Powiększ tekst:
  A
  A
  A
  

FORTES

CENNIK OPIS FIRMY MAPA ZASIĘGU KONTAKT


Przedsiębiorstwo Informatyczne FORTES jest firmą specjalizującą się w realizacji kontraktów kompleksowej komputeryzacji (określanych mianem "pod klucz") jednostek administracji samorządowej oraz banków spółdzielczych.

Od 1992 roku skutecznie sprzedajemy nasze własne opracowania systemów informatycznych dla jednostek administracji samorządowej. Naszym pierwszym klientem został Urząd Miasta w Kielcach, gdzie programy dla Wydziału Finansowego (zostały zautomatyzowane wszystkie czynności biurowe) funkcjonują nieprzerwanie od początku 1993 roku. Grupę pracowników zajmujących się rozwojem oprogramowania w Przedsiębiorstwie FORTES stanowią byli pracownicy kieleckiego Zakładu Informatyki EXBUD'u, działu zajmującego się m.in. komputeryzacją jednostek administracji samorządowej - problemy z jakimi borykają się urzędy miast i gmin przy wdrażaniu i eksploatacji systemów informatycznych są nam znane od 1990 roku.

Instalacje komputerowe wykonujemy m.in. w oparciu o komputery OPTIMUS (współpracujemy z kieleckim oddziałem holdingu OPTIMUS S.A. w zakresie dostarczania i instalacji specjalizowanych instalacji sieci komputerów osobistych) - pierwszej polskiej firmy, która podpisała ramowe porozumienie z Urzędem Rady Ministrów dotyczące dostaw sprzętu komputerowego i oprogramowania dla jednostek administracji oraz jednej z pierwszych firm, której komputery uzyskały międzynarodowy certyfikat normy ISO 9002.

Najważniejsze założenia przyjęte przez nas przy realizacji koncepcji programowych dla potrzeb administracji samorządowej brzmią następująco:

 • etapowa informatyzacja urzędu z uwzględnieniem całokształtu zagadnienia
 • wszystkie dostarczone programy uwzględniają przyjęte standardy oraz homologacje, zapewniają całkowite bezpieczeństwo danych; ze względu na zastosowany jednolity interfejs użytkownika (sposób obsługi) są łatwe w obsłudze (we wszystkich programach przyjęto jednakową konwencję dotyczącą wyglądu ekranu oraz obsługi klawiatury)
 • wszystkie programy pracują w technologii relacyjnych baz danych (SZRBD - zastosowano system FoxPro) na różnych platformach systemów operacyjnych i sprzętowych (Windows, Linux, DOS, UNIX, NetWare) zachowując identyczną postać proponowane rozwiązania umożliwiają pracę całego systemu bez pomocy wykwalifikowanej kadry informatycznej; jednocześnie gwarantujemy 24-godzinny czas reakcji w sytuacjach awaryjnych
 • budowę systemu informatycznego oparto na wariancie zakładającym zastosowanie okablowania strukturalnego z wykorzystaniem elementów pasywnych (kable UTP, gniazda RJ45) kategorii 5, produkowanych przez firmy: KRONE, MOD-TAP, PANDUIT gwarantujących uzyskanie uniwersalnej struktury kablowej charakteryzującej się m.in. możliwością wykorzystywania przez różne systemy przesyłu danych, łatwością rozbudowy i modyfikacji, dużą odpornością na awarie pojedynczych elementów systemu (cech tych nie posiadają systemy okablowania oparte o kabel tzw. "cienki" Ethernet).
 • dostarczony sprzęt komputerowy posiada obowiązujące certyfikaty bezpieczeństwa
Zapytaj o ofertę poprzez formularz

Ochrona danych: Powierzone nam dane są przetwarzane przez serwis Dostawcy Internetu, wyłącznie w celu informowania Operatorów współpracujących z serwisem o zapotrzebowaniu na usługi dostępu do sieci Internet oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Podanie danych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Powierzone nam dane są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

Zobacz pozostałych operatorów z okolicy:

Kielce - ne-trix.com Internet Kielce
Tuczępy - Jus Mar Net
Kraków - sigmaNET
Jędrzejów - Pronetus
Morawica - IT Futura Sp. z o.o.
Piekoszów - Sigmanet
Kielce - Nettelekom GK Sp. z o.o.
Annopol - KOMTEL MEDIA
Skarżysko-Kamienna - Scarnet s.c.
Kielce - Skydata.pl


Aktualności

22.01.2021 |

Ochrona pojazdów: firma Kaspersky uruchamia raporty analizy zagrożeń przeznaczone dla branży motoryzacyjnej

Firma Kaspersky wprowadziła dostępne wcześniej dla wybranych klientów zindywidualizowane raporty analizy zagrożeń (Threat Intelligence), przeznaczone dla organizacji działających w branży motoryzacyjnej.

Raporty te dostarczają producentom samochodów dogłębną analizę specyficznych dla branży cyberzagrożeń i wskazują informacje, które mogą zostać wykorzystane przez przestępców do opracowania ataków na pojazdy, infrastrukturę samochodów połączonych z internetem oraz inne systemy związane z pojazdami.

Istnieją liczne przykłady świadczące o coraz większym zainteresowaniu bezpieczeństwem motoryzacyjnym, zarówno wśród niezależnych badaczy, entuzjastów, jak i cyberprzestępców. W efekcie wzrosła liczba technik ataków, a z drugiej strony wprowadzono nowe wymogi regulacyjne, których producenci muszą przestrzegać, aby zabezpieczyć się przed nimi.

+ więcej...
22.01.2021 |

Bezpłatny dostęp do Supernet Video DVD dla klientów indywidualnych T-Mobile

Dla naszych klientów, którzy długie, zimowe wieczory lubią spędzać pod kocem, oglądając filmy i seriale, przygotowaliśmy prezent w ramach Happy Fridays na nadchodzący weekend.

To usługa Supernet Video DVD, dzięki której dostęp do ulubionej rozrywki będzie możliwy przez 5 dni bez zużywania pakietu danych.

Prezent można odebrać od 22 do 24 stycznia 2021 r. w aplikacji „Mój T‑Mobile” lub poprzez SMS.

W oczekiwaniu na coraz dłuższe dni wiele osób docenia domowe rozrywki – od planszówek, poprzez gry komputerowe, aż po zagłębienie się w lekturze. W tym zestawie nie mogłoby oczywiście zabraknąć i ulubionych treści wideo – czy to w formie filmów, vlogów, programów, czy seriali.

+ więcej...
22.01.2021 |

Sprawdź kto - kampania informacyjna skierowana do odbiorców prądu i gazu

To już siódma edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią.

Celem kampanii jest propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu oraz budowanie zdrowej konkurencji opartej na zasadach fair play.

W kampanii uczestniczą największe spółki energetyczne: Enea, Energa Obrót – spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, innogy Polska, Polkomtel oraz TAURON Sprzedaż.

Kampania „Sprawdź kto” przywołuje siedem zasad, które przypominają, co robić oraz czego unikać przy zawieraniu umów.

+ więcej...
21.01.2021 |

Firma Ericsson najlepszym pracodawcą według studentów Politechniki Łódzkiej

Studenci Politechniki Łódzkiej wybrali najlepszego pracodawcą z województwa łódzkiego w 2020 roku.

Laureatem została firma Ericsson. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik wręczył jej przedstawicielom pamiątkowy dyplom i szklaną statuetkę.

Konkurs wyłonił głosami studentów najbardziej ich zdaniem przyjaznego i otwartego pracodawcę z województwa łódzkiego.

Rektor prof. Jóźwik, gratulując zwycięstwa zwracał uwagę, że jest ono szczególne, bo o wyborze zdecydowali studenci, a więc potencjalni pracownicy firm stających do batalii o tytuł.

+ więcej...
21.01.2021 |

1000 darmowych minut na Dzień Babci i Dziadka od T-Mobile

Niektórzy twierdzą, że lepiej kolekcjonować dobre wspomnienia, a nie przedmioty, dlatego w T-Mobile chcemy dać naszym klientom okazję do stworzenia pięknych chwil podczas rozmów z ich babciami i dziadkami.

Właśnie dlatego od 20 do 22 stycznia udostępniamy pakiet 1000 bezpłatnych minut do wykorzystania przez 3 dni dla użytkowników ofert MIX i T-Mobile na kartę.

Żaden materialny, nawet najpiękniejszy prezent nie zastąpi szczerej i miłej rozmowy z ukochaną babcią i dziadkiem, a rok 2020 pokazał wszystkim, że nie ma nic cenniejszego niż bezpośredni kontakt z najbliższymi – także telefoniczny czy poprzez komunikatory internetowe.

Dlatego w T-Mobile udostępniamy klientom usług MIX i na kartę pakiet 1000 darmowych minut na długie pogawędki z osobami bliskimi ich sercom.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 128 kb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 25 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij