Wiadomości

Loading


23.04.2018 | Oszuści wykorzystują pogłoski o ICO komunikatora Telegram, aby uruchomić dziesiątki fałszywych stron dla inwestorów - kradnąc w jednym przypadku dziesiątki tysięcy dolarów

Badacze z Kaspersky Lab wykryli dziesiątki niezwykle przekonujących fałszywych stron internetowych podszywających się pod serwisy inwestycyjne związane z emisją cyfrowych monet/tokenów (ang. Initial Coin Offering, ICO) komunikatora internetowego Telegram. Wygląda na to, że wiele z tych stron internetowych należy do tej samej grupy. W jednym tylko przypadku ofiarom oszustwa, które wierzyły, że inwestują w tzw. "Gramy" - rzekomą nową walutę Telegrama - skradziono kryptowalutę o wartości dziesiątek tysięcy dolarów. Telegram nie potwierdził oficjalnie ICO, ostrzegł natomiast przed oszukańczymi stronami dla inwestorów.

Pod koniec 2017 r. zaczęły krążyć pogłoski o tym, że komunikator internetowy Telegram ogłasza tzw. emisję cyfrowych tokenów (ICO) w celu sfinansowania platformy blockchain opartej na swojej technologii TON (Telegram Open Network). W sieci opublikowano niezweryfikowaną dokumentację techniczną, jednak sam Telegram nie wydał żadnego potwierdzenia. Wynikłe zamieszanie pozwoliło oszustom wykorzystać zainteresowanie inwestorów i stworzyć fałszywe strony internetowe, aby ukraść ogromne sumy pieniędzy.

Badacze z Kaspersky Lab zidentyfikowali dziesiątki takich stron, należących prawdopodobnie do tej samej grupy, które rzekomo sprzedawały tokeny dla waluty "Gram" i zachęcały inwestorów do płacenia w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, Ethereum, lice litecoin, dash oraz Bitcoin dash. Historia transakcji na jednej ze stron pokazuje, że oszuści zdołali ukraść inwestorom co najmniej 35 000 dolarów w walucie Ethereum.

Badacze stwierdzili, że niektóre ze stron były tak przekonujące, że zwabiały potencjalnych inwestorów nawet po tym, jak Telegram i inne organizacje zaczęły wydawać ostrzeżenia. Większość z nich wykorzystuje bezpieczne połączenie, wymaga rejestracji i generuje unikatowy portfel online dla każdej nowej ofiary, utrudniając śledzenie pieniędzy.

Sądząc po zawartości fałszywych stron internetowych, mają one prawdopodobnie tych samych właścicieli. Na przykład, kilka z nich posiada dokładnie taką samą sekcję "Nasz zespół".

ICO to dość ryzykowna inwestycja i wiele osób nie w pełni jeszcze rozumie, jak to działa, dlatego nie dziwi fakt, że fałszywe strony internetowe wysokiej jakości, które zapewniają bezpieczne połączenie i rejestrację - co zwiększa zaufanie do nich - skutecznie wabią ofiary. Osoby chcące zainwestować w ICO powinny sprawdzić u źródła i upewnić się, że wiedzą, komu przekazują swoje pieniądze, jeśli nie chcą stracić ich na zawsze - powiedziała Nadieżda Demidowa, czołowy analityk zawartości WWW, Kaspersky Lab.

źródło: Kaspersky Lab

Kliknij aby powiększyć



23.04.2018 | Dostęp do szybkiego internetu warunkiem technologicznej zmiany firm. Wprowadzenie sieci 5G znacznie ten proces przyspieszy

Już ponad 50 proc. firm przeszło lub planuje cyfrową transformację biznesu.

Automatyzacja procesów, wykorzystywanie ogromnych zbiorów danych czy przechodzenie do e-commerce dotyczą coraz większej liczby firm.

Te procesy nie byłyby możliwe bez dostępu do szybkiego i stabilnego internetu.

Trwające prace nad uruchomieniem sieci 5G – wielokrotnie szybszej niż dzisiejsze 4G – są szansą na znaczne przyspieszenie cyfryzacji polskiej gospodarki.

+ więcej...
23.04.2018 | Tego nie mówi się o backupie strony i poczty – aż 1400 proc. różnicy w ofertach polskich operatorów hostingu

Ponad 80 proc. polskich firm doświadczyło przynajmniej jednego cyberataku w 2017 roku.

Mimo tego nadal rzadko porusza się kwestie związane z backupem stron internetowych oraz poczty elektronicznej, choć zasoby informatyczne są jednym z głównych celów hakerów.

O czym nie wiedzą przedsiębiorcy i czego nie mówią głośno firmy hostingowe?

Trwa wyścig pomiędzy cyberprzestępcami a przedsiębiorcami, którzy coraz poważniej podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa. 

+ więcej...
20.04.2018 | Elastycznie na kartę w nowej ofercie Plusa!

Plus wprowadził do swojej oferty nową taryfę prepaid – Elastyczna Na Kartę.

Teraz pakiety internetowe, nawet do 100 GB, są bez dodatkowych opłat jako bonus po każdym doładowaniu, a pieniądze można wykorzystać na dowolne usługi, w tym pakiety bez limitu.

Nowa oferta Elastyczna na Kartę łączy w sobie zalety dotychczasowych ofert prepaid Plusa - głosowej z internetową.

Pakiety GB są bonusem, a cała kwota doładowania jest do przeznaczenia na inne usługi.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 700 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 7 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 16 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij