Wiadomości

Loading


20.05.2024 | Problemy z dostarczaniem usług internetowych: Vectra i Multimedia pod lupą UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wziął pod lupę dwóch operatorów kablowych w Polsce. Dochodzenie dotyczy problemów związanych z jakością usług dostarczanych klientom.

Zgłoszenia konsumentów wskazują na nieotrzymywanie obiecanych prędkości internetu oraz problemy z dostępem do obiecanych kanałów telewizyjnych.

Problemy Zidentyfikowane przez UOKiK
Prędkość Internetu: Klienci skarżą się, że prędkości oferowane przez operatorów są znacznie niższe niż te, które były obiecywane w umowach. W wielu przypadkach prędkość internetu spadała do poziomów, które utrudniały korzystanie z podstawowych usług online.

Dostęp do Kanałów Telewizyjnych: W wielu zgłoszeniach klienci informowali o braku dostępu do kanałów telewizyjnych, które były częścią ich pakietu. Często brakowało również odpowiednich reakcji ze strony operatorów na zgłaszane problemy.

Problemy z Reklamacjami: Klienci zwracali uwagę na trudności w procesie reklamacyjnym. Wielokrotnie ich skargi były ignorowane lub rozpatrywane z dużym opóźnieniem, co prowadziło do frustracji i poczucia bezradności.

Reakcje Operatorów
Operatorzy kablowi, którzy są przedmiotem dochodzenia, w odpowiedzi na zarzuty stwierdzili, że podejmują działania mające na celu poprawę jakości świadczonych usług. Zobowiązali się również do dokładniejszego monitorowania prędkości internetu oraz lepszego reagowania na zgłoszenia klientów.

Potencjalne Konsekwencje
Jeżeli zarzuty wobec operatorów zostaną potwierdzone, mogą oni ponieść konsekwencje finansowe oraz regulacyjne. UOKiK ma możliwość nałożenia kar finansowych, a także zobowiązania operatorów do zmiany praktyk biznesowych, aby lepiej chronić interesy konsumentów.

Problemy zgłaszane przez klientów operatorów kablowych podkreślają potrzebę większej transparentności i odpowiedzialności dostawców usług telekomunikacyjnych. Dochodzenie UOKiK ma na celu zapewnienie, że operatorzy dostarczają usługi na poziomie zgodnym z umowami i obietnicami składanymi klientom. Jest to kluczowe dla budowania zaufania konsumentów i zapewnienia im ochrony przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

UOKiK przeprowadza dochodzenie w sprawie dwóch operatorów kablowych, którzy nie spełniają obietnic dotyczących prędkości internetu i dostępności kanałów telewizyjnych. Dochodzenie ma na celu ochronę konsumentów oraz wymuszenie na operatorach poprawy jakości usług. Operatorzy zadeklarowali podjęcie działań naprawczych, jednak ich skuteczność będzie oceniana przez UOKiK.

Kliknij aby powiększyć17.05.2024 | Orange dla Biznesu: Kompleksowa Oferta Wykraczająca Poza Telekomunikację

Orange Polska, znany operator telekomunikacyjny, oferuje przedsiębiorstwom znacznie więcej niż tylko tradycyjne usługi telekomunikacyjne.

Firma koncentruje się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań technologicznych, które pomagają w optymalizacji procesów biznesowych i zwiększaniu efektywności operacyjnej

+ więcej...
17.05.2024 | VPN (Virtual Private Network)

VPN (Virtual Private Network) to narzędzie, które zapewnia prywatność i bezpieczeństwo w internecie, tworząc szyfrowane połączenie między twoim urządzeniem a serwerem.

Dzięki VPN możesz ukryć swoje IP, chronić dane przed hakerami i uzyskiwać dostęp do treści zablokowanych w twojej lokalizacji.

+ więcej...
17.05.2024 | T-Mobile: Nowa Oferta na Kartę, Abonamenty i Internet 5G
T-Mobile zaprezentował swoje najnowsze oferty na kartę, abonamenty oraz usługi internetowe, w tym dostęp do sieci 5G. Operator kontynuuje rozbudowę swojej infrastruktury, dostarczając nowoczesne rozwiązania i konkurencyjne ceny. Nowe oferty mają na celu zaspokojenie różnorodnych potrzeb użytkowników, od tych, którzy potrzebują elastyczności, po osoby szukające kompleksowych pakietów usług. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 21 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Mb/s
xDSL - łącze 40 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 128 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij