Powiększ tekst:
    A
    A
    A
    

E-CHO SP. Z O.O.

CENNIK OPIS FIRMY MAPA ZASIĘGU KONTAKT


Sieć E-CHO powstała w 2001r. jako połączenie struktury Ethernetowej kilku sieci osiedlowych na ulicy Grunwaldzkiej w Choszcznie. Mając na uwadze słabą infrastrukturę Internetową w naszym mieście poczyniliśmy starania o łącze POLPAK od operatora TP S.

Koniec 2003r. to również rok powstania firmy E-CHO Sp. z o.o., która w 2004r. przejmuje sieć i kontroluje jej inwestycje i działania. Następuje podpisanie umów z nowym podmiotem przez abonentów, a także wymiana sprzętu sieciowego na bardziej stabilny i niezawodny. Zostają zakupione urządzenia do kontroli prędkości Internetu z firmy Archer oraz urządzenia firmy Proxim do bezprzewodowego przesyłu danych. Wymienione zostają również serwery oraz w większości switche w strukturze sieci na bardziej niezawodne. Wymiana w/w urządzeń umożliwiła dalszy rozwój sieci oraz powiększenie liczby klientów.

Kolejne lata - 2005 oraz 2006 - to okres dynamicznego rozwoju usługi dostępu do Internetu w Polsce. Do sieci zostaje przyłączone łącze o całkowitej przepustowości 20Mbps. Powoduje to rozszerzenie oferty i wprowadzenie nowych promocji dla abonentów. We wrześniu 2006r. następuje przejęcie lokalnego konkurenta - sieci MOJA - a tym samym rozszerzenie oferty dla wszystkich abonentów Choszczna oraz miejscowości Żeńsko i Wardyń.

W roku 2007 dostępem do Internetu obejmujemy kolejne miejscowości: Raduń, Kaszewo, Smoleń i okoliczne (stan na lipiec 2007r.). Planowane są kolejne inwestycje umożliwiające zwiększenie zasięgu oraz oferty, a także modernizację sieci Internetowej. Aktualnie podłączone jest łącze światłowodowe o prędkości 32Mbps co umożliwia naszej sieci świadczenie usług na wysokim poziomie i możliwość rozszerzenia oferty o usługi głosowe. ... więcej
Zapytaj o ofertę poprzez formularz

Ochrona danych: Powierzone nam dane są przetwarzane przez serwis Dostawcy Internetu, wyłącznie w celu informowania Operatorów współpracujących z serwisem o zapotrzebowaniu na usługi dostępu do sieci Internet oraz marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług. Podanie danych jest dobrowolne. Każdej osobie przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Powierzone nam dane są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

Zobacz pozostałych operatorów z okolicy:

Stargard szczeciński - NetStar
Dębno - MAGIS MEDIANET
Złocieniec - Netarena
Barlinek - SABA SERVICE Sp. z o.o.
Kalisz Pomorski - BEM-ECO Emilia Migura
Kamień Krajeński - Centrum Komputerowe PARTNET
Barlinek - Air-Net Wojciech Lubas
Czaplinek - F.U. ŻBIK s.c.
Szczecinek - Gawex Media Sp. z o.o.
Drawsko Pomorskie - ATRAM


Aktualności

21.07.2024 |

Konflikt USA-Chiny: Nowe Pole Bitwy - Podwodne Kable Internetowe

W dobie globalnej rywalizacji technologicznej, konflikt między USA a Chinami przenosi się na dno oceanów, gdzie przebiegają podwodne kable dostarczające internet.

Te infrastrukturalne arterie, kluczowe dla globalnej komunikacji, stały się nowym punktem zapalnym między dwoma supermocarstwami.

+ więcej...
21.07.2024 |

Internet w Pendolino: Wyzwania i Oczekiwania Pasażerów

Internet w pociągach Pendolino w Polsce, oferowany przez PKP Intercity, wzbudza mieszane uczucia wśród pasażerów.

Pomimo obietnic wysokiej jakości połączenia, rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia.

Użytkownicy skarżą się na niską prędkość, częste przerwy w działaniu oraz trudności z połączeniem, co jest szczególnie frustrujące podczas długich podróży.

+ więcej...
21.07.2024 |

Ranking i Porównanie Ofert Internetu Światłowodowego

W styczniu 2024 roku przeprowadzono analizę i porównanie ofert internetu światłowodowego w Polsce.

Różnorodność dostępnych usług daje konsumentom szeroki wybór, dostosowany do różnych potrzeb i budżetów.

+ więcej...
21.07.2024 |

Światłowód w Polsce: Wyzwania i Potrzeby

Najnowszy raport Ministerstwa Cyfryzacji odsłania rzeczywistość dostępu do światłowodowego internetu w Polsce.

Choć reklamy sugerują szeroką dostępność, rzeczywistość jest bardziej złożona. Dane zebrane przez Instytut Łączności pokazują, że na koniec czerwca 2024 roku, spośród 9 milionów adresów, tylko 7,47 miliona miało dostęp do szerokopasmowego internetu.

Co gorsza, 1,5 miliona punktów nadal pozostaje bez zasięgu, a w całym kraju odnotowano 2,5 miliona "białych plam" NGA, czyli miejsc bez dostępu do internetu o przepustowości minimum 100 Mb/s.

+ więcej...
21.07.2024 |

Nowy Światłowód Połączy Azję z Europą: Ambitny Cel Globalnej Infrastruktury

Planowana budowa nowego światłowodu, mającego połączyć Azję z Europą, jest jednym z najważniejszych projektów telekomunikacyjnych ostatnich lat.

Projekt, który ma na celu zwiększenie przepustowości oraz skrócenie opóźnień w transmisji danych między kontynentami, jest kluczowy dla globalnej gospodarki cyfrowej.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 15  Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 20 Mb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1,8 Mb/s:
GSM - łącze 700 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij