Wiadomości

Loading


12.04.2024 | Polska coraz lepiej podłączona do internetu – Ministerstwo Cyfryzacji usprawnia dostęp do szybkiego internetu

Niedawno zakończył się największy w historii Polski proces składania wniosków na dofinansowanie budowy szybkiego internetu w tzw. białych plamach.

W odpowiedzi na ten nabór, 64 operatorów zgłosiło rekordowe 307 wniosków obejmujących 187 obszarów, co stanowi niebywałe zjawisko.

Całkowity koszt projektu to prawie 9 miliardów złotych, co czyni go największą inwestycją tego typu w kraju.

Operatorzy zobowiązali się do zainwestowania 750 milionów złotych z własnych środków, pokazując tym samym swoje duże zaangażowanie w projekt, jak podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

Od 2014 do 2023 roku, dzięki Programowi Operacyjnemu Polska Cyfrowa, udało się poprawić dostęp do szerokopasmowego internetu w regionach, które wcześniej były pomijane przez przedsiębiorstwa telekomunikacyjne.

Strategiczne wykorzystanie funduszy unijnych pozwoliło na wybudowanie sieci, która dotarła do ponad 2 milionów gospodarstw domowych.

Nowe inwestycje, finansowane zarówno ze środków europejskich, jak i krajowych z ramienia Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy i Krajowego Planu Odbudowy, to kontynuacja tych działań. "Dzięki szybkiemu internetowi możliwa jest praca zdalna, nauka online, zakupy przez internet oraz załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, a także oglądanie filmów w wysokiej jakości i granie w gry online bez opóźnień" – wskazuje minister.

W poprzednich latach zainwestowano już ponad 4 miliardy złotych. Obecne działania, finansowane w ramach KPO i FERC, stanowią największą w historii inwestycję w budowę infrastruktury telekomunikacyjnej, która ma na celu dostarczenie internetu o przepustowości co najmniej 300 Mb/s do 1,6 miliona nowych gospodarstw domowych.

Aby przyspieszyć realizację, Polska została podzielona na 402 obszary inwestycyjne, z których każdy był objęty jednym z dwóch nabórów:

  •     C1.1.1 KPO, który trwał od 4 lipca do 4 sierpnia,
  •     Priorytet I FERC, który ma zostać uruchomiony niebawem.

Całkowity koszt projektów przekracza 10 miliardów złotych, co prawie podwaja sumę przeznaczoną na rozwój sieci od 2015 roku.

Dzięki innowacyjnemu podejściu do oceny wartości inwestycji i ustalania warunków, opartemu na doświadczeniach z realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i konsultacjach rynkowych, stworzono model współpracy, który zyskał zaufanie operatorów i umożliwia efektywne realizowanie publicznych inwestycji.

W najbliższym czasie CPPC oceni złożone wnioski i uruchomi kolejną rundę inwestycyjną w ramach Priorytetu I FERC, co umożliwi dalszą rozbudowę sieci szybkiego internetu na kolejnych 152 obszarach.

Wszystkie informacje dotyczące lokalizacji wniosków są dostępne w wyszukiwarce CPPC.

Kliknij aby powiększyć12.04.2024 | Zawiadomienie o ataku hakerskim i naruszeniu ochrony danych osobowych

Z przykrością informujemy, że doszło do ataku hakerskiego na nasz serwer co doprowadziło do naruszenia ochrony danych osobowych, do którego miało miejsce 04.04.2024 r.

Niezwłocznie po wykryciu incydentu podjęliśmy odpowiednie kroki, mając na uwadze ochronę Państwa danych i minimalizację potencjalnych negatywnych skutków tego zdarzenia.

+ więcej...
10.04.2024 | Jak Foxmedio może pomóc Ci prowadzić Twoje social media i promować markę?

Pomoc agencji interaktywnej w prowadzeniu social mediów i promocji marki może być kluczowym czynnikiem sukcesu w obecnej sytuacji rynkowej, gdzie obecność online odgrywa coraz większą rolę.

Jedną z takich agencji, która oferuje szeroki zakres usług związanych z marketingiem internetowym jest Foxmedio.

W tym artykule podpowiemy Wam w jaki sposób Foxmedio może wspomóc Was w prowadzeniu mediów społecznościowych i promowaniu marki!

+ więcej...
25.03.2024 | Digitalizacja dokumentów w różnych branżach

W erze cyfryzacji przekształcanie dokumentów papierowych w format cyfrowy staje się niezbędnym elementem każdej nowoczesnej organizacji.

Digitalizacja dokumentów to proces konwertowania informacji z formatu fizycznego na cyfrowy, który umożliwia łatwy dostęp, szybką wymianę i efektywne zarządzanie danymi.

W kontekście globalnej ekonomii i rosnącego zapotrzebowania na szybką komunikację digitalizacja stanowi klucz do zwiększenia efektywności operacyjnej oraz do osiągania lepszej współpracy między działami i organizacjami.

Zalety digitalizacji są wszechstronne.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 21 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 10 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij