Wiadomości

Loading


14.05.2024 | Spotkanie Grupy COM-ITU w Gdańsku: Wspólna Przyszłość Cyfrowa Europy

W dniach 14-16 maja 2024 roku, gdańsk stał się miejscem ważnego spotkania Grupy COM-ITU, gromadząc przedstawicieli krajów europejskich, ekspertów oraz decydentów związanych z telekomunikacją i technologiami cyfrowymi.

Wydarzenie to odbywa się pod egidą Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z przyszłością cyfrową Europy.

Kluczowe Tematy Spotkania
Podczas trzydniowego spotkania, uczestnicy skupili się na kilku kluczowych tematach, które są obecnie priorytetowe dla rozwoju technologicznego kontynentu:

Transformacja Cyfrowa: Dyskutowano nad strategią wdrażania technologii 5G, rozwoju sieci szerokopasmowych oraz dalszej integracji technologii cyfrowych w różnych sektorach gospodarki.

Bezpieczeństwo Cyfrowe: Poruszano kwestie związane z cyberbezpieczeństwem, ochroną danych osobowych oraz sposobami przeciwdziałania cyberatakom. Podkreślono konieczność współpracy międzynarodowej w tym zakresie.

Innowacje i Badania: Omawiano wspieranie innowacji technologicznych, rozwój startupów oraz inwestycje w badania naukowe, które mają kluczowe znaczenie dla utrzymania konkurencyjności Europy na globalnym rynku.

Wystąpienia i Panele Dyskusyjne
Spotkanie Grupy COM-ITU obfitowało w interesujące wystąpienia i panele dyskusyjne. Wśród prelegentów znaleźli się zarówno przedstawiciele rządów krajów europejskich, jak i liderzy branży technologicznej oraz naukowcy. Kluczowym punktem była prezentacja ministra cyfryzacji, który podkreślił znaczenie współpracy między państwami członkowskimi w kontekście budowy zintegrowanej infrastruktury cyfrowej.

Rola Polski w Cyfryzacji Europy
Gospodarzem spotkania była Polska, która aktywnie promuje rozwój technologii cyfrowych i telekomunikacyjnych. Minister Cyfryzacji oraz prezes UKE zaznaczyli, że Polska jest gotowa odgrywać wiodącą rolę w europejskich inicjatywach cyfrowych, wskazując na liczne sukcesy w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kraju.

Podsumowanie i Wnioski
Zakończenie spotkania Grupy COM-ITU przyniosło kilka ważnych wniosków i postulatów. Przede wszystkim podkreślono potrzebę dalszego inwestowania w technologie cyfrowe oraz konieczność harmonizacji przepisów dotyczących telekomunikacji na poziomie europejskim. Uczestnicy zgodzili się, że tylko dzięki wspólnym wysiłkom możliwe będzie skuteczne stawienie czoła wyzwaniom związanym z cyfryzacją.

Przyszłość Cyfrowej Europy
Spotkanie w Gdańsku było kolejnym krokiem na drodze do zbudowania nowoczesnej i zintegrowanej cyfrowo Europy. Wspólne działania państw członkowskich, wymiana doświadczeń oraz rozwój innowacji technologicznych są kluczowe dla osiągnięcia tego celu. Przedstawiciele Grupy COM-ITU zapowiedzieli kontynuację współpracy i organizację kolejnych spotkań, które będą służyły dalszemu umacnianiu cyfrowych fundamentów naszego kontynentu.

Spotkanie w Gdańsku pokazuje, że Europa jest gotowa na przyszłość pełną wyzwań, ale i ogromnych możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój technologii cyfrowych.

Kliknij aby powiększyć14.05.2024 | Rząd planuje utworzenie Komitetu ds. Cyfryzacji

Rząd przygotowuje się do stworzenia Komitetu ds. Cyfryzacji, który ma zająć się koordynacją działań związanych z transformacją cyfrową w Polsce.

To inicjatywa, która ma na celu usprawnienie procesów cyfryzacji, a także zapewnienie lepszego wykorzystania nowoczesnych technologii w administracji publicznej oraz gospodarce.

+ więcej...
14.05.2024 | Firmy z Częstochowy mogą już korzystać z bezprzewodowego światłowodu 6G

Częstochowscy przedsiębiorcy mają powód do radości – dostęp do najnowocześniejszej technologii komunikacyjnej stał się rzeczywistością.

Od teraz mogą korzystać z bezprzewodowego światłowodu 6G, który oferuje niespotykane wcześniej możliwości.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu firmy z Częstochowy zyskają dostęp do ultraszybkiego internetu, który zrewolucjonizuje ich codzienną działalność.

+ więcej...
14.05.2024 | Orange Polska: Spadek Przychodów i Zysku w Pierwszym Kwartale 2024

W pierwszym kwartale 2024 roku grupa kapitałowa Orange Polska odnotowała spadek przychodów o 1,8% rok do roku, osiągając poziom 3,08 miliarda złotych.

Zysk netto zmniejszył się z 270 milionów złotych do 227 milionów złotych. Mimo tych wyników, Orange Polska kontynuuje rozwój swoich ofert konwergentnych oraz usług internetowych.

Aktualnie firma ma 1,72 miliona indywidualnych klientów ofert konwergentnych i 1,39 miliona użytkowników internetu światłowodowego.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 16 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 60 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 7 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij