Wiadomości

Loading


16.10.2012 | Plus wdroży inteligentne opomiarowanie dla Energa-Operator. Przyszłość to AMI

Polkomtel Sp. z o.o. zwyciężył w przetargu dla Energa-Operator S.A. i podpisał umowę na dostawę infrastruktury pośredniczącej oraz świadczenie usług transmisji danych w technologiach CDMA i 3GPP przy realizacji tak zwanego inteligentnego opomiarowania (AMI).

Innowacyjne rozwiązanie oferowane przez Plus opiera się na specjalnie stworzonych aplikacjach narzędziowych oraz transmisji danych przez dwie niezależne sieci zapewniające wysoką prędkość transferu oraz jej bezpieczeństwo. Równoległe zastosowanie zarówno technologii CDMA jak i 3GPP zwiększa niezawodność działania tego rozwiązania i umożliwia zdalny odczyt liczników energii elektrycznej.

System inteligentnego opomiarowania umożliwi w przyszłości kształtowanie modeli zapotrzebowania na energię elektryczną. Zastosowanie inteligentnych mierników przekazujących na bieżąco stan zużycia energii do systemu pozwala wytwórcom energii na większą elastyczność. Ułatwi kontrolę zużyciem energii w sieci, co zwiększa pewność dostaw i efektywność wykorzystywania zasobów. Pozwoli też przy pomocy odpowiednich taryf zachęcać klientów do bardziej świadomego korzystania z energii. To również mniejsze możliwości nadużyć, szybsza reakcja na awarie i łatwiejsze rozliczenia.

Systemy inteligentnego opomiarowania są już na świecie wprowadzane od lat. Włochy są pierwszym członkiem Unii Europejskiej, który wprowadził taki system powszechnie, także dla indywidualnych odbiorców. Natomiast w krajach takich jak Szwecja, Finlandia, Holandia i Francja system inteligentnego opomiarowania działa lub toczą się prace nad jego wdrożeniem.

Polkomtel już drugi raz został zwycięzcą przetargu organizowanego przez Energa-Operator S.A. Podpisana między obu firmami umowa ma charakter ramowy i została zawarta na okres czterech lat.

W.J.

Źródło: PLUS

 

 




16.10.2012 | UPC wstrzymuje się z zaoferowanie 250 Mb/s
Testy nowej usługi wypadły dobrze, mimo to operator nie zaproponuje jej klientom. Polacy wolą mniejsze prędkości w lepszej cenie. + więcej...
16.10.2012 | „Neuron“ przyznał się do ataku na Sony Pictures
Neuron, członek grupy hakerskiej LulzSec przyznał się przed sądem w Los Angeles do ataku na serwery Sony Pictures. + więcej...
16.10.2012 | Facebook nie został zaatakowany przez Anonimowy
Duża awaria Facebooka, do której doszło kilka dni temu nie była spowodowana przez atak Anonimowych. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 500 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 700 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij