Wiadomości

Loading


15.11.2018 | Ericsson wraz z partnerami uruchamia ekosystem 5G dla Łodzi

Ericsson, główny sygnatariusz i promotor technologii 5G w Polsce, konkretyzuje wdrożenie sieci nowej generacji w Łodzi.

Łódź została wybrana przez rząd polski jako miasto testowe do wprowadzenia nowej technologii, której standardy zostaną ogłoszone na świecie w 2020 roku.

Przygotowanie do uruchomienia nowego systemu wymaga edukacji i wdrożeń w przemyśle, testów naukowych, inicjatyw startupów oraz uzyskania pozwoleń i częstotliwości jakie wprowadzają poszczególne rządy. Skuteczność funkcjonowania technologii telekomunikacji mobilnej piątej generacji - 5G, będzie zależała nie tylko od wdrożeń, ale także od jednoczesnego zastosowania tego samego standardu na całym świecie.

Łódź, będąca siedzibą jednej z dwóch placówek badawczo-rozwojowych firmy Ericsson w Polsce, jest miastem, w którym Ericsson tworzy wraz z partnerami ekosystem umożliwiający przygotowanie wprowadzenia systemu 5G.

Politechnika Łódzka

Ericsson bezpłatnie zwymiarował, zaprojektował sieć testową dla kampusu Politechniki Łódzkiej.
Sieć zbudowana na terenie Politechniki Łódzkiej posłuży testom i upowszechnieniu zastosowań rozwiązań 5G dla wszystkich studentów na wszystkich wydziałach.

Jedocześnie Ericsson podpisał umowę ramową o współpracy naukowej z Politechniką Łódzką. Posłuży ona popularyzacji projektów realizowanych w politechnicznym 5G Competence Center, organizowanym przez Politechnikę Łódzką.

- Realizacja tego strategicznego zadania we współpracy z firmą Ericsson umożliwi prowadzenie badań i prac eksperymentalnych, które mają wskazać korzyści wynikające z rozwiązań wdrażanych w systemach nowej generacji i stworzyć warunki umożliwiające przetestowanie nowych usług zanim zaczną funkcjonować komercyjne sieci 5G. Politechnika Łódzka przewiduje wykorzystanie infrastruktury także do realizacji własnych projektów dotyczących rozwiązań z obszarów inteligentnego budownictwa (smart campus) oraz inteligentnych miast (smart city). Utworzenie Centrum Kompetencji 5G będzie stanowiło nie tylko podstawę rozwijania współpracy z otoczeniem gospodarczym, ale pozwoli również zwiększyć atrakcyjność zajęć dydaktycznych – mówi prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Współpraca firmy Ericsson z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wyróżnioną w rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times) za innowacyjność nagrodą „Innovation Award”, jest modelowym przykładem wdrażania nowoczesnych rozwiązań wśród inwestorów i startupów.

Realizacja wdrożeń następuje poprzez akcelerator S5, którego celem jest edukacja przemysłu z zakresu 5G, a następnie połączenie go ze startupami w celu stworzenia innowacji opartych na nowej technologii. Rozwiązania wypracowane wspólnie z wybranymi do pilotażowego programu przedsiębiorstwami, stanowić będą modele biznesowego użycia infrastruktury 5G dla kolejnych przedstawicieli przemysłu.

- W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wychodzimy poza schematy. Poszukujemy nowych możliwości rozwoju gospodarczego wykorzystując rewolucję 4.0. Jesteśmy na etapie przełomu technologicznego, który zmieni sposób codziennej komunikacji ludzi i maszyn. Dlatego wdrażamy akcelerator S5, który jest odpowiedzią na przyszłe potrzeby przemysłu. Wspólnie z partnerami, Politechniką Łódzką, firma Ericsson, wybranymi inwestorami ŁSSE i startupami, wypracujemy rozwiązania z użyciem technologii piątej generacji, które wykorzystamy wkrótce do budowania świadomości zastosowań 5G w koncepcji fabryki 4.0 – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE S.A.

5G to standard komunikacji mobilnej następnej generacji, który poszerza możliwości obecnie funkcjonujących sieci mobilnych. Sieci 5G zapewnią konsumentom lepszą i szybszą łączność szerokopasmową, natomiast firmom otwiera możliwości tworzenia aplikacji dla praktycznie wszystkich dziedzin i działań.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć



14.11.2018 | WannaCry jest nadal aktywny - w III kwartale 2018 r. szkodnik atakował niemal 75 000 użytkowników na świecie

Oprogramowanie ransomware WannaCry nadal znajduje się na szczycie listy najbardziej rozpowszechnionych rodzin szkodliwych programów szyfrujących dane dla okupu, chociaż od jego epidemii minęło półtora roku.

W trzecim kwartale 2018 r. szkodnik ten atakował 74 621 unikatowych użytkowników na całym świecie, co stanowi 28,72% wszystkich użytkowników atakowanych przez programy szyfrujące dane w tym okresie.

Odsetek ten wzrósł aż o ponad dwie trzecie w stosunku do III kwartału 2017 r., gdy wynosił 16,78%.

Jest to jeden z najważniejszych wyników badania Kaspersky Lab poświęconego ewolucji szkodliwego oprogramowania w trzecim kwartale bieżącego roku.

+ więcej...
14.11.2018 | Kaspersky Lab rozpoczyna przetwarzanie danych dla użytkowników z Europy w Zurychu oraz otwiera pierwsze Centrum Transparentności

Od wczoraj szkodliwe i podejrzane pliki udostępniane przez użytkowników produktów Kaspersky Lab w Europie będą przetwarzane w centrach danych w Zurychu, zapoczątkowując tym samym realizację pierwszej części zobowiązania podjętego przez firmę pod koniec 2017 r. w ramach swojej Globalnej Inicjatywy Transparentności.

Działanie to odzwierciedla dążenie Kaspersky Lab do zapewnienia integralności i wiarygodności swoich produktów i towarzyszy mu otwarcie pierwszego centrum transparentności firmy, także w Zurychu.

Zmiana lokalizacji przetwarzania danych jest częścią szerszego planu przeniesienia infrastruktury w celu zwiększenia jej odporności na incydenty naruszenia bezpieczeństwa danych oraz ataki na łańcuch dostaw, a także dalszego zwiększenia wiarygodności produktów, usług oraz procesów wewnętrznych firmy.

+ więcej...
14.11.2018 | Deklaracja Warszawska: międzynarodowa współpraca kluczem do walki z piractwem

34 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online.

Zapowiedź wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń jest przedmiotem Deklaracji Warszawskiej, wypracowanej podczas International Content Protection Summit w Warszawie.

Deklaracja Warszawska podkreśla wagę i rolę międzynarodowej współpracy pomiędzy organizacjami, instytucjami, organami rządowymi i firmami na rzecz zwalczania piractwa internetowego.

Wyraża chęć wymiany najlepszych praktyk i doświadczeń w celu tworzenia i popularyzacji skutecznych metod zwalczania piractwa internetowego, w tym m.in. działań prawnych, podejścia „follow the money”, a także różnych inicjatyw edukacyjnych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 20 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 80 Mb/s :

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 350 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij