Wiadomości

Loading


12.12.2019 | Firma Kaspersky wykrywa w systemie Windows lukę dnia zerowego, która została wykorzystana w atakach ukierunkowanych

Zautomatyzowane technologie wykrywania firmy Kaspersky zidentyfikowały w systemie Windows lukę dnia zerowego. Oparty na tej luce szkodliwy program (tzw. exploit) umożliwiał zwiększenie uprawnień na atakowanej maszynie oraz obejście mechanizmów bezpieczeństwa w przeglądarce Google Chrome. Nowo wykryty exploit został wykorzystany w operacji cyberprzestępczej WizardOpium.

Luki dnia zerowego to nieznane błędy w oprogramowaniu, które cyberprzestępcy mogą wykorzystać do niezauważalnego działania przez długi czas i wyrządzania poważnych oraz nieoczekiwanych szkód. Zwykłe rozwiązania bezpieczeństwa nie są w stanie zidentyfikować infekcji systemu ani nie potrafią chronić użytkowników przed zagrożeniem, które nie zostało jeszcze wykryte.

Nowa luka w systemie Windows została zidentyfikowana przez badaczy z firmy Kaspersky dzięki innemu exploitowi dnia zerowego. W listopadzie 2019 roku technologia zapobiegania exploitom, która wchodzi w skład większości produktów firmy Kaspersky, wykryła exploita wykorzystującego lukę dnia zerowego w przeglądarce Google Chrome. Umożliwiał on atakującym wykonanie dowolnego kodu na maszynie ofiary. W trakcie dalszego badania operacji, określonej przez ekspertów jako "WizardOpium", zidentyfikowano kolejną lukę, tym razem w systemie Windows.

Okazało się, że nowo wykryty exploit dnia zerowego dla systemu Windows umożliwiający zwiększenie uprawnień (CVE-2019-1458) został osadzony w wykrytym wcześniej exploicie dla przeglądarki Google Chrome. Wykorzystano go do uzyskania wyższych uprawnień w zainfekowanej maszynie, jak również uniknięcia piaskownicy przeglądarki Chrome - komponentu zabezpieczającego przeglądarkę oraz komputer użytkownika przed atakami cyberprzestępców.

Szczegółowa analiza exploita wykazała, że wykorzystywana luka znajduje się w sterowniku win32k.sys. Luka mogłaby zostać wykorzystana w posiadających najnowsze łaty wersjach systemu Windows 7, a nawet w kilku kompilacjach systemu Windows 10 (problem ten nie dotyczy jednak nowych wersji systemu Windows 10).

Zaplanowanie takiego ataku wymaga ogromnych zasobów, oferując jednocześnie znaczące korzyści atakującym. Liczba wykorzystywanych luk dnia zerowego nieustannie rośnie i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta ulegnie odwróceniu. Dlatego firmy powinny wykorzystywać najbardziej aktualną analizę zagrożeń oraz posiadać technologie bezpieczeństwa, które potrafią proaktywnie identyfikować nieznane zagrożenia, takie jak exploity dnia zerowego - powiedział Anton Iwanow, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

Produkty firmy Kaspersky wykrywają omawianego exploita jako PDM:Exploit.Win32.Generic.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć



12.12.2019 | Internet Zmysłów - Ericsson publikuje 10 najważniejszych trendów konsumenkich do roku 2030

Konsumenci oczekują, że nowoczesne technologie sieciowe współpracujące z naszymi zmysłami wzroku, słuchu, smaku, zapachu i dotyku będą w roku 2030 w powszechnym użytku, oraz że zaoferują im one wiele nieznanych dotąd możliwości.

Oczekiwania konsumentów dotyczące Internetu Zmysłów stanowią jeden z elementów dziewiątej edycji badania ConsumerLab Hot Consumer Trends przeprowadzonego przez firmę Ericsson.

Internet Zmysłów stanie się rzeczywistością dzięki takim technologiom jak sztuczna inteligencja (AI), wirtualna rzeczywistość (VR), rozszerzona rzeczywistość (AR), 5G oraz automatyzacja.

Konsumenci przewidują, że do roku 2030 interakcje oparte na obrazach z ekranów będą w coraz większym stopniu konkurować z doświadczeniami multisensorycznymi, które będą niemal niemożliwe do odróżnienia od rzeczywistości.

+ więcej...
11.12.2019 | T‑Mobile Polska podpisała umowę o świadczenie usług hurtowych z INEA

T‑Mobile Polska oraz INEA podpisały umowę dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej.

Współpraca ta obejmie dostęp do gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci INEA na obszarach POPC.

T‑Mobile Polska i INEA podpisały umowę dotyczącą świadczenia usług w modelu BSA na obszarach, na których INEA buduje sieć światłowodową w ramach drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Poza umową o dostępie hurtowym do infrastruktury zawarta została także umowa o partnerstwie technicznym, zgodnie z którą INEA odpowiadać będzie za uruchomienie oraz utrzymanie usług telekomunikacyjnych T‑Mobile Polska.

+ więcej...
11.12.2019 | Darmowe bilety na mecze PlusLigi i Ligi Siatkarskiej Kobiet dla klientów Plusa!

Po raz kolejny Plus przygotował dla swoich klientów specjalną niespodziankę związaną z meczami siatkówki.

Tym razem są to bezpłatne kody wymienne na bilety na mecze siatkarskich rozgrywek ekstraklasowych w naszym kraju, czyli PlusLigi oraz Ligi Siatkowej Kobiet.

W konkursie „Bilety na mecze Ligowe Siatkówki” mogą wziąć udział wszyscy klienci indywidualni korzystający z usług kontraktowych (abonament, mix, internet) oraz użytkownicy ofert na kartę, którzy doładowali swoje konto za minimum 25 zł (jednorazowo lub jako suma zasileń w ciągu 90 dni).

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 6 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 25 Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 5 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij