Wiadomości

Loading


01.02.2020 | Jak ukryć swój prawdziwy adres IP?
Istnieje wiele powodów, dla których internauci chcą ukryć swoje IP. Za jego pomocą można monitorować działania danego użytkownika, a nawet zidentyfikować jego dane personalne. W jaki sposób skutecznie ukryć swój prawdziwy numer IP?
 

Z jakich względów warto ukryć swój adres IP?

  • Prywatność

Jest to z pewnością najważniejszy powód, dla którego pragniemy być anonimowi w sieci. Czasem zdarza się, iż jakiś użytkownik internetu będzie chciał wykorzystać nasze IP do własnych celów, co może okazać się dla nas niebezpieczne. Warto więc pilnować, aby nie doszło do naruszenia naszej cyfrowej prywatności. Poprzez ukrycie adresu IP, utrudniamy zainteresowanym śledzenie położenia geograficznego.

  • Dostęp do treści blokowanych

Niektóre treści w internecie są blokowane ze względu na ograniczenia geograficzne. Kiedy ukryjemy IP i wybierzemy taki numer, który ominie takową blokadę, wówczas będziemy mieli dostęp do interesujących nas treści wybranych platform, pomimo naszej bieżącej lokalizacji.

  • Brak cyfrowego śladu w internecie

Ślad cyfrowy jest to zbiór naszych danych, które zostawiamy w trakcie wykonywania jakichkolwiek czynności w internecie. Dzielimy go na ślad pasywny oraz ślad aktywny. Ten drugi zostawiamy, kiedy sami zgadzamy się na udostępnianie informacji (np. poprzez media społecznościowe). Ukrywanie adresu IP zapobiega przede wszystkim pasywnemu pozostawianiu cyfrowych śladów, o ile wybrana przez nas metoda jest skuteczna.

W jaki sposób ukryć swój adres IP?

1. Serwer Proxy

Serwery proxy łączą pakiety informacyjne z pożądanym miejscem docelowym i zmieniają w tym samym czasie ich wygląd w trakcie przechodzenia przez serwer proxy. Jak pisze Wikipedia - serwer proxy działa więc poprzez przechwycenie ruchu i przejęcie kontroli nad połączeniem. Po czym wszystkie nasze działania w internecie są powtarzane właśnie przez serwer proxy. Wszystkie witryny, jakie odwiedzamy, uważają, iż serwer proxy to tak naprawdę nasz ruch. Warto wiedzieć, iż poprzez ten system możemy połączyć się z wybranym serwerem proxy na całym świecie. Dzięki serwerowi proxy możemy mieć dostęp do zagranicznych witryn, które blokują treści dla osób spoza kraju. Serwer proxy jest dosyć prosty, wystarcza do oglądania YouTube, aczkolwiek nie posiada tyle zabezpieczeń co VPN. Proxy fałszuje jedynie adresy IP, aczkolwiek nie szyfruje danych i nie usuwa z nich identyfikowanych znaczników. Z tego względu musimy mieć świadomość, iż nie ochroni nas przed zatajeniem informacji przed dostawcą internetu i rządem. Serwer proxy nie zabezpiecza całego naszego ruchu, bierze pod uwagę jedynie aplikacje. Nie będziemy więc dostatecznie chronieni, wybierając to rozwiązanie.

2. Przeglądarka Tor

Tor jest skuteczną metodą ukrywającą adres IP, a do tego dosyć prostą. Dzięki niej mamy dostęp do każdego zakątka sieci, przy zachowaniu ukrytego IP. Jest to wersja przeglądarki Firefox stworzona w taki sposób, aby każdy użytkownik był zadowolony z jej działania. Przeglądarka doskonale radzi sobie z ukrywaniem naszych śladów zostawianych w internecie. Musimy jednak pamiętać, że używanie jej wpłynie znacząco na szybkość połączenia. Serwowanie po internecie za jej pomocą nie będzie zbyt płynne, aczkolwiek możemy liczyć na dobrą ochronę.

3. Usługi VPN

Bez wątpienia najlepszym sposobem na zachowanie swojej anonimowości w internecie są usługi VPN. Do tego celu dostępnych jest wiele programów i usług, z najlepszymi na rynku możemy zapoznać się w rankingu na stronie "Jak ukryć adres IP" na TopVPN.pl. Niektóre z nich są darmowe, za inne będziemy musieli nieco zapłacić. Ich zadaniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa i anonimowości w internecie. VPN to cenione rozwiązanie ze względu na jego dostępność i komfortową obsługę. Kiedy już zainstalujemy program, nie musimy go dodatkowo w żaden sposób konfigurować, musimy jedynie nacisnąć przycisk, po czym możemy rozpocząć w pełni bezpieczne serwowanie po czeluściach internetu.

Jak działa VPN?

VPN (Virtual Private Network) pozwala na stworzenie bezpiecznego i szyfrowanego połączenia. Dzięki niemu możemy bez obaw korzystać z sieci i tylko my sami będziemy wiedzieć, jakie serwisy oglądamy. Dane, które przepływają przez VPN, nie można w żaden sposób przechwycić i podsłuchać. Mamy zagwarantowane bezpieczeństwo, nie zobaczy naszych działań ani usługodawca sieci czy też inni jej użytkownicy. Kiedy zainstalujemy VPN, będziemy mogli podłączyć się także do sieci publicznych i nieznanych. Z programu korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także firmy.

Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na usługę VPN?

Najlepsze prywatne sieci należą do tych płatnych, jednakże ich cena nie jest zbyt wysoka. Za to mamy dostęp do wielu cennych funkcji, z jakich możemy korzystać.

Najlepszy program do ukrywania IP wg serwisu VPN.co.pl powinien:

  • nie mieć limitu na swoje usługi (dostawca nie może ograniczać w żaden sposób naszej aktywności w sieci)
  • posiadać sporą ilość serwerów w różnych lokalizacjach na całym świecie (im ma ich więcej, tym lepiej dla nas)
  • szybko i sprawnie działać 
  • szyfrować dane jedynie przy użyciu zaawansowanych protokołów szyfrujących
  • mieć możliwość instalacji na wielu urządzeniach
  • udzielać wsparcia swoim użytkownikom (obsługa klienta w języku polskim)

Zachowanie anonimowości i bezpieczeństwa w internecie jest niezwykle istotne. Cały czas rośnie nasza świadomość, co do niebezpieczeństw czekających na nas w sieci. Warto więc skorzystać z któregoś ze sposobów na ukrycie swojego prawdziwego adresu IP. To, jaką metodę wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych preferencji, jednakże jeśli zależy nam na jak najwyższej ochronie, najlepszym rozwiązaniem będzie usługa VPN. Tylko ona gwarantuje pełne bezpieczeństwo w sieci, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się, iż pozostawimy zbyt dużą ilość informacji o sobie, w wirtualnym świecie.

 

Kliknij aby powiększyć31.01.2020 | Ekskluzywna relacja na żywo zza kulis Telekamer

W najbliższy poniedziałek, 3 lutego poznamy zwycięzców plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2020.

W tym roku będzie można również zajrzeć za kulisy tego wydarzenia i zobaczyć ekskluzywne materiały z udziałem gwiazd polskiej telewizji.

A wszystko to za sprawą T‑Mobile Studio – relacji na żywo z czerwonego dywanu, którą będzie można śledzić przed oraz po zakończeniu głównej gali Telekamer.

Już po raz 23. na dorocznej gali Telekamer pojawią się najważniejsze postaci polskiej branży telewizyjnej – aktorzy, prezenterzy, komentatorzy sportowi i twórcy produkcji, które codziennie przyciągają przed telewizory tysiące Polaków.

+ więcej...
31.01.2020 | Ericsson i Play uruchamiają 5G w Sokołowie Podlaskim

Ericsson wraz z operatorem Play zrealizował pilotażową sieć 5G w Sokołowie Podlaskim.

System działa na najnowocześniejszych rozwiązaniach Ericsson Radio System. Zasięgiem 5G pokryta zostanie centralna część miasta.

Docelowo sieć 5G w Sokołowie umożliwi transfer danych o prędkości powyżej 1Gb/s. System będzie pracował z wykorzystaniem Massive MIMO.

Sokołowskie 5G jest już gotowe na komercyjne uruchomienie.

+ więcej...
31.01.2020 | Koronawirus w wersji cyberprzestępczej

Technologie firmy Kaspersky służące do wykrywania cyberzagrożeń zidentyfikowały szkodliwe pliki ukrywające się pod postacią dokumentów związanych z nowo wykrytym koronawirusem, który stanowi poważne zagrożenie i nie schodzi z nagłówków medialnych.

Wykryte zagrożenia mają postać plików PDF, MP4 oraz DOCX. Nazwy sugerują, że dokumenty zawierają instrukcje pozwalające zabezpieczyć się przed wirusem, najnowsze informacje na jego temat, a nawet procedurę zidentyfikowania wirusa.

W rzeczywistości pliki te nie zawierają żadnej z tych informacji.

Rozsyłane przez cyberprzestępców pliki mogą zawierać szereg różnych trojanów i innych szkodliwych narzędzi, które pozwalają na niszczenie, blokowanie, modyfikowanie i wykradanie danych z zainfekowanych maszyn, a także na zakłócanie działania komputerów oraz sieci.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 300 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 16 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 320 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij