Wiadomości

Loading


20.05.2024 | Podkarpacie: Wzrost Dostępu do Internetu w Gospodarstwach Domowych

Na Podkarpaciu aż 92,8% gospodarstw domowych ma dostęp do internetu, co wskazuje na znaczący postęp w cyfryzacji regionu. Wzrost ten jest wynikiem inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną oraz zwiększonego zainteresowania nowoczesnymi technologiami.

Infrastruktura i Inwestycje
Rozbudowa Sieci:

Inwestycje Samorządowe: Władze lokalne zainwestowały w rozwój infrastruktury szerokopasmowej, co przyczyniło się do poprawy dostępności usług internetowych, szczególnie na obszarach wiejskich.
Współpraca z Operatorami: Współpraca z operatorami telekomunikacyjnymi umożliwiła rozbudowę sieci światłowodowej, co znacznie zwiększyło prędkość i jakość połączeń.

Programy Unijne:

Wsparcie z Funduszy Unijnych: Projekty finansowane z funduszy unijnych, takie jak Polska Cyfrowa, wspierają rozwój infrastruktury cyfrowej na Podkarpaciu.

Edukacja Cyfrowa: Programy edukacyjne i szkoleniowe mają na celu zwiększenie umiejętności cyfrowych mieszkańców regionu, co z kolei zwiększa zapotrzebowanie na internet.

Korzyści dla Mieszkańców

Edukacja i Zdalna Praca:

Szkoły i Uniwersytety: Uczniowie i studenci korzystają z e-learningu, co stało się szczególnie istotne w czasie pandemii.

Zdalna Praca: Wzrost liczby osób pracujących zdalnie wymagał dostępu do niezawodnego i szybkiego internetu.

Usługi Publiczne Online:

E-Administracja: Rozwój e-administracji umożliwia mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych online, co zwiększa wygodę i oszczędza czas.

Opieka Zdrowotna: Telemedycyna i zdalne konsultacje lekarskie stają się coraz bardziej popularne, co jest możliwe dzięki lepszej infrastrukturze internetowej.

Wyzwania i Przyszłość

Obszary Wiejskie:

Dalsza Rozbudowa: Pomimo wysokiego odsetka gospodarstw z dostępem do internetu, wciąż istnieją obszary wiejskie, gdzie dostęp jest ograniczony lub jakość połączenia pozostawia wiele do życzenia.
Inwestycje Kontynuowane: Kontynuowanie inwestycji w infrastrukturę jest kluczowe dla zapewnienia równomiernego dostępu do internetu na całym Podkarpaciu.

Technologie Przyszłości:

5G: Wprowadzenie technologii 5G może zrewolucjonizować dostęp do internetu, oferując wyższe prędkości i większą niezawodność.

Internet Rzeczy (IoT): Zwiększony dostęp do internetu otwiera możliwości dla rozwoju technologii IoT, co może znacząco wpłynąć na różne sektory gospodarki, takie jak rolnictwo, przemysł czy logistyka.

Wzrost dostępu do internetu na Podkarpaciu to efekt znaczących inwestycji i wspólnych wysiłków władz lokalnych oraz operatorów telekomunikacyjnych. Wprowadzenie nowoczesnych technologii i dalsza rozbudowa infrastruktury są kluczowe dla zapewnienia, że każdy mieszkaniec regionu może korzystać z korzyści płynących z cyfrowej transformacji.

Kliknij aby powiększyć20.05.2024 | Kosmiczna Rywalizacja: Jeff Bezos kontra Elon Musk w Wyścigu Internetowym z Kosmosu

Rywalizacja w dziedzinie technologii kosmicznej nabiera tempa, gdy dwóch gigantów technologicznych - Jeff Bezos i Elon Musk - staje do walki o dominację w dostarczaniu internetu z kosmosu.

Bezos, założyciel Amazona, rozwija swój projekt Kuiper, podczas gdy Musk kontynuuje ekspansję swojego systemu Starlink.

+ więcej...
20.05.2024 | Wolny Internet? Sprawdź, czy ktoś nie kradnie twojego Wi-Fi

Wielu użytkowników internetu napotyka problemy z wolnym połączeniem, co często może być spowodowane nieautoryzowanym dostępem do sieci Wi-Fi.

Sprawdzenie, czy sąsiad nie korzysta z twojego internetu, może pomóc w rozwiązaniu problemów z prędkością połączenia.

+ więcej...
20.05.2024 | Problemy z dostarczaniem usług internetowych: Vectra i Multimedia pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wziął pod lupę dwóch operatorów kablowych w Polsce.

Dochodzenie dotyczy problemów związanych z jakością usług dostarczanych klientom.

Zgłoszenia konsumentów wskazują na nieotrzymywanie obiecanych prędkości internetu oraz problemy z dostępem do obiecanych kanałów telewizyjnych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 700 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 30 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 21 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij