Powiększ tekst:
  A
  A
  A
  

OTvK

CENNIK OPIS FIRMY MAPA ZASIĘGU KONTAKT


Telewizja kablowa istnieje na terenie Oławy od 1988 roku. Dostawca telewizji kablowej i internetu w największych dzielnicach miasta.

W miarę możliwości wykorzystamy istniejącą w Twoim domu instalację telewizji kablowej. Jeśli jej nie masz założymy nową, uniwersalną, dzięki której teraz lub w przyszłości będziesz korzystać także z innych możliwości dostępnych w OTvK. Twój komputer zostanie podłączony do sieci stałym łączem poprzez zainstalowany (użyczony) przez nas modem kablowy, funkcjonujący w standardzie EuroDOCSIS.

W sieci OTVK pracują obecnie wysokiej jakości modemy Arris,Thompson oraz Motorola.
 

Oławska Telewizja Kablowa działa na terenie miasta już prawie ćwierć wieku. Jej początki sięgają roku 1989, gdy grupa zapaleńców pod kierownictwem Mariana Pluty postanowiła przybliżyć mieszkańcom Osiedla Sobieskiego świat, poprzez retransmisję telewizyjnych programów satelitarnych i utworzyła Klub TV-SAT. Rozprowadzaliśmy wówczas 9 programów telewizyjnych, w tym 6 obcojęzycznych.

17 marca 1993 roku na zebraniu założycielskim ponad 120 osobowa grupa członków podjęła decyzję o powołaniu stowarzyszenia, uchwaliła jego statut i wybrała 15 osobowy Komitet Założycielski. W ten sposób rozpoczęło działalność stowarzyszenie, będące następcą prawnym Klubu TV-SAT. Rozpoczął się rozwój telewizji kablowej w Oławie. Zasięgiem swego działania obejmowaliśmy kolejne oławskie osiedla, do ponad 7 tyś. wzrosła liczba członków stowarzyszenia, w ofercie pojawiło się ponad 70 programów rozprowadzanych w sieci telewizji kablowej - na początku analogowo, a dziś również cyfrowo. Dzięki rozbudowie i modernizacji sieci upowszechniliśmy w Oławie internet, który cieszy się dużą popularnością.

Od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych rozpoczęliśmy eksperymentalne nadawanie audycji lokalnych, a gdy w marcu 1998 r. KRRiT podjęła decyzję o przyznaniu nam koncesji na nadawanie programu własnego pod nazwą "Oławska Telewizja Kablowa", nadawanie własnych audycji stało się ważnym zadaniem stowarzyszenia.

Nasz program ma charakter lokalny, pokazuje życie miasta i powiatu oławskiego we wszystkich jego dziedzinach od polityki, prezentowania aktywności różnorodnych grup mieszkańców w zakresie kultury, sportu, oświaty i wychowania aż do przybliżania historii i walorów przyrodniczych naszego środowiska.

Rzetelnie informujemy o wszystkich wydarzeniach w mieście i powiecie. Na naszej "antenie" pojawiają się retransmisje obrad Rady Miejskiej i Rady Powiatu, relacje z zebrań i spotkań różnych organizacji politycznych i społecznych, debaty organizowane przez różne partie polityczne i organizacje społeczne. Rejestrujemy najważniejsze wydarzenia polityczne, samorządowe, religijne, sportowe i kulturalne oraz spotkania z interesującymi gośćmi odwiedzającymi Oławę

Prezentujemy dorobek uczniów szkół różnego szczebla i osiągnięcia dorosłych Oławian. Patronatem medialnym obejmujemy wszystkie ważne wydarzenia i imprezy adresowane do mieszkańców miasta. Wspieramy i popularyzujemy działalność m.in. filatelistów, działkowców, wędkarzy, strzelców, środowisk kombatanckich, stowarzyszeń kresowych i innych aktywnych grup od przedszkolaków począwszy a na seniorach skończywszy. W sumie rocznie nadajemy ponad 1000 godzin własnych audycji telewizyjnych na "lokalnej antenie". Bogaty materiał filmowy, zgromadzony w toku produkcji własnych programów, stanowi bezcenne źródło archiwalne dokumentujące życie miasta i powiatu.

Oławska Telewizja Kablowa stała się więc ważnym elementem w życiu miasta i jego mieszkańców.

Stowarzyszeniem kieruje zarząd w składzie:

 • Marian Pluta – prezes,
 • Krzysztof Filarowski i Zbigniew Pryjda – wiceprezesi,
 • Andrzej Stępniak – skarbnik,
 • Józefa Kaziród – sekretarz,
 • Bożena Ilków, Józef Gabryluk, Krzysztof Pluta i Jan Stępień – członkowie.

W imieniu członków stowarzyszenia działalność zarządu kontroluje komisja rewizyjna w składzie:

 • Józef Szczupał – przewodniczący,
 • Andrzej Dudek – zastępca przewodniczącego
 • Stanisław Malita – sekretarz
 • Henryk Joński i Jan Szczepankowski – członkowie.
... więcej
Zapytaj o ofertę poprzez formularz

Ochrona danych: Powierzone nam dane są przetwarzane przez serwis Dostawcy Internetu, wyłącznie w celu informowania Operatorów współpracujących z serwisem o zapotrzebowaniu na usługi dostępu do sieci Internet oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Podanie danych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Powierzone nam dane są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

Zobacz pozostałych operatorów z okolicy:

Oława - RONUS Internet
Jelcz-Laskowice - NETPAK
Poznań - Oxylion
Siechnice - ACTIVE
Wrocław - INDEO ISP
Opole - AirMAX - AirNET
Niemcza - Ilios-System
Wrocław - ITS Network Solution
Oława - OTvK
Jelcz-Laskowice - HiNet


Aktualności

21.07.2024 |

Konflikt USA-Chiny: Nowe Pole Bitwy - Podwodne Kable Internetowe

W dobie globalnej rywalizacji technologicznej, konflikt między USA a Chinami przenosi się na dno oceanów, gdzie przebiegają podwodne kable dostarczające internet.

Te infrastrukturalne arterie, kluczowe dla globalnej komunikacji, stały się nowym punktem zapalnym między dwoma supermocarstwami.

+ więcej...
21.07.2024 |

Internet w Pendolino: Wyzwania i Oczekiwania Pasażerów

Internet w pociągach Pendolino w Polsce, oferowany przez PKP Intercity, wzbudza mieszane uczucia wśród pasażerów.

Pomimo obietnic wysokiej jakości połączenia, rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia.

Użytkownicy skarżą się na niską prędkość, częste przerwy w działaniu oraz trudności z połączeniem, co jest szczególnie frustrujące podczas długich podróży.

+ więcej...
21.07.2024 |

Ranking i Porównanie Ofert Internetu Światłowodowego

W styczniu 2024 roku przeprowadzono analizę i porównanie ofert internetu światłowodowego w Polsce.

Różnorodność dostępnych usług daje konsumentom szeroki wybór, dostosowany do różnych potrzeb i budżetów.

+ więcej...
21.07.2024 |

Światłowód w Polsce: Wyzwania i Potrzeby

Najnowszy raport Ministerstwa Cyfryzacji odsłania rzeczywistość dostępu do światłowodowego internetu w Polsce.

Choć reklamy sugerują szeroką dostępność, rzeczywistość jest bardziej złożona. Dane zebrane przez Instytut Łączności pokazują, że na koniec czerwca 2024 roku, spośród 9 milionów adresów, tylko 7,47 miliona miało dostęp do szerokopasmowego internetu.

Co gorsza, 1,5 miliona punktów nadal pozostaje bez zasięgu, a w całym kraju odnotowano 2,5 miliona "białych plam" NGA, czyli miejsc bez dostępu do internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s.

+ więcej...
21.07.2024 |

Nowy Światłowód Połączy Azję z Europą: Ambitny Cel Globalnej Infrastruktury

Planowana budowa nowego światłowodu, mającego połączyć Azję z Europą, jest jednym z najważniejszych projektów telekomunikacyjnych ostatnich lat.

Projekt, który ma na celu zwiększenie przepustowości oraz skrócenie opóźnień w transmisji danych między kontynentami, jest kluczowy dla globalnej gospodarki cyfrowej.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 4 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 8 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 256 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij