Powiększ tekst:
  A
  A
  A
  

OTvK

CENNIK OPIS FIRMY MAPA ZASIĘGU KONTAKT


Telewizja kablowa istnieje na terenie Oławy od 1988 roku. Dostawca telewizji kablowej i internetu w największych dzielnicach miasta.

W miarę możliwości wykorzystamy istniejącą w Twoim domu instalację telewizji kablowej. Jeśli jej nie masz założymy nową, uniwersalną, dzięki której teraz lub w przyszłości będziesz korzystać także z innych możliwości dostępnych w OTvK. Twój komputer zostanie podłączony do sieci stałym łączem poprzez zainstalowany (użyczony) przez nas modem kablowy, funkcjonujący w standardzie EuroDOCSIS.

W sieci OTVK pracują obecnie wysokiej jakości modemy Arris,Thompson oraz Motorola.
 

Oławska Telewizja Kablowa działa na terenie miasta już prawie ćwierć wieku. Jej początki sięgają roku 1989, gdy grupa zapaleńców pod kierownictwem Mariana Pluty postanowiła przybliżyć mieszkańcom Osiedla Sobieskiego świat, poprzez retransmisję telewizyjnych programów satelitarnych i utworzyła Klub TV-SAT. Rozprowadzaliśmy wówczas 9 programów telewizyjnych, w tym 6 obcojęzycznych.

17 marca 1993 roku na zebraniu założycielskim ponad 120 osobowa grupa członków podjęła decyzję o powołaniu stowarzyszenia, uchwaliła jego statut i wybrała 15 osobowy Komitet Założycielski. W ten sposób rozpoczęło działalność stowarzyszenie, będące następcą prawnym Klubu TV-SAT. Rozpoczął się rozwój telewizji kablowej w Oławie. Zasięgiem swego działania obejmowaliśmy kolejne oławskie osiedla, do ponad 7 tyś. wzrosła liczba członków stowarzyszenia, w ofercie pojawiło się ponad 70 programów rozprowadzanych w sieci telewizji kablowej - na początku analogowo, a dziś również cyfrowo. Dzięki rozbudowie i modernizacji sieci upowszechniliśmy w Oławie internet, który cieszy się dużą popularnością.

Od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych rozpoczęliśmy eksperymentalne nadawanie audycji lokalnych, a gdy w marcu 1998 r. KRRiT podjęła decyzję o przyznaniu nam koncesji na nadawanie programu własnego pod nazwą "Oławska Telewizja Kablowa", nadawanie własnych audycji stało się ważnym zadaniem stowarzyszenia.

Nasz program ma charakter lokalny, pokazuje życie miasta i powiatu oławskiego we wszystkich jego dziedzinach od polityki, prezentowania aktywności różnorodnych grup mieszkańców w zakresie kultury, sportu, oświaty i wychowania aż do przybliżania historii i walorów przyrodniczych naszego środowiska.

Rzetelnie informujemy o wszystkich wydarzeniach w mieście i powiecie. Na naszej "antenie" pojawiają się retransmisje obrad Rady Miejskiej i Rady Powiatu, relacje z zebrań i spotkań różnych organizacji politycznych i społecznych, debaty organizowane przez różne partie polityczne i organizacje społeczne. Rejestrujemy najważniejsze wydarzenia polityczne, samorządowe, religijne, sportowe i kulturalne oraz spotkania z interesującymi gośćmi odwiedzającymi Oławę

Prezentujemy dorobek uczniów szkół różnego szczebla i osiągnięcia dorosłych Oławian. Patronatem medialnym obejmujemy wszystkie ważne wydarzenia i imprezy adresowane do mieszkańców miasta. Wspieramy i popularyzujemy działalność m.in. filatelistów, działkowców, wędkarzy, strzelców, środowisk kombatanckich, stowarzyszeń kresowych i innych aktywnych grup od przedszkolaków począwszy a na seniorach skończywszy. W sumie rocznie nadajemy ponad 1000 godzin własnych audycji telewizyjnych na "lokalnej antenie". Bogaty materiał filmowy, zgromadzony w toku produkcji własnych programów, stanowi bezcenne źródło archiwalne dokumentujące życie miasta i powiatu.

Oławska Telewizja Kablowa stała się więc ważnym elementem w życiu miasta i jego mieszkańców.

Stowarzyszeniem kieruje zarząd w składzie:

 • Marian Pluta – prezes,
 • Krzysztof Filarowski i Zbigniew Pryjda – wiceprezesi,
 • Andrzej Stępniak – skarbnik,
 • Józefa Kaziród – sekretarz,
 • Bożena Ilków, Józef Gabryluk, Krzysztof Pluta i Jan Stępień – członkowie.

W imieniu członków stowarzyszenia działalność zarządu kontroluje komisja rewizyjna w składzie:

 • Józef Szczupał – przewodniczący,
 • Andrzej Dudek – zastępca przewodniczącego
 • Stanisław Malita – sekretarz
 • Henryk Joński i Jan Szczepankowski – członkowie.
... więcej
Zapytaj o ofertę poprzez formularz

Ochrona danych: Powierzone nam dane są przetwarzane przez serwis Dostawcy Internetu, wyłącznie w celu informowania Operatorów współpracujących z serwisem o zapotrzebowaniu na usługi dostępu do sieci Internet oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Podanie danych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Powierzone nam dane są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

Zobacz pozostałych operatorów z okolicy:

Oława - RONUS Internet
Jelcz-Laskowice - NETPAK
Poznań - Oxylion
Siechnice - ACTIVE
Wrocław - INDEO ISP
Opole - AirMAX - AirNET
Niemcza - Ilios-System
Wrocław - ITS Network Solution
Oława - OTvK
Jelcz-Laskowice - HiNet


Aktualności

23.02.2024 |

Różnorodne ścieżki kariery w branży telekomunikacyjnej – możliwości rozwoju

Branża telekomunikacyjna to pojęcie bardzo szerokie, a możliwości rozwinięcia w niej swojej kariery nie ograniczają się tylko do kilku możliwych stanowisk czy firm.

Perspektywy są duże, tak, jak benefity z nimi związane. Należy jednak pamiętać, że każda profesja wymaga posiadania różnych kompetencji czy specjalistycznej wiedzy.

Równocześnie, korzyścią wykonywania danego zawodu, bardzo często jest możliwość styczności z nowoczesną technologią oraz wysokie zarobki.

+ więcej...
23.02.2024 |

Jak dbać o skórę wokół oczu? Tylko skuteczne sposoby dbania o skórę pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Nieumiejętne pielęgnowanie może przyspieszyć procesy jej starzenia się. Widzisz pierwsze zmarszczki lub masz cienie pod oczami? Podpowiemy ci, jak sobie z nimi poradzić. + więcej...
22.02.2024 |

Chcesz wyglądać inaczej? 3 sposoby na szybką zmianę wizerunku

Jeśli patrzysz w lustro i myślisz, że chcesz coś zmienić i pora już odmienić trochę swój wygląd, być może jest to odpowiedni czas.

Najpierw zastanów się czy chcesz radykalnie zmienić swój wizerunek, czy jedynie podkreślić swoją urodę.

Następnie szybko przejdź do działania i oczaruj innych swoim wyglądem.

+ więcej...
16.02.2024 |

Jak skonfigurować Access Point w trybie mostu bezprzewodowego?

Access Point (AP) w trybie mostu bezprzewodowego to świetne rozwiązanie, które pozwala na rozszerzenie zasięgu sieci bezprzewodowej, eliminując konieczność prowadzenia kabli.

Konfiguracja tego rodzaju urządzenia może być trochę skomplikowana, ale dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku, będziesz w stanie skonfigurować Access Point w trybie mostu bezprzewodowego bez większych trudności.

+ więcej...
16.02.2024 |

Swiftrecs.com – Nowa Generacja Rekomendacji Zakupowych Online

W dobie cyfrowej transformacji, gdzie zakupy przez internet stają się coraz bardziej powszechne, Swiftrecs.com wprowadza rewolucyjne zmiany w sposobie, w jaki dokonujemy wyborów zakupowych.

Ta innowacyjna platforma łączy zaawansowane technologie z inteligentnym podejściem do zakupów, oferując rekomendacje oparte na dokładnej analizie danych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 300 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 768 kb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 256 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij