Wiadomości

Loading


23.01.2023 | NETIA CLOUD FIREWALL – KOMPLEKSOWA OCHRONA INTERNETU DLA BIZNESU

Oferta rozwiązań cyberbezpieczeńtwa Grupy Netia dla firm średniej wielkości poszerzyła się o rozwiązanie Netia Cloud Firewall, które kompleksowo zabezpiecza sieć LAN klienta podłączoną do Internetu poprzez symetryczny Biznesowy Dostęp do Internetu (BDI) Netii. Główne zalety nowego rozwiązania to: krótki czas uruchomienia usługi, wysokie SLA i przystępna cena.

Netia Cloud Firewall, to kolejne rozwiązanie z linii zaawansowanych rozwiązań ICT NetiaNext. W pewnym uproszczeniu, jest to chmurowy, predefiniowany, odpowiednik rozwiązania Netia Managed UTM (ang. Unified Threat Management).

Realizacja usługi Netia Cloud Firewall polega na przekierowaniu całego ruchu IP użytkownika usługi Netia BDI (dostępna dla łączy symetrycznych o prędkości do 300 Mb/s) w taki sposób, aby komunikacja, zarówno wychodząca, jak i przychodząca do użytkownika, mogła podlegać ochronie poprzez mechanizmy Next Generation Firewall. Firewall jest centralnie umiejscowiony w chmurze Netii i współdzielony przez wielu użytkowników, jednak z zachowaniem odrębności adresacji IP każdego z użytkowników BDI.

- Firmy, które zdecydują się na korzystanie z rozwiązania Netia Cloud Firewall otrzymują kompleksową ochronę przed typowymi cyberzagrożeniami. Jednocześnie Netia przejmuje opiekę nad cyberbezpieczeństwem firmy, co pozwala na ograniczenie kosztów działania w tym zakresie. W wariancie standardowym klient może ustanawiać jednolitą politykę bezpieczeństwa, np. blokowanie dostępu do określonych serwisów, natomiast w wariancie Advanced, można zarządzać politykami na poziomie pojedynczych urządzeń – powiedział Mariusz Nowak, Kierownik ds. Rozwoju ICT w Netii.

Funkcjonalność Netia Cloud Firewall obejmuje:

- Anty-malware / Anty-wirus (m.in. blokowanie złośliwego oprogramowania typu ransomware),

- ochronę przed intruzami (blokowanie prób włamań do sieci LAN),

- blokowanie ruchu botnet (pomiędzy zainfekowanymi urządzeniami oraz C&C),

- filtrowanie/blokowanie ruchu przychodzącego na podstawie geolokalizacji adresu źródłowego lub docelowego,

- filtrowanie/blokowanie dostępu do określonych stron internetowych / wybranych zapytań DNS),

- kontrolę aplikacji i dostępu do nich,

- cykliczne raporty obrazujące skalę cyberataków i podjętych działań obronnych

W wariancie Advanced również:

- Cloud sandboxing (analiza plików w  chmurze producenta pod kątem występowania w nich złośliwego oprogramowania)

- szczegółowe cykliczne raporty i możliwość kreowania polityk bezpieczeństwa na poziomie wybranych urządzeń.

Sprawdź Netia - Internet stacjonarny 1 Gb/s z TIDAL

źródło: Netia

Kliknij aby powiększyć23.01.2023 | W pierwszej połowie 2023 r. Fiberhost będzie miał 1,3 mln adresów w zasięgu swojej sieci

Miniony rok był niezwykle ważny dla Fiberhost, operatora otwartych sieci światłowodowych.

Infrastruktura spółki objęła swoim zasięgiem ponad milion adresów. Co więcej, do połowy 2023 roku łącznie spółka będzie gotowa świadczyć usługi dla 1,3 mln gospodarstw domowych.

Rok 2022 był czasem dynamicznego rozwoju Fiberhost. W minionym roku liczba gospodarstw domowych w zasięgu infrastruktury spółki zwiększyła się o niemal 50% względem wyniku z końca 2021 r. – z 740 tys. do 1,15 mln.

Tylko w pierwszej połowie 2023 roku zasięg ten wzrośnie do ok. 1,3 mln adresów. Obecnie sieci Fiberhost obejmują ponad 8 tys. miejscowości w 8 województwach. Ponadto, sieć spółki ma już długość ponad 50 000 km, czyli o prawie 10 000 km więcej niż równik.

+ więcej...
20.01.2023 | Deutsche Telekom najcenniejszą marką w Europie

Najcenniejsza marka w Europie, drugie miejsce wśród światowych operatorów telekomunikacyjnych i jedenaste miejsce w rankingu ogólnym – tak można podsumować wynik Grupy Deutsche Telekom, której częścią jest T-Mobile Polska, w opublikowanym właśnie raporcie Brand Finance Global 500.

Co więcej, kolejny rok z rzędu Grupa DT poprawiła też wartość marki – obecnie wynosi ona 62,9 mld USD i jest wyższa o 5 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.

Od 2020 roku wartość marki wzrosła aż o 58 procent.

Według najnowszego raportu Brand Finance Global 500 Grupa Deutsche Telekom, w porównaniu z wcześniejszym badaniem, poprawiła wszystkie swoje wyniki i debiutuje na pierwszym miejscu wśród marek w Europie. 

+ więcej...
20.01.2023 | Pierwsi operatorzy wirtualni korzystają już z mobilnej sieci Orange. Firma planuje w tym roku kolejne nowości w ofercie MVNO

Z usług MVNO korzysta obecnie 5 operatorów wirtualnych. 30 kolejnych zdecydowało się przetestować dostępne rozwiązania i rozważa skorzystanie z mobilnej oferty od Orange.

Firma wprowadziła usługi mobilne do swojej oferty hurtowej w zeszłym roku.

W 2023 r. planuje ją rozwijać dodając nowe funkcjonalności. Wśród tegorocznych nowości mają się znaleźć takie rozwiązania, jak eSIM, publiczne IP statyczne i dynamiczne oraz APN Prywatny.

MVNO to jeden z elementów kompleksowej oferty Orange dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych, pozwalającej im budować własne oferty konwergentne łącząc m.in. internet światłowodowy oraz telefonię komórkową. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 7 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 6 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 400 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij