Wiadomości

Loading


05.11.2018 | WE WROCŁAWIU I KATOWICACH O NOWYCH WYZWANIACH CYFROWEJ TRANSFORMACJI

Organizacja, zasoby i infrastruktura informacyjna w firmach w obliczu cyfrowej transformacji. O spodziewanych zmianach i wynikających z nich wyzwaniach rozmawiać będą uczestnicy konferencji WHAT’S NEXT 2018, które odbędą się w przyszłym tygodniu we Wrocławiu i Katowicach. Organizatorem wydarzeń jest Netia.

Globalny rynek usług chmurowych gwałtownie rośnie. Od cloud computingu, we współczesnym zdigitalizowanym świecie, nie ma już odwrotu. To element rewolucji cyfrowej, zmieniającej całe modele biznesowe. Zdają sobie z tego sprawę zarówno dostawcy usług, jak i organizacje, które ten sposób przetwarzania i przechowywania danych traktują priorytetowo i wpisują w swoją strategię rozwoju.

- Chmura nie zawsze musi przekreślać dotychczasową politykę organizacji, ale doskonale może uzupełniać i korelować z tradycyjną infrastrukturą, tworząc modele hybrydowe i korzystając z wypracowanych wcześniej rozwiązań. Ta genialność przystosowawcza może sprawić, że głębokie zmiany cyfrowe w organizacjach odbędą się bezboleśnie i sprawnie. I co najważniejsze – bezpiecznie, ponieważ wbrew wielu obiegowym opiniom cloud computing jest odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania cyberbezpieczeństwa – mówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu z Netii.

Gośćmi specjalnymi konferencji WHAT’S NEXT 2018 będą: Lisa Forte, była oficer brytyjskiego wywiadu, specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie oraz Adam Haertle, twórca ZaufanaTrzeciaStrona PL, najpopularniejszego serwisu poświęconemu bezpieczeństwu.

Tematyka konferencji (analogiczny program dla konferencji we Wrocławiu i Katowicach):

- W jakim tempie w Polsce rozwija się rynek chmurowy i jacy są jego najwięksi gracze?

- Budowanie świadomości cyberbezpieczeństwa poprzez zaprezentowanie przykładowych ataków.   

- Bezpieczeństwo instalacji chmurowych – dlaczego są to bezpieczne rozwiązania i w jaki sposób dane w chmurze są chronione?      

- Bezpieczeństwo z chmury – jak można wpleść chmurowe rozwiązania bezpieczeństwa do całego ekosystemu security w firmie?    

- Jakie dalekosiężne zmiany przyniesie chmura i nowe podejście do organizacji zasobów i infrastruktury?

- Czy istnieje bezpieczna alternatywa dla chmury?

- Gdzie przechowywać dane i jak fizycznie się zabezpieczyć?

Wśród licznych atrakcji planowanych przez organizatorów jest przeprowadzenie bezpłatnych testów podatności sieci dla 3 wybranych firm, których przedstawiciele wezmą udział w każdej z konferencji.

Sprawdź Netia - Telewizja Osobista

źródło: Netia

Kliknij aby powiększyć



02.11.2018 | Lekcja z cyberbezpieczeństwa: strony edukacyjne odnotowują wzrost liczby ataków DDoS w III kwartale

Eksperci z Kaspersky Lab odnotowali ogólny spadek liczby ataków DDoS w ciągu roku.

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że wielu właścicieli sieci zainfekowanych urządzeń (tzw. botnetów) zaprzęga ich moc obliczeniową do kopania kryptowaluty, co stanowi stosunkowo bezpieczny sposób zarabiania większych pieniędzy.

Raport dotyczący ataków DDoS w III kwartale wskazuje na utrzymujący się trend dotyczący ataków na organizacje edukacyjne.

W trzecim kwartale cyberprzestępcy wykazali największą aktywność w sierpniu i we wrześniu, co pokrywa się z gwałtownym wzrostem liczby ataków DDoS na instytucje edukacyjne. 

+ więcej...
31.10.2018 | Rozwój gigabitowego internetu zmieni sposób konsumpcji cyfrowej rozrywki. Użytkownicy jeszcze bardziej docenią formaty wideo i będą mogli się zanurzyć w wirtualnym świecie

Immersive experiences, czyli zanurzenie w świecie cyfrowej rozrywki, to jeden z trendów, który w najbliższych latach będzie zyskiwać na znaczeniu dzięki rozwojowi ultraszybkiego internetu, sztucznej inteligencji oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Technologie na nowo zdefiniują cyfrową rozrywkę, która wkroczy także w takie obszary życia jak zdrowie czy edukacja – wynika z najnowszego raportu opracowanego przez infuture hatalska foresight institute we współpracy z UPC Polska.

Eksperci wskazują, że technologia zapoczątkuje w rozrywce nową erę i przeniesie doświadczenia użytkowników na wyższy poziom.

+ więcej...
30.10.2018 | Polacy coraz chętniej decydują się na telekomunikacyjne pakiety. Korzysta z nich już 10 mln osób

Pakiety łączące różne usługi telekomunikacyjne dostępne u jednego dostawcy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej na takie rozwiązanie zdecydowało się ponad 10 mln konsumentów.

Potwierdzają to dane z rynku – Orange Polska ogłosił właśnie, że z pakietu Orange Love korzysta już ponad milion klientów.

Potencjał rozwoju tego rynku wciąż jest bardzo duży. Sprzedaż pakietów usług to najszybciej rosnący segment rynku telekomunikacyjnego – pokazuje raport Urzędu Komunikacji Elektronicznej podsumowujący ubiegły rok. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 60 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 250 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij