Wiadomości

Loading


11.06.2024 | Poznaj sieciowy HSM i zyskaj bezpieczną przewagę

Chcesz odseparować HSM od reszty infrastruktury sprzętowej? A może szukasz jednego skutecznego rozwiązania dla wielu aplikacji? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może okazać się LAN HSM. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie najwyższy poziom bezpieczeństwa operacji kryptograficznych musi iść w parze z wydajnością. 

Co odróżnia rozwiązanie sieciowe od sprzętowego? 

HSM (Hardware Security Module) w postaci rozwiązania sprzętowego, to specjalnie zaprojektowane fizyczne urządzenie, które jest instalowane bezpośrednio w infrastrukturze IT organizacji, zazwyczaj jako karta PCIe w serwerach lub zewnętrzne urządzenia podłączane przez port USB czy inne interfejsy. Jest dedykowane do bezpiecznego przechowywania kluczy kryptograficznych i zarządzania nimi, chroniąc je fizycznie przed nieautoryzowanym dostępem. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z serwerami operacje kryptograficzne są wykonywane z minimalnym opóźnieniem. 

Natomiast sieciowy HSM to rozwiązanie, które może być wdrożone jako część lokalnej sieci organizacji i łatwo skalowalne, co pozwala na dynamiczne dostosowanie do rosnących potrzeb. Umożliwia centralizację zarządzania kluczami i operacjami kryptograficznymi dla wielu aplikacji jednocześnie. Oznacza to, że zamiast inwestować w oddzielne moduły dla każdej z nich, możesz skorzystać z jednego, wydajnego rozwiązania, które obsłuży wszystkie Twoje potrzeby kryptograficzne.

Takim rozwiązaniem jest np. Utimaco U.TRUST LAN HSM. Kryptograficznie zabezpiecza ważne dane dla serwerów czy aplikacji, wspiera tryb failover i klastrowalność pomiędzy jednostkami. Ponadto pozwala na wydajne zarządzanie kluczami i aktualizacjami poprzez dostęp zdalny. To wszystko zamknięte w ramach niskich kosztów operacyjnych, w których mieści się między innymi dowolna liczba slotów lub partycji, jak również możliwość podłączenia do modułu nieograniczonej liczby aplikacji czy klientów.

Narzędzia do zarządzania kluczami

Elementem, który pozwala zapewnić bezpieczeństwo danych i operacji kryptograficznych w nowoczesnych infrastrukturach IT, są narzędzia do zarządzania kluczami kryptograficznymi. Umożliwiają ich bezpieczne generowanie, przechowywanie czy dystrybucję. 

Jednym z najważniejszych standardów w tym obszarze jest PKCS#11 (Public-Key Cryptography Standards), który definiuje interfejs programowania aplikacji (API) do zarządzania kryptograficznymi tokenami, takimi jak HSM i inteligentne karty.

Zapewnia jednolitą metodę dostępu do usług kryptograficznych niezależnie od dostawcy sprzętu, co znacząco ułatwia integrację różnych rozwiązań kryptograficznych w jednej infrastrukturze. Dzięki niemu organizacje mogą zwiększyć efektywność zarządzania i bezpieczeństwo, zapewniając zgodność z regulacjami. 

Wybierając HSM, warto sprawdzić czy obsługuje PKCS#11 oraz inne kluczowe standardy branżowe, takie jak CSP/CNG, JCE czy OpenSSL.

Wdrożenie i integracja sieciowego rozwiązania HSM 

Z całą pewnością sieciowy HSM oferuje elastyczność, skalowalność oraz możliwość zdalnego zarządzania kluczami kryptograficznymi. Aby jednak zadbać o najwyższe bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko związane z zarządzaniem danymi, warto oddać wdrożenie i integrację w ręce profesjonalistów. 

Przykładowo w Esysco możesz liczyć na współpracę z certyfikowanymi specjalistami Utimaco. Nie tylko przy wdrożeniu różnej wydajności LAN HSM, ale także bardziej skomplikowanych systemów. Niezależnie od tego, czy działasz w przemyśle, sektorze publicznym, czy e-biznesie, zespół Esysco pomoże Ci zdefiniować cel i specyfikację wymagań.  

Kliknij aby powiększyć06.06.2024 | Niezawodny i szybki Internet w podróży

Planujesz dłuższy urlop w egzotycznym miejscu, krótką wycieczkę po Europie, czy może chcesz połączyć pracę z podróżami?

W takich sytuacjach niezawodny dostęp do internetu jest kluczowy.

Dziś mamy szeroki wachlarz opcji, od klasycznego roamingu, lokalnych kart SIM, przez karty eSIM, po wynajem routerów WiFi.

Jak wybrać najlepszą dla siebie opcję?

Podpowiadamy!

+ więcej...
22.05.2024 | Nowe Zasady Blokowania Podejrzanych SMS-ów przez Operatorów Telekomunikacyjnych

Rosnące zagrożenie cyberprzestępczością skłoniło polskich operatorów telekomunikacyjnych do podjęcia zdecydowanych działań mających na celu ochronę użytkowników przed oszustwami.

Operatorzy wprowadzają nowe środki zabezpieczające, które mają na celu blokowanie podejrzanych wiadomości SMS, które mogą zawierać linki prowadzące do złośliwych stron internetowych lub próbować wyłudzić dane osobowe.

+ więcej...
22.05.2024 | Nielimitowany Internet Mobilny: Przegląd Ofert Operatorów

Czy naprawdę istnieje internet mobilny bez limitu danych? To pytanie nurtuje wielu użytkowników poszukujących niezawodnego dostępu do sieci.

Wielu operatorów oferuje tak zwany "internet bez limitu", ale w rzeczywistości często stosowane są ograniczenia prędkości po przekroczeniu określonego limitu danych.

Sprawdźmy, jak to wygląda u pięciu największych operatorów w Polsce.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 40 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 3 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 512 kb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij