Wiadomości

Loading


22.05.2024 | Nowe Zasady Blokowania Podejrzanych SMS-ów przez Operatorów Telekomunikacyjnych

Rosnące zagrożenie cyberprzestępczością skłoniło polskich operatorów telekomunikacyjnych do podjęcia zdecydowanych działań mających na celu ochronę użytkowników przed oszustwami. Operatorzy wprowadzają nowe środki zabezpieczające, które mają na celu blokowanie podejrzanych wiadomości SMS, które mogą zawierać linki prowadzące do złośliwych stron internetowych lub próbować wyłudzić dane osobowe.

Wzrost Cyberzagrożeń

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba przypadków cyberoszustw, w tym phishingu i smishingu, które są skierowane do użytkowników telefonów komórkowych. Oszuści często podszywają się pod zaufane instytucje, takie jak banki, urzędy czy firmy kurierskie, wysyłając SMS-y zawierające fałszywe linki. Kliknięcie w taki link może prowadzić do kradzieży danych osobowych, haseł lub pieniędzy z kont bankowych.

Nowe Środki Bezpieczeństwa

Operatorzy, tacy jak Orange, Play, T-Mobile i Plus, wprowadzają zaawansowane systemy filtrujące, które analizują treść wiadomości SMS w czasie rzeczywistym. Systemy te są w stanie rozpoznać podejrzane wiadomości i automatycznie je blokować, zanim dotrą do odbiorcy. Proces ten opiera się na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, które analizują wzorce zachowań cyberprzestępców.

Współpraca z Instytucjami

Oprócz wdrożenia nowych technologii, operatorzy współpracują także z instytucjami państwowymi i organami ścigania, aby lepiej zrozumieć i przewidzieć zagrożenia. Wspólne działania mają na celu nie tylko blokowanie niebezpiecznych wiadomości, ale także identyfikację i unieszkodliwienie źródeł cyberprzestępczości.

Edukacja Użytkowników

Kluczowym elementem strategii jest również edukacja użytkowników. Operatorzy uruchamiają kampanie informacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Użytkownicy są zachęcani do zachowania ostrożności, nieklikania w podejrzane linki oraz zgłaszania wszelkich podejrzanych wiadomości do swojego operatora.

Działania podejmowane przez operatorów telekomunikacyjnych mają na celu stworzenie bezpieczniejszego środowiska cyfrowego dla wszystkich użytkowników. Blokowanie podejrzanych SMS-ów to krok w stronę ochrony przed rosnącą falą cyberprzestępczości, ale równie ważne jest, aby użytkownicy byli świadomi zagrożeń i potrafili odpowiednio reagować na podejrzane wiadomości. Dzięki wspólnym wysiłkom operatorów, instytucji państwowych i samych użytkowników możliwe jest skuteczne przeciwdziałanie cyberoszustom.

Kliknij aby powiększyć22.05.2024 | Nielimitowany Internet Mobilny: Przegląd Ofert Operatorów

Czy naprawdę istnieje internet mobilny bez limitu danych? To pytanie nurtuje wielu użytkowników poszukujących niezawodnego dostępu do sieci.

Wielu operatorów oferuje tak zwany "internet bez limitu", ale w rzeczywistości często stosowane są ograniczenia prędkości po przekroczeniu określonego limitu danych.

Sprawdźmy, jak to wygląda u pięciu największych operatorów w Polsce.

+ więcej...
22.05.2024 | Hawe Telekom wdrożyło sieć VPN w 20 lokalizacjach Banku Nowego.

Firma Hawe Telekom rozpoczęła współpracę z Bankiem Nowym S.A, świadczącym usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

Umowa z bankiem została zawarta na świadczenie usługi VPN dla 20 lokalizacji banku.

Operator chce intensywnie rozwijać się na rynku finansowym i negocjuje kolejne kontrakty.

+ więcej...
20.05.2024 | Koniec 3G: Polska przełącza się na nowoczesne technologie

Era 3G, która była rewolucją w mobilnej komunikacji, powoli dobiega końca.

Polska podobnie jak wiele innych krajów planuje wyłączenie sieci 3G na rzecz bardziej zaawansowanych technologii, takich jak 4G LTE i 5G.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 512 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 300 Mb/s
xDSL - łącze 640 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 128 kb/s:
GSM - łącze 700 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij