Wiadomości

Loading


13.06.2024 | Światłowód jako standard w nowym budownictwie: Polska na drodze do cyfrowej rewolucji

W obliczu rosnących wymagań współczesnej gospodarki oraz dynamicznego rozwoju technologicznego, Polska wprowadza nowe prawo, które ma na celu wyposażenie wszystkich nowo budowanych i modernizowanych budynków w infrastrukturę światłowodową. Ta nowa regulacja jest częścią szeroko zakrojonej strategii cyfryzacji kraju, mającej na celu zapewnienie powszechnego dostępu do szybkiego internetu, co jest kluczowe dla rozwoju społeczno-gospodarczego.

Nowe prawo nakłada obowiązek na deweloperów, aby wszystkie nowo powstające budynki mieszkalne, w tym domy jednorodzinne, szeregowce oraz bliźniaki, były wyposażone w nowoczesną infrastrukturę światłowodową. Dotyczy to również modernizacji istniejących budynków, co oznacza, że przy każdej większej renowacji konieczne będzie doprowadzenie światłowodu.

Celem tego prawa jest eliminacja tzw. białych plam, czyli obszarów bez dostępu do szybkiego internetu. Nowoczesna infrastruktura cyfrowa ma umożliwić wszystkim mieszkańcom kraju równy dostęp do usług internetowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Dostęp do szybkiego internetu ma kluczowe znaczenie dla edukacji, pracy zdalnej, telemedycyny, a także dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Wprowadzenie nowych regulacji wiąże się z uproszczeniem procedur administracyjnych, co ma na celu ułatwienie realizacji inwestycji światłowodowych. Szybsze i bardziej efektywne procesy administracyjne powinny przyspieszyć tempo budowy nowej infrastruktury, co jest niezbędne dla sprawnego wdrożenia nowych przepisów.

Prawo przewiduje również pewne wyjątki od obowiązku instalacji światłowodów. Dotyczy to budynków o znaczeniu architektonicznym, historycznym, religijnym lub środowiskowym, które mogą być wyłączone z obowiązku wyposażania ich w nowoczesną infrastrukturę cyfrową. Celem tych wyjątków jest ochrona unikalnych cech i wartości takich obiektów.

Ministerstwo Cyfryzacji, we współpracy z samorządami i operatorami telekomunikacyjnymi, będzie odpowiedzialne za wdrożenie i nadzór nad realizacją nowego prawa. Planowane są również kampanie edukacyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z korzystania z szybkiego internetu światłowodowego.

Wdrożenie obowiązkowej instalacji światłowodów w nowym budownictwie to krok milowy w kierunku modernizacji infrastruktury cyfrowej w Polsce. Dzięki temu mieszkańcy zyskają dostęp do nowoczesnych usług cyfrowych, co przyczyni się do poprawy jakości życia i zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. Nowe regulacje mają potencjał, aby stać się fundamentem przyszłego rozwoju technologicznego kraju, stawiając Polskę w czołówce cyfryzujących się państw Europy.

Kliknij aby powiększyć13.06.2024 | Rewolucja w dostępie do internetu: Światłowód o prędkości 8 Gb/s

Orange wprowadził nową oferta światłowodowa, umożliwiającą prędkość pobierania danych do 8 Gb/s, rewolucjonizując tym samym dostęp do internetu w Polsce.

To przełomowe rozwiązanie skierowane jest do najbardziej wymagających użytkowników, potrzebujących niezawodnego i ultraszybkiego połączenia do pracy, nauki oraz rozrywki.

+ więcej...
13.06.2024 | Światłowód w gminie Chojnice napotyka trudności

Projekt rozwoju infrastruktury światłowodowej w gminie Chojnice, mający na celu dostarczenie szybkiego internetu mieszkańcom, napotkał na poważne przeszkody.

Pomimo ambitnych planów, realizacja projektu nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami, co budzi frustrację wśród mieszkańców i lokalnych władz.

+ więcej...
13.06.2024 | Nowatorski światłowód bezprzewodowy we Wrocławiu: Przełomowa technologia na wyciągnięcie ręki

Światłowód bezprzewodowy, znany jako AirFiber, wprowadza nową jakość dostępu do internetu we Wrocławiu. 

Ta rewolucyjna technologia eliminuje potrzebę kosztownej i czasochłonnej instalacji tradycyjnych kabli światłowodowych, oferując szybki, stabilny i ekonomiczny internet za pomocą bezprzewodowych sygnałów radiowych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 80 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 600 kb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 64 kb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij