Wiadomości

Loading


14.05.2024 | Orange Polska: Spadek Przychodów i Zysku w Pierwszym Kwartale 2024

W pierwszym kwartale 2024 roku grupa kapitałowa Orange Polska odnotowała spadek przychodów o 1,8% rok do roku, osiągając poziom 3,08 miliarda złotych.

Zysk netto zmniejszył się z 270 milionów złotych do 227 milionów złotych. Mimo tych wyników, Orange Polska kontynuuje rozwój swoich ofert konwergentnych oraz usług internetowych.

Aktualnie firma ma 1,72 miliona indywidualnych klientów ofert konwergentnych i 1,39 miliona użytkowników internetu światłowodowego.


Wzrost Przychodów z Usług Telekomunikacyjnych

Orange Polska w swoim komunikacie zwrócił uwagę, że w minionym kwartale przychody z usług telekomunikacyjnych wzrosły o 4,2% rok do roku. Natomiast przychody z usług IT i integracyjnych spadły o 6%, podobnie jak przychody z odsprzedaży energii.

    Jacek Kunicki, członek zarządu ds. finansów w Orange Polska, skomentował: "Utrzymała się solidna dynamika wzrostu przychodów z kluczowych usług telekomunikacyjnych, przy jednoczesnym wzroście liczby klientów i wskaźników ARPO. To dla nas kluczowy element w generowaniu zysków. Spadek przychodów całkowitych odzwierciedlał cykliczne spowolnienie popytu na usługi IT i integracyjne oraz niższe rynkowe ceny energii, które wpłynęły na przychody z jej odsprzedaży."

Wyniki Finansowe

Na poziomie EBITAaL (EBITDA bez uwzględnienia kosztów leasingu), zysk Orange Polska wzrósł o 4,9% do 799 milionów złotych, a marża zwiększyła się o 1,6 punktu procentowego do 25,9%. Jednak zysk operacyjny spadł z 392 milionów złotych do 349 milionów złotych, a zysk netto zmniejszył się z 270 milionów złotych do 227 milionów złotych. Orange wyjaśnia ten spadek niższymi zyskami ze sprzedaży nieruchomości oraz wyższą amortyzacją.
Wzrost Cyfrowej Sprzedaży

Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska, podkreśliła w komunikacie:

    "Jesteśmy zadowoleni z dobrego początku roku, który jest dla nas ostatnim rokiem realizacji strategii .Grow. Nasze wyniki komercyjne odzwierciedlały solidny popyt ze strony klientów oraz naszą koncentrację na wartości w warunkach dużej konkurencji na rynku. Postępuje także rozwój cyfrowych interakcji z klientami, co znacząco przyczynia się do podniesienia efektywności. Udział sprzedaży realizowanej cyfrowo zwiększył się w pierwszym kwartale do 23% (wobec 20% w całym 2023 roku), przy czym kluczowym czynnikiem wzrostu jest rosnąca popularność aplikacji Mój Orange."

Mimo wyzwań, Orange Polska kontynuuje realizację swojej strategii, skupiając się na wzroście przychodów z kluczowych usług telekomunikacyjnych oraz zwiększaniu efektywności poprzez rozwój cyfrowych interakcji z klientami.

Kliknij aby powiększyć14.05.2024 | Przyszłość tradycyjnej telewizji kablowej UPC w dobie nowych technologii od Play

Mimo że Play od niemal roku oferuje nowym klientom usługi w technologii IPTV, obecni abonenci UPC Polska nadal mają możliwość przedłużania umów w tradycyjnej formie kablowej.

Katarzyna Bonk z biura prasowego Play zapewnia, że wycofanie technologii DVB-C nie jest obecnie rozważane.

+ więcej...
13.05.2024 | Wzrost zużycia danych w polskich aglomeracjach wskazuje na ich dynamiczny rozwój

Operator telekomunikacyjny Play przedstawił interesującą analizę zużycia danych w 12 największych polskich aglomeracjach, co rzuca światło na zmieniające się zwyczaje życiowe i przepływy ludności w tych regionach.

Wyniki te stanowią ważny punkt odniesienia dla planowania przyszłych inwestycji i strategii miejskich.

+ więcej...
13.05.2024 | NASA Przekracza Granice: Przesyłanie Danych z Kosmosu

NASA podąża śladami kolejnych osiągnięć, szukając innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na lepszą komunikację z astronautami w trakcie ich przyszłych podróży na Marsa.

Ostatnie testy przeprowadzone na sondzie Psyche przekroczyły oczekiwania agencji, otwierając nowe perspektywy dla przyszłych misji kosmicznych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 12 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1,25 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij