Wiadomości

Loading


20.02.2020 | Metoda na koronawirusa – jak cyberprzestępcy wykorzystują nasz niepokój

Sytuacje kryzysowe i społeczny niepokój sprzyjają cyberprzestępcom. Wraz z powszechnym zainteresowaniem rozwijającą się w Chinach epidemią powodowaną przez koronawirusa i międzynarodowymi działaniami na rzecz jej powstrzymania, pojawiły się także nowe metody cyberataków. Wykorzystując zamieszanie i niepewność użytkowników przestępcy rozsyłają phishing z logo Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Niebezpieczne linki

W wiadomości, która rzekomo ma pochodzić od WHO, znajdują się informacje o najczęstszych objawach zarażenia koronawirusem, a także zachęta do pobrania dokumentu dotyczącego sugerowanych przez organizację środków bezpieczeństwa. Link przekierowuje na stronę wizualnie przypominającą serwis WHO, która od razu prosi o zweryfikowanie adresu e-mail oraz podanie hasła do skrzynki – w ten sposób przestępcy zyskują dostęp do danych logowania ofiary.

Sama wiadomość jest bardzo prosta, a jej stworzenie zajęło przestępcom najwyżej kilka minut. Na szczęście osoby płynnie posługujące się językiem angielskim szybko zauważą popełnione przez hakerów błędy ortograficzne i gramatyczne, co powinno zapalić pierwsze “czerwone lampki”. Również strona, na którą kieruje link z e-maila, wygląda podejrzanie. Jej nazwa nawiązuje do serwisu muzycznego, nie wyświetla się też zielona “kłódka” przed adresem, wskazująca na fakt, że strona posiada zweryfikowany i właściwy certyfikat bezpieczeństwa (co obecnie praktycznie nie zdarza się już w przypadku oficjalnych serwisów internetowych).

Jak się chronić?

Pod presją strachu i niepewności stajemy się łatwym celem dla cyberprzestępców. Wiele osób ma przyjaciół lub rodzinę na terenach objętych epidemią, w niektórych firmach wysyłano też już pracownikom e-maile z poradami dotyczącymi ochrony przed zarażeniem. Zapoznanie się z dodatkowymi informacjami pochodzącymi od WHO wydaje się więc rozsądne i odpowiedzialne.

Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:

– Nigdy nie należy klikać w linki czy załączniki w wiadomościach, o które nie prosiliśmy. Zawsze warto też zwracać uwagę na nazwę nadawcy oraz błędy ortograficzne i gramatyczne w samej treści maila. Zanim klikniemy w link, sprawdźmy też adres URL – jeśli cokolwiek w nazwie wyda się podejrzane, nie otwierajmy go. Ważne, aby nie podawać danych, o które strona nie powinna pytać, takich jak hasło do skrzynki pocztowej. Dla bezpieczeństwa warto również korzystać z dwuskładnikowego uwierzytelniania oraz stosować różne hasła w różnych serwisach. A jeśli doszło już do ujawnienia danych logowania, powinniśmy jak najszybciej zmienić hasło. Oszuści zazwyczaj natychmiast, często automatycznie, wypróbowują skradzione dane, więc im szybciej zareagujemy, tym lepiej – radzi Mariusz Rzepka, Senior Manager Eastern Europe w firmie Sophos.

źródło: Sophos

Kliknij aby powiększyć



20.02.2020 | Turbodoładowanie dla Twojego WiFi - nowy zestaw FRITZ! Mesh Set

Inteligentna transmisja danych i lepszy zasięg WiFi w sieciach domowych – to wszystko zapewnia nowy zestaw urządzeń działających w technologii mesh od niemieckiego producenta, firmy AVM.

Składa się on z routera FRITZ!Box 7530 i wzmacniacza sygnału FRITZ!Repeater 1200 i jest już dostępny w Polsce.

Wspomniany router w komfortowy sposób łączy w sieci domowej komputery, smartfony, tablety i inne urządzenia, zapewnia wyższe prędkości (do 400 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 866 Mbit/s w paśmie 5 GHz) i, dodatkowo, jest wszechstronną centralką telefoniczną.

Z kolei głównymi zaletami repeatera, wchodzącego w skład zestawu FRITZ! Mesh Set, są: szybkość i łatwość zwiększenia zasięgu każdej sieci, dwa pasma częstotliwości i gigabitowy port LAN.

+ więcej...
20.02.2020 | Wyniki T‑Mobile Polska w roku 2019 – solidne podstawy wzrostu: wzrost EBITDA, przyrost liczby klientów

Po 5 latach spadków EBITDA T‑Mobile Polska osiągnął udany zwrot w tym obszarze i zaraportował pierwszy wzrost EBITDA od 2015 r.

W rezultacie wskaźnik EBITDA AL za 2019 r. wzrósł o 15 milionów PLN (0,9%) w porównaniu z poprzednim rokiem i wyniósł 1,645 miliardów PLN.

Osiągnięcie to jest jeszcze bardziej godne uwagi, biorąc pod uwagę fakt, że na przychody TMPL znaczny negatywny wpływ miały skutki pożaru centrum danych, które miało miejsce na początku roku, a także zmiana strategii biznesowej polegająca na zmniejszeniu aktywności w niskomarżowym i nie budującym wartości dodanej segmencie hurtowej sprzedaży urządzeń.

Ten negatywny wpływ został w dużej mierze skompensowany wzrostem przychodów z usług mobilnych o 3% (r/r) oraz w obszarze ICT.

+ więcej...
20.02.2020 | xSP na przestrzeni dekady: firma Kaspersky rozszerza swoją sieć partnerów, odnotowując znaczący wzrost w tym obszarze działalności

Od ponad 10 lat firma Kaspersky, globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, rozwija swoją działalność w zakresie świadczenia usług o wartości dodanej dla operatorów xSP.

W tym celu podjęto współpracę z różnymi partnerami na całym świecie, łącznie z największymi globalnymi i regionalnymi operatorami.

W ciągu ostatnich sześciu lat obszar xSP firmy Kaspersky odnotował wzrost o 3 000% i stanowi obecnie około 10% globalnej sprzedaży B2C firmy.

Świat online to już nie opcjonalna, ale integralna część naszego życia. Z najnowszego raportu WeAreSocial wynika, że w 2019 r. liczba osób korzystających z internetu na całym świecie wzrosła o siedem procent i wynosi obecnie 4,54 miliardów użytkowników. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 80 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 384 kb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 25 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij