystyna (Danuta Stenka). Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go.

Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat. „Rafi” to serial metafizyczno-obyczajowy z wybitnymi aktorami i dialogami pełnymi humoru. To także opowieść o zmianie, która daje nadzieję. Taka, po której widz poczuje się dobrze, świat będzie wydawał się odrobinę lepszy, a życie łatwiejsze do zniesienia.

+ więcej...
21.09.2023 |

Liderzy technologiczni testują innowacyjny system kolejowy FRMCS

Firmy Alstom, Ericsson, NetWorkS! oraz Instytut Kolejnictwa oficjalnie potwierdziły swoją współpracę, podpisując list intencyjny w sprawie implementacji i testowania Future Railway Mobile Communication System (FRMCS) na polskim rynku.

FRMCS to zaawansowany standard łączności oparty na technologii 5G, przeznaczony do zastąpienia obecnie używanego systemu GSM-R.

Jego głównym celem jest zwiększenie przepustowości istniejących sieci kolejowych oraz optymalizacja kosztów ich działania.

Został zaprojektowany przez Międzynarodowy Związek Kolei (UIC) we współpracy z kluczowymi przedstawicielami sektora kolejowego, stanowiąc ważny krok w kierunku pełnej cyfryzacji transportu kolejowego.

+ więcej...
20.09.2023 |

Kup starter T-Mobile w sklepach sieci Żabka z pakietem 240 GB i ofertą GO! M na start za 10 zł

O tym, że spacery korzystnie wpływają na zdrowie i samopoczucie, nikomu mówić nie trzeba. Ale warto wspomnieć, dokąd najlepiej się wybrać tej jesieni!

Od września w sklepach Żabka dostępne są bowiem wyjątkowe startery T-Mobile na kartę. Za jedyne 10 zł klienci otrzymają pakiet 240 GB, który wynika z połączenia bonusu 200 GB na start, oferty GO! M i oferty „GB po doładowaniu” na pierwsze 30 dni.

Dodatkowo mogą oni od razu aktywować ofertę 2400 GB ekstra przez rok (12 x 200 GB).

Czasem poszukiwanie nowej oferty bywa czasochłonne. Ale w T-Mobile klienci nie mają tego problemu! Wystarczy bowiem kilkuminutowy spacer do sklepu Żabka, by kupić najnowszy starter z atrakcyjną ofertą na kartę.

+ więcej...
20.09.2023 |

Trzy motorole, które warto znać

Jesień coraz bliżej. Już niedługo plan wyjścia na rower lub na spacer może zostać pokrzyżowany przez deszcz lub niską temperaturę.

Nieubłaganie zbliżające się jesienne wieczory skłonią nas ku spędzaniu długich wieczorów w domu z herbatą i książką lub korzystając ze smartfona: czytając ulubioną lekturę, oglądając filmy, grając w gry lub robiąc inspirujące i przepełnione jesienną aurą zdjęcia.

Jeśli wybralibyśmy opcję ze smartfonem warto zastanowić się, czy nasze aktualne urządzenie potrzebuje wymiany.

Jeśli mamy już wszystkie za i przeciw, a lista argumentów przemawiających za zmianą smartfona jest dłuższa należałoby zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 384 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 512 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij