szybki internet satelitarny Tooway - bez limitu danych

Wiadomości

Loading


27.07.2017 | Stop marnowaniu pieniędzy! Wybieramy tani Internet stacjonarny w Tychach

Internet zrewolucjonizował rozrywkę. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, a to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Przez Internet można znacznie więcej niż nam się na pierwszą myśl wydaje. Dzisiaj niemal każda codzienna aktywność przeniosła się do sieci. Mając dostęp do Internetu, można m.in. opłacić rachunki za prąd, poszukać pracy, sprzedawać i kupować, sprawdzić pogodę, a nawet pracować. O tym ostatnim przekonałem się sam. Pracuję tylko i wyłącznie zdalnie tzn. przebywając w domu, korzystając z komputera i Internetu. Dlatego też jedną z najważniejszych decyzji, jaką musiałem podjąć, dotyczyła tego, jaki operator będzie mi świadczył usługę dostępu do sieci. Moja praca wymaga bycia online bez przerwy, przez co, przy wyborze swojego dostawcy nie mogłem iść na żadne kompromisy. Mnie się udało, mój operator jest solidny – zapewnia stabilny i szybki Internet w obie strony. Teraz wraz z serwisem dostawcy-internetu.pl pomogę i Tobie w wyborze dostawcy Internetu, przy którym nie posiwieją Ci włosy i nie wystawisz swojej cierpliwości na ciężką próbę.

Naszym dzisiejszym celem jest znalezienie najlepszego Internetu stacjonarnego w Tychach. Internet kablowy ze względu na brak limitu jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które robią w sieci dosłownie wszystko, w tym ściągają ogromne ilości danych oraz oglądają filmy online w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Nie oznacza to bynajmniej, że osoby, które korzystają z Internetu okazjonalnie, powinny odrzucić Internet kablowy w Tychach na samym starcie. Nic z tych rzeczy. Dla nich operator przygotował mniejsze pakiety prędkości, które sprostają wymaganiom i potrzebom osób, które jedynie serfują w sieci i komunikują się za pomocą portali społecznościowych. Dzięki odpowiedniemu doborowi prędkości Internetu do swoich potrzeb unikniemy przepłacania. Mam nadzieję, że pomoże Wam w tym poniższe zestawienie.

50 Mb/s – obecnie jest to jedna z najmniejszych prędkości, jaką możemy spotkać w ofertach dostawców Internetu światłowodowego w Tychach. Najmniejsza nie oznacza w żadnym stopniu niska. Już taka prędkość pozwoli na podstawowe korzystanie z Internetu, oglądanie filmów w jakości Full HD oraz bezproblemowym graniu przez sieć. Kłopotliwe może być natomiast ściągania naprawdę dużych plików, szczególnie kilku naraz. Prędkość wysyłania, która będzie w tym przypadku wynosić najczęściej 5 Mb/s dla wielu może okazać się niewystarczająca. Dlatego też, jeśli w przyszłości zamierzasz zostać youtuberem, gamingowym streamerem lub korzystasz na okrągło z rozwiązań chmurowych, zalecam zainteresowanie się pakietami z większą prędkością wysyłania;

100 Mb/s – jest to naszym zdaniem prędkość, która powinna zadowolić 99,9% wymagających klientów. Pozwala ona na swobodne ściąganie kilku plików w jednym czasie na jednym komputerze, włączenie filmu w najwyższej jakości na drugim i jeszcze przeglądanie Internetu na trzech kolejnych telefonach. Prawdopodobnie nawet przy takim obciążeniu Internet będzie się „nudzić”. W przypadku tak szybkiego łącza ściąganie dużych plików może odbywać się z nieco ograniczoną prędkością w stosunku do możliwości Internetu. Dlaczego? Może się okazać, że serwery, z których ściągamy np. grę (cyfrowa dystrybucja), po prostu na to nie pozwolą;

200 Mb/s, 300 Mb/s i więcej – ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś mógł realnie wykorzystać tak szybki Internet w zaciszu swojego domu. Naszym zdaniem prędkości na poziomie 500 Mb/s – 1 Gb/s ma sens tylko i wyłącznie w firmie. Nie dajmy się zwariować w wyścigu prędkości, który urządzają sobie operatorzy i niektórzy z internautów, którzy lubią pochwalić się cyferkami.

Zapewniamy Was, że lepiej jest wykupić usługę z przedziału prędkości 50 Mb/s – 100 Mb/s i wykorzystać, każdą złotówkę, którą płacimy co miesiąc niż przepłacić za coś, co będzie ograniczone możliwościami przerobowymi serwera, z którego pobieramy pliki. Jest to zresztą dobra wiadomość dla wszystkich oszczędnych. Internet, który zaspokoi wszystkie potrzeby i oczekiwania, okazuje się tani. Przy cenie warto zatrzymać się na dłużej. Porównując różnych dostawców i ich oferty należy zwrócić szczególną uwagę na promocje typu „X miesięcy za darmo” lub „X miesięcy za pół ceny”. Jeśli operator oferuje obniżony abonament za pierwsze miesiące trwania umowy, warto policzyć sobie uśredniony abonament, który przyjdzie nam zapłacić za każdy z 24. miesięcy korzystania z Internetu. Wyniki mogą okazać się zaskakujące. Zdarza się, że oferta, która zakłada kilka miesięcy abonamentu 0 zł, ale potem ma wysoką podstawową stawkę abonamentu, jest w przeliczeniu na średni abonament, który należy zapłacić za każdy miesiąc, droższa od tej, która nie jest objęta promocja darmowych miesięcy i od początku płacimy pełną stawkę. Pokażemy to na przykładzie w dalszej części naszego zestawienia.

Tani Internet w Tychach ma jednak i swoje wady. Pamiętajcie, że decydując się na Internet światłowodowy, będzie można korzystać jedynie w miejscu zamieszkania. Pocieszające jest natomiast to, że podłączymy do niego kilka urządzeń jednocześnie i to bezprzewodowo. Połączenie z Internetem w telefonie, na tablecie, w telewizorze czy konsoli znacznie zwiększą funkcjonalność każdego z wymienionych urządzeń.

Niewątpliwą zaletą Internetu stacjonarnego w Tychach jest brak jakichkolwiek limitów. Tego samego nie możemy powiedzieć o Internecie mobilnym. Brak limitu pozwala na pobieranie dowolnej liczby danych w okresie rozliczeniowym. Zawsze dzieje się to z pełną możliwą w tej chwili prędkości. W przypadku Internetu przesyłanego światłowodami zauważymy prędkości zapisane ze słowem „do” np. do 100 Mb/s. Oznacza to, że operator nie gwarantuje maksymalnej prędkości pobierania i wysyłania, jaka widnieje w podpisanej umowie. W takim przypadku nawet jeśli internet będzie działał z prędkością 85 Mb/s wszystko będzie odbywać się zgodnie z umową, a my nie będziemy mieli podstaw do reklamacji.

W tym miejscu pragniemy Was uspokoić. Prędkości „do” są już reliktem przeszłości. W dobie łączy światłowodowych klient w rzeczywistości może cieszyć się maksymalną prędkością przez cały czas. Światłowody są niezwykle wydajne i naprawdę ciężko je „zapchać”. Szczególnie gdy zdecydujecie się na korzystanie z usług jednego z ogólnopolskich dostawców Internetu kablowego. W takim to przypadku, jeśli zdecydujesz się np. na opcję „do 100 Mb/s” Internet będzie działał z pełną prędkością przez 24 godziny na dobę. Dodajemy do tego, że światłowody charakteryzują się minimalnym czasem opóźnienia, co stwarza idealne warunki dla wszystkich miłośników grania online. 

Jeśli już poznaliście wszystkie największe zalety oraz wady Internetu światłowodowego w Tychach przyszedł czas na wskazanie konkretnych ofert, którymi powinien zainteresować się każdy poszukujący stabilnego łącza w niskiej cenie o prędkości, która pozwoli na komfortowe korzystanie z sieci na wszystkich możliwych polach. Jak już wspominaliśmy, naszym wyborem są prędkości w okolicy 100 Mb/s i dla takich przygotowaliśmy poniższe zestawienia. Jeśli uważacie, że taka prędkość jest niemożliwa do realnego wykorzystania przez Was, polecamy zapoznanie się z innymi pakietami. Jest to możliwe po kliknięciu logo dowolnego z trzech przedstawionych dostawców usługi dostępu do Internetu.

Najlepszy Internet stacjonarny w Tychach

Netia jest nie tylko najlepsza w mieście. Równie dobrze moglibyśmy opisać ofertę przygotowaną przez operatora jako „najtańszy Internet stacjonarny w Tychach”. Oferta, którą postanowiliśmy Wam szczególnie przybliżyć to Internet Max 100. W jej ramach każdy abonent otrzymuje do swojej dyspozycji Internet o prędkości pobierania do 100 Mb/s. Prawdziwym hitem jest cena usługi. Otóż operator przygotował specjalną ofertę dla wszystkich nowych klientów,  w ramach której przez pierwsze 3 miesiące przyjdzie nam zapłacić połowę ceny, czyli 24,95 zł. Po upływie okresu promocyjnego abonament wzrasta do 49,90 zł miesięcznie. Długość umowy to w tym przypadku 24 miesiące. Chwila z kalkulatorem pozwala ustalić, że średnio za każdy miesiąc przyjdzie nam zapłacić 46,78 zł. Najniższa cena na rynku za 100 Mb/s? Na to wygląda! Pamiętajcie tylko, że na początku będzie trzeba uiścić opłatę za aktywację usługi. Ta na całe szczęście nie jest wysoka i wynosi 29 zł.

Dodatkowo każdy klient operatora otrzyma po podpisaniu umowy bezpłatne urządzenie, którym jest Netia Spot. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się nic innego jak router Wifi. Pozwala on nie tylko na korzystanie z usługi, ale daje również możliwość bezprzewodowego połączenia do Internetu wielu urządzeń jednocześnie. Ponadto urządzenie pozwala na odtwarzanie własnych multimediów po podłączeniu dysku USB bezpośrednio do routera. Na plus należy zaliczyć także nowoczesny design oraz prostotę instalacji.

Wspominaliśmy już, że jednym z większych minusów Internetu kablowego jest ograniczony dostęp. Możemy z niego korzystać jedynie w naszych czterech kątach. Netia ma na to rozwiązania. Jest nim Internet LTE, który operator daje każdemu klientowi w prezencie. W związku z tym nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat. Już tłumaczymy, na czym to wszystko polega. Klient otrzymuje kartę sim z abonamentem na nielimitowane połączenia stacjonarne i do wszystkich sieci komórkowych w Polsce. Dodatkowo abonent otrzymuje 1 GB transferu danych LTE miesięcznie przez cały okres trwania umowy za darmo!

Szybki Internet światłowodowy w Tychach

INEA nie ma w swojej ofercie pakietu 100 Mb/s. Tym samym najbardziej opłacalna jest opcja INTERNET 150, w ramach której oferuje się nam prędkość łącza do 150 Mb/s dla pobierania danych i 15 Mb/s dla wysyłania. Takie parametry pozwalają naprawdę na wiele. Jednoczesne oglądanie filmów w najlepszej jakości na kilku urządzeniach nie stanowi żadnego problemu. Mało tego, w tle możemy pobierać pliki. Tak wysoka prędkość wydaje się granicą możliwości wykorzystania przez domowników. Mimo to weźcie ją pod uwagę. Dlaczego? Decyduje o tym wyjątkowo korzystna cena. Abonament w wysokości 69,90 zł będziemy płacić dopiero od 5 miesiąca. Tak, operator daje nam 4 pierwsze miesiące Internetu za darmo! Jedynym warunkiem jest złożenie zamówienia przez Internet. Jest to rzadko spotykana promocja. Dzięki niej średni abonament w przeliczeniu na każdy miesiąc 24-miesięcznej umowy to 58,25 zł. Należy wspomnieć, że aktywacja usługi i wydanie sprzętu są bezpłatne.

Dodatkowe korzyści to m.in. darmowe urządzenie, które zapewni dostęp do Internetu na wielu urządzeniach. Przy takiej prędkości, będzie co dzielić. INEA również walczy z największym problemem Internetu stacjonarnego w Tychach, czyli faktem, że można z niego korzystać jedynie w domu. W ramach tej walki operator udostępnia swoim abonentom możliwość korzystania z INEA HOTSPOT WiFi. Zapewnia to bezpłatny dostęp do ponad 40 tys. hotspotów rozsianych w całym kraju. Zasięg INEI można złapać np. w niektórych autobusach, na przystankach, w parku oraz na osiedlach. W najlepszej sytuacji są osoby korzystające z komunikacji publicznej w Koninie i Poznaniu. W tych miastach można niemal wszędzie cieszyć się całkowicie darmowym dostępem do bezprzewodowego Internetu.

Jako ciekawostkę podajemy fakt, że największy pakiet prędkości Internetu, jaki oferuje INEA to aż 1000 Mb/s. Robi wrażenie, ale należy podchodzić do tego z chłodną głową. Naprawdę nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, co musiałby robić klient indywidualny, żeby wykorzystać, chociaż połowę możliwości tak szybkiego połączenia.

Słowo na koniec
Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam nieco lepiej zrozumieć zagadnienie Internetu stacjonarnego oraz wszystkie plusy i minusy, jakie niesie za sobą korzystanie z Internetu dostarczanego technologią światłowodową. Jak mogliście się przekonać, w dzisiejszych czasach szybki Internet wcale nie musi dużo kosztować. Mimo że ceny są niewielkie to i tak odradzamy Wam przesadzanie z jego prędkością. Świadomość, że płacimy za coś, co wykorzystujemy w połowie, może okazać się bolesna i z całą pewnością nie wiąże się z oszczędnością. Nikt nie lubi marnować pieniędzy na coś, co jest mu zbędna, a w przypadku zdecydowania się na zbyt dużą prędkość tak to właśnie wygląda. Dlatego też na samym początku warto zastanowić się do czego będziecie wykorzystywać łącze. Następnie wybierzcie pakiet dopasowany do Waszych możliwości i nie mamy tu na myśli wyłącznie tych finansowych, ale również możliwości co do wykorzystania w pełni usługi, którą będziecie opłacać przez najbliższe 2 lata.

Kliknij aby powiększyć27.07.2017 | Rekordowy debiut na warszawskiej giełdzie. Play z największą ofertą publiczną w historii GPW

Kolejny operator telekomunikacyjny wchodzi na warszawską giełdę.

Dzisiejszy debiut firmy Play na głównym parkiecie jest największą pierwszą ofertą publiczną w całej historii GPW i największą w Europie w ciągu ostatnich 2 lat.

Przeprowadzona w lipcu oferta publiczna telekomu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.

Inwestorów przyciągają dobre perspektywy rozwoju zarówno spółki, jak i całego rynku telekomunikacyjnego – podkreślają przedstawiciele Play. 

+ więcej...
27.07.2017 | Cyberatak z perspektywy hakera w 5 krokach

Cyberbezpieczeństwo nie jest dane na zawsze – to proces, który wymaga ciągłego udoskonalania.

W dodatku powinien być traktowany jako nieodzowny element funkcjonowania organizacji.

Pierwszy krok to zrozumienia ryzyka, poznanie przeciwników, a także celów, jakie im przyświecają oraz metod, które mogą zastosować.

W skrócie: chodzi o zrozumienie, jakie zasoby chciałby zdobyć cyberprzestępca oraz o zabezpieczenie ich.

+ więcej...
26.07.2017 | NOWE PROMOCJE NETII DLA MAŁEGO BIZNESU

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub małe firmy, wybierając internet (nawet 900 Mb/s) w Netii, otrzymają za symboliczną złotówkę Telewizją Osobistą i dostęp do HBO przez 2 miesiące gratis.

W ramach letniej odsłony promocji MultiPlan Firma można też m.in. zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach usługi mobilne.

W Netii usługi telewizyjne dla firm są dostępne w dwóch wariantach: Pakiet Publiczny (kanały z licencją na publiczne odtwarzanie w lokalach do 30 osób) za 29,90 zł/mies. (netto) lub Telewizja Osobista na użytek prywatny o wartości minimalnej 35 zł/mies. (brutto).

Ten ostatni wariant jest oferowany w cenie 1 zł/miesięcznie (brutto) przez cały okres umowy przy zakupie usługi dostępu do internetu. 

+ więcej...


Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 100 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 100 kb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij