Wiadomości

Loading


24.09.2020 | Hakowanie pandemii: nowy film dokumentalny ukazuje wzrost cyberprzestępczości wymierzonej w służbę zdrowia w obliczu koronawirusa

Tomorrow Unlocked, magazyn internetowy firmy Kaspersky poświęcony kulturze technologicznej, zaprezentuje dwuczęściowy film dokumentalny pt. "hacker:HUNTER Ha(ck)cine", poświęcony atakom na system opieki zdrowotnej organizowanym przez cyberprzestępców oraz hakerów sponsorowanych przez rządy. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 25 września na kanale YouTube magazynu. Najnowszy film stanowi trzeci odcinek z serii hacker:HUNTER ukazującej prawdziwy obraz cyberprzestępczości.

Dla cyberprzestępców każdy kryzys to okazja - nawet globalna pandemia. Przez ostatnie kilka miesięcy twórcy zapowiadanego filmu dokumentalnego rozmawiali ze szpitalami, organami ścigania, placówkami leczniczymi oraz centrami badawczymi na całym świecie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób system ochrony zdrowia radził sobie podczas pandemii w obliczu zwiększonej liczby cyberataków oraz szkodliwych programów.

Dokument wskazuje na szokujący wzrost liczby cyberataków na służbę zdrowia w okresie globalnej pandemii wirusa powodującego COVID-19. Opowiada o atakach ukierunkowanych na Światową Organizację Zdrowia, która od marca odnotowała pięciokrotny wzrost liczby cyberprzestępstw wymierzonych w jej systemy.

Podczas gdy hakerzy sponsorowani przez rządy koncentrują się na kradzieży określonych danych, cyberprzestępcy oraz gangi wykorzystują globalny chaos. Chociaż ataki cyberprzestępcze na służbę zdrowia zdarzały się od zawsze, ich liczba w czasie pandemii gwałtownie wzrosła, ponieważ atakujący zdają sobie sprawę, że szpitale mogą obecnie być bardziej skłonne zapłacić okup. Na przykład w marcu czeski Szpital Uniwersytecki w Brnie, który przeprowadził ogromną część testów na COVID-19, stanowił cel żądania okupu i był zmuszony zamknąć swoją sieć IT w czasie, gdy powinien pracować na pełnych obrotach.

Z jednej strony globalna pandemia spowodowała wzrost aktywności cyberprzestępczej, z drugiej natomiast - niesamowitą reakcję ze strony społeczności związanej z cyberbezpieczeństwem. Woluntariusze utworzyli CV19 - liczącą 3 000 osób grupę, która niestrudzenie pracowała, by zapewnić szpitalom oraz placówkom leczniczym na każdym etapie łańcucha dostaw bezpłatne wsparcie w zabezpieczeniu ich systemów.

Film wyreżyserowała Didi Mae Hand, natomiast producentem jest Max Peltz. Serię hacker:HUNTER zainicjował Hugo Berkeley, który wyreżyserował również dwa pierwsze filmy dokumentalne: o ugrupowaniu Carbanak oraz ataku ransomware WannaCry.

Byłam pod wrażeniem pasji i poświęcenia, z jakim społeczność związana z cyberbezpieczeństwem stara się służyć społeczeństwu w czasie pandemii - zapewniając swobodny przepływ usług naukowych i medycznych oraz sprawne działanie systemów w obliczu ogromnych wyzwań i licznych ataków. Dzięki osobom, które znalazły czas, aby opowiedzieć w filmie o swoich doświadczeniach i historiach, jak również utalentowanej ekipie, która potrafiła dostosować się do nowych warunków i wyzwań związanych z pracą zdalną, to, co wydawało się trudnym przedsięwzięciem, stało się fascynującym i wzbogacającym doświadczeniem - powiedziała Didi Mae Hand, reżyserka dokumentu "hacker:HUNTER Ha(ck)cine". Niezmiernie cieszę się, że widzowie będą mogli obejrzeć nasz film, który rzuca światło na niesamowitą pracę, jaką wykonała w tym naprawdę trudnym roku cyberspołeczność. Byliśmy świadkami ogromnej solidarności oraz zainteresowania ze strony wszystkich uczestników filmu, którzy zrobili wszystko, co w ich mocy, żeby powstał.

Dokument składa się z dwóch 20-minutowych odcinków:

  • Pierwszy, zatytułowany "hacker:HUNTER Ha(ck)cine: Healthcare on the Edge", będzie można obejrzeć 25 września o godz. 17:00. Przedstawia on trzech ochotników i pokazuje, jak atak na szpital w czasie pandemii może spowodować jego zamknięcie.
  • Drugi, zatytułowany "hacker:HUNTER Ha(ck)cine: Defending the Cure", ukaże się 2 października o godz. 17.00. Jego tematem będą ataki na Światową Organizację Zdrowia oraz centra badawcze tuż po wybuchu pandemii.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć24.09.2020 | NOWA OFERTA TELEFONII MOBILNEJ OD NETII

Netia wprowadziła nową ofertę telefonii mobilnej z nawet 50 GB pakietem danych i zasadą Roam Like At Home na terenie UE.

Obecni klienci Netii oraz osoby kupujące Netia Mobile wraz z innymi usługami Netii, skorzystają w ofert tańszych od standardowych nawet o 25 zł za każdą kartę SIM, a przenoszący numer od innego operatora z 3 miesięcy gratis.

Nowa, standardowa oferta usług mobilnych Netii składa się z trzech taryf z nielimitowanymi połączeniami głosowymi, SMS-ami i MMS-ami w kraju i UE.

Poszczególne taryfy różnią się między sobą przede wszystkim wielkością pakietu danych.

+ więcej...
23.09.2020 | Zyxel we współpracy z ATEN wprowadza nowe rozwiązanie typu end-to-end AV-over-IP dla rozwiązań audio i wideo

Dzięki współpracy z ATEN – profesjonalnym dostawcą rozwiązań audio i wideo, Zyxel oferuje potężne rozwiązanie typu end-to-end AV-over-IP.

Partnerzy handlowi mają teraz do dyspozycji większą skalowalność i łatwiejszą instalację dzięki zaimplementowanemu w gamie przełączników sieciowych specjalistycznemu trybowi Networked AV firmy Zyxel, który idealnie nadaje się do wydarzeń sportowych, ścian wideo, restauracji i centrów sterowania.

Zyxel rozpoczął współpracę z firmą ATEN by wprowadzić nowy sieciowy element AV w przełącznikach, który zapewni partnerom większą wygodę i wydajność.

Opierając się na ponad 30-letnim doświadczeniu w dziedzinie sieci, nowa oferta firmy Zyxel zapewnia sprzedawcom VAR, integratorom systemów i partnerom handlowym w branży profesjonalnego audio-wideo (AV) większą wydajność i skalowalność rozwiązań.

+ więcej...
22.09.2020 | CERT Orange Polska: fake newsy wyłudzające dane i pieniądze najbardziej popularnymi podczas wakacji

Fake newsy, czyli sensacyjne, nieprawdziwe wiadomości, krążące głównie w mediach społecznościowych, coraz częściej stają się narzędziem do wyłudzania danych lub pieniędzy.

Tylko w trakcie wakacji aż 40% ataków phishingowych wykrytych w sieci Orange Polska było realizowanych właśnie z użyciem fake newsów.

Według CERT Orange Polska, codziennie pojawia się nawet kilkanaście stron z fałszywymi wiadomościami.

Phishing, czyli oszustwa polegające głównie na wyłudzaniu danych logowania do kont bankowych lub do profili w mediach społecznościowych, to obecnie najbardziej powszechne zagrożenie, z jakim może mieć do czynienia każdy użytkownik internetu.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Mb/s
xDSL - łącze 15  Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 80 Mb/s :
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij