Wiadomości

Loading


08.07.2019 | Cybergang Silence atakuje nowe cele, rozszerzając zakres swoich działań poza obszar Wspólnoty Niepodległych Państw

Firma Kaspersky monitoruje szkodliwe działania ugrupowania cyberprzestępczego Silence od kilku lat - pierwszy publiczny raport dotyczący narzędzi i technik wykorzystywanych przez tę grupę został udostępniony jesienią 2017 r. Od tego czasu jej aktywność utrzymywała się na stałym poziomie - z wyjątkiem okazjonalnych modyfikacji technik przeciwdziałających emulacji oraz wykrywaniu. Jednak na początku 2019 r. badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali niepokojący trend: wzrost liczby atakowanych organizacji finansowych spoza regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. W szczególności, nowe ofiary identyfikowane są w państwach regionu Azja-Pacyfik, w tym w Bangladeszu.

Silence to rosyjskojęzyczne ugrupowanie cyberprzestępcze znane z atakowania organizacji finansowych. Odpowiada ono za jedne z najbardziej destrukcyjnych i złożonych operacji cyberkradzieży - obok takich grup jak Metel czy Carbanak. Większość operacji tych ugrupowań wykorzystuje podobne techniki w celu uzyskania długotrwałego dostępu do sieci bankowych, a następnie monitorowania działań wewnętrznych i wykorzystania tej wiedzy do kradzieży możliwie największej ilości środków.

Silence narusza bezpieczeństwo infrastruktury swojej ofiary przy użyciu spersonalizowanych, phishingowych wiadomości e-mail. Pierwszy etap ataku wykorzystuje zatem niewiedzę lub beztroskie podejście personelu ofiary - cyberprzestępcy liczą na to, że jeden z pracowników uruchomi załącznik lub kliknie odnośnik w sfałszowanym e-mailu.

W celu zabezpieczenia sieci przed potencjalnymi włamaniami badacze z firmy Kaspersky zalecają podjęcie następujących działań:

  • Ponieważ wiele ataków ukierunkowanych rozpoczyna się od phishingu lub innych metod socjotechniki, wprowadź szkolenie w zakresie zwiększenia świadomości bezpieczeństwa, które wyposaży pracowników w praktyczne umiejętności.
  • W celu zapewnienia wykrywania na poziomie punktu końcowego, badania i niezwłocznego naprawiania szkód w wyniku incydentów, stosuj rozwiązanie EDR, takie jak Kaspersky Endpoint Detection and Response.
  • Oprócz niezbędnej ochrony punktów końcowych stosuj rozwiązanie zabezpieczające klasy enterprise, takie jak Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, które wykrywa zaawansowane zagrożenia na poziomie sieci na wczesnym etapie.
  • Zadbaj o to, aby Twój zespół z centrum operacji bezpieczeństwa posiadał dostęp do najnowszych danych dot. cyberzagrożeń, dzięki czemu będzie na bieżąco z nowymi i wyłaniającymi się narzędziami, technikami oraz taktykami wykorzystywanymi przez cyberprzestępców.
  • W celu zapewnienia lepszej ochrony bankomatom stosuj odpowiednie rozwiązanie zabezpieczające. Przestarzałe bankomaty, posiadające nieaktualną ochronę lub funkcjonujące bez jakichkolwiek zabezpieczeń, również wymagają rozwiązania zabezpieczającego przed współczesnymi zagrożeniami. Przykładem rozwiązania uwzględniającego specyficzne potrzeby bankomatów w zakresie ochrony jest Kaspersky Embedded System Security.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć



08.07.2019 | T-Mobile wprowadza nową ofertę usług pakietowych. To najszybciej rosnący segment rynku telekomunikacyjnego

Polski rynek usług telekomunikacyjnych wyraźnie zmierza w kierunku konwergencji – klienci coraz chętniej nabywają różne usługi od jednego dostawcy – ocenia prezes T‑Mobile Polska Andreas Maierhofer.

Potwierdzają to dane UKE, z których wynika, że sprzedaż usług pakietowych wzrosła w ostatnich latach blisko trzykrotnie.

Dlatego operator zdecydował się na debiut w usługach konwergentnych, wprowadzając nową ofertę Magenta 1, która łączy abonament komórkowy, Netflixa i światłowód w ramach jednego rachunku.

W jej zasięgu znajduje się 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

+ więcej...
08.07.2019 | Nowy sezon „Lekko Nie Będzie” przedpremierowo w IPLI

W IPLI wystartował nowy sezon popularnego internetowego talk show „Lekko Nie Będzie”.

W szóstej edycji widzowie zobaczą 24 odcinki, a połowa z nich będzie w formacie „Otwarte karty”. Prowadzący program – Tomasz Działowy – jak zwykle zaprosi do studia ciekawych gości, w sumie 12 osób.

Wyzwanie od „Gimpera” i zaproszenie do „gry w karty” przyjęli m.in.: Wojtek Gola, jeden z właścicieli organizacji FAME MMA, Mariusz Węgłowski z serialu „Policjanci i Policjantki”, Michał Baron, czyli popularny BOXDEL, Paweł Swiniarski z kanału „Dla Pieniędzy” i Ignacy Łukowski znany jako „Kolega Ignacy”.

Przedpremierowe odcinki co piątek są dostępne w serwisie IPLA. Każdy z gości zaproszonych przez Tomasza Działowego w programie „Lekko Nie Będzie” pojawi się dwukrotnie – w odcinku głównym oraz w formacie „Otwarte karty”.

+ więcej...
08.07.2019 | Muzyka na lato od TIDAL i Orange

Z okazji letnich festiwali Orange Polska wspólnie z TIDAL przygotował dla fanów muzyki specjalną promocję.

Dzięki niej swojej ulubionej muzyki w ramach aplikacji można słuchać już od 0.99 zł za 90 dni, bez obawy o uciekające GB w ramach usługi Music Pass od Orange.

Akcji towarzyszy konkurs, którego nagrodami głównymi są bilety na Kraków Live Festival 2019.

TIDAL to platforma zawierająca ponad 60 milionów utworów i 250 tysięcy materiałów wideo, oryginalne playlisty, wywiady, bilety na koncerty i wiele więcej. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 10 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 80 Mb/s :

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij