Wiadomości

Loading


15.04.2019 | Apple Watch Series 4 z wbudowaną łącznością mobilną dostępny w Orange Polska

Do oferty Orange Polska wszedł Apple Watch Series 4.

Urządzenie zostało przeprojektowane i udoskonalone, by wyglądać jeszcze lepiej, zapewniać przełomowe rozwiązania komunikacji dzięki wbudowanej łączności mobilnej (eSIM), a także radzić sobie z funkcjami fitness.

Żeby zachęcić klientów do przetestowania urządzenia, Orange Polska zaproponował specjalny pakiet startowy.

Apple Watch Series 4 dostępny jest w salonach i stronie internetowej.

+ więcej...
12.04.2019 | Miles Kane, Otsochodzi, Bitamina, Julia Pietrucha i Jan-rapowanie na Orange Warsaw Festival 2019

Miles Kane kolejnym artystą Orange Warsaw Festival 2019.

Jeden z najciekawszych brytyjskich muzyków rockowych wystąpi na Warsaw Stage 1 czerwca.

Do line-upu sceny dołączają również Otsochodzi, Bitamina, Julia Pietrucha oraz Jan-rapowanie.

+ więcej...
12.04.2019 | SneakyPastes: prosta, ale skuteczna operacja przeprowadzona przez ugrupowanie Gaza uderza w cele związane z Bliskim Wschodem, zlokalizowane w 39 krajach

W 2018 roku ugrupowanie przestępcze Gaza, o którym obecnie wiadomo, że składa się z kilku grup różniących się stopniem zaawansowania, przeprowadziło operację cyberszpiegostwa, której cel stanowiły osoby oraz organizacje związane z kwestią polityczną regionu Bliskiego Wschodu.

W kampanii, określanej jako SneakyPastes, wykorzystano jednorazowe adresy e-mail w celu rozprzestrzeniania infekcji za pośrednictwem phishingu, a następnie instalowano szkodliwe oprogramowanie z wykorzystaniem różnych darmowych stron.

Dzięki takiemu niewymagającemu znacznych nakładów finansowych, a jednocześnie skutecznemu podejściu ugrupowanie zdołało zaatakować około 240 ofiar w 39 krajach, wśród których znalazły się między innymi znane organizacje polityczne, dyplomatyczne, działające w branży mediów oraz aktywistyczne. 

+ więcej...
12.04.2019 | Prezes UKE: Polskie normy promieniowania elektromagnetycznego ze stacji bazowych telefonii komórkowej zbyt rygorystyczne. Wprowadzenie sieci 5G będzie wymagało ich zmniejszenia

Liberalizacja norm PEM i wprowadzenie zachęt inwestycyjnych dla operatorów to zdaniem prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej najpilniejsze, niezbędne elementy do wdrożenia na polskim rynku technologii 5G.

– Przy obecnych normach PEM-ów nie ma mowy nie tylko o 5G. Nie ma również mowy o tym, żebyśmy w 2020 roku byli w stanie wypełnić zapotrzebowanie na obecnie istniejące sieci LTE.

Szacuje się, że będzie brakowało nam około 70 proc. sieci – mówi Marcin Cichy.

Uruchomienie sieci piątej generacji będzie wymagać także nowych częstotliwości i ogromnych inwestycji w infrastrukturę, które resort cyfryzacji oszacował na 11,3–20,3 mld zł.

+ więcej...
12.04.2019 | Raport UKE potwierdza – Plus liderem wśród największych operatorów w przenoszeniu numerów w 1 kwartale 2019!

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raport dotyczący przenoszenia numerów za pierwsze trzy miesiące 2019 roku.

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości – Plus jako jedyny spośród czterech największych operatorów zanotował dodatni bilans.

Potwierdza się również to, że klienci Plusa należą do najbardziej lojalnych.

Po zakończeniu każdego kwartału Urząd Komunikacji Elektronicznej publikuje dane prezentujące jak wielu abonentów zyskali oraz ilu stracili poszczególni operatorzy w ramach przenoszenia numerów. 

+ więcej...
11.04.2019 | Google Cloud i Orange Polska wspólnie rozwijają usługi chmurowe dla biznesu

Dzięki współpracy z Google, Orange Polska i Integrated Solutions zaoferują klientom biznesowym pełny zakres usług chmurowych.

Umowę o strategicznym partnerstwie firm ogłoszono dziś, podczas Innovation Gardens Summit w Warszawie.

„Rozwój usług ICT, szczególnie usług chmurowych, jest niezbędny w cyfrowej transformacji biznesu, w której Orange Polska wspiera polskich przedsiębiorców. Stawiamy na profesjonalne usługi i współzarządzanie z klientem jego światem IT, wykorzystując najlepsze rozwiązania liderów chmurowych z Google na czele” – powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezes Orange Polska ds. Rynku Biznesowego.

+ więcej...
11.04.2019 | TajMahal: nowa niespotykana platforma cyberszpiegowska z 80 szkodliwymi modułami i unikatową funkcjonalnością

Badacze z Kaspersky Lab wykryli technicznie wyrafinowaną platformę cyberszpiegowską, która była aktywna od co najmniej 2013 r. i wydaje się być niepowiązana z żadnymi znanymi cyberugrupowaniami.

Platforma ta, której badacze nadali nazwę „TajMahal”, składa się z około 80 szkodliwych modułów i obejmuje funkcjonalność, która wcześniej nie występowała nawet w wyrafinowanych kampaniach cyberprzestępczych.

Kaspersky Lab zidentyfikował dotychczas tylko jedną ofiarę, zagraniczną ambasadę państwa środkowoazjatyckiego, ale nie wyklucza innych.

Badacze z Kaspersky Lab wykryli TajMahal pod koniec 2018 r. 

+ więcej...
11.04.2019 | Wystartował Innovation Gardens Summit 2019

Model miasta 5G, rozszerzona rzeczywistość, inteligentne smartfony i akcesoria – to tylko niektóre tematy pokazów, prezentacji i warsztatów w ramach rozpoczętego 10 kwietnia w Warszawie Innovation Garden Summit 2019.

Do dyskusji o trendach i wyzwaniach w świecie cyfrowej transformacji Orange Polska zaprosił 19 swoich partnerów – kluczowe firmy na rynku technologii.

O przyszłości komunikacji i digitalizacji mówić będą także międzynarodowi eksperci.

W czwartej już edycji tego wyjątkowego wydarzenia, inspirowanego Mobile World Congress w Barcelonie, biorą udział m.in. Integrated Solutions, Google, Comarch, Ericsson, Nokia, Cisco, ZTE, Huawei, Samsung, Xiaomi, Linux Polska, Arbor, Motorola, Salesforce, Corning, FancyFon.

+ więcej...
10.04.2019 | Genesis - nielegalny sklep online oferujący na sprzedaż dziesiątki tysięcy sobowtórów cyfrowych w celu omijania zabezpieczeń przed oszustwami finansowymi

Kaspersky Lab opublikował wyniki badania dotyczącego Genesis - sklepu online oferującego na sprzedaż ponad 60 000 skradzionych, prawdziwych tożsamości cyfrowych, które znacznie ułatwiają przeprowadzenie udanego oszustwa związanego z kartami kredytowymi.

Za każdym razem, gdy podajemy nasze dane finansowe lub osobowe podczas transakcji online, zaawansowane rozwiązania analityczne oparte na uczeniu maszynowym, które służą do zapobiegania oszustwom, sprawdzają nas z tzw. maską cyfrową.

Maski te są unikatowe dla każdego użytkownika i łączą cechy charakterystyczne urządzeń i przeglądarek zwykle wykorzystywanych podczas dokonywania płatności/transakcji bankowych online.

+ więcej...
09.04.2019 | Dobra sytuacja branży logistycznej. 20 proc. firm planuje wzrost zatrudnienia, ale ma problem ze znalezieniem pracowników

Szybki rozwój e-commerce napędza branżę logistyczną.

Z drugiej strony zmusza operatorów do inwestycji i ciągłego doskonalenia swoich usług.

– To nie jest już tylko transport z punktu A do punktu B, ale cały szereg usług dodatkowych, takich jak punkty dostaw w różnych oknach czasowych – mówi Tomasz Pyka, dyrektor sprzedaży klastra Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Jak ocenia, sytuacja branży jest bardzo dobra, o czym może świadczyć fakt, że 20 proc. firm planuje w nadchodzących miesiącach wzrost zatrudnienia. 

+ więcej...

poprzednia strona 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 z 1304 następna strona

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 5 Mb/s
xDSL - łącze 40 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 50 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij