Wiadomości

Loading


15.05.2024 | Film w jakości 8K a domowy internet – na co zwrócić uwagę przy wyborze prędkości łącza?

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych, coraz więcej osób korzysta z treści w jakości 8K. Jednak aby w pełni cieszyć się tą zaawansowaną jakością obrazu, konieczne jest odpowiednie łącze internetowe.

Jakie prędkości są wystarczające do strumieniowania filmów w 8K i co warto wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy internetu?

Oto najważniejsze kwestie.

Czym jest jakość 8K?
Technologia 8K oferuje rozdzielczość obrazu na poziomie 7680 x 4320 pikseli, co daje czterokrotnie większą liczbę pikseli niż w przypadku 4K i szesnastokrotnie więcej niż Full HD. Taka jakość obrazu zapewnia niezwykle szczegółowe i wyraźne filmy oraz zdjęcia, co jednak wymaga odpowiednio szybkiego łącza internetowego do płynnego strumieniowania.

Jakie prędkości internetu są niezbędne dla 8K?
Aby oglądać filmy w jakości 8K bez zakłóceń, zaleca się posiadanie łącza internetowego o minimalnej prędkości 100 Mb/s. Optymalnie, warto celować w prędkości powyżej 200 Mb/s, aby zapewnić sobie zapas przepustowości na inne urządzenia i usługi działające w tle. W przypadku strumieniowania na kilku urządzeniach jednocześnie, warto rozważyć łącze o jeszcze wyższej prędkości.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?
Stabilność łącza: Nawet jeśli masz szybkie łącze, jego stabilność jest kluczowa. Fluktuacje prędkości mogą powodować buforowanie i przerwy w odtwarzaniu filmu. Sprawdź opinie o dostawcy usług internetowych, aby upewnić się, że oferuje stabilne połączenie.

Technologia połączenia: Światłowód jest obecnie najlepszą opcją dla osób potrzebujących bardzo szybkiego i stabilnego internetu. W porównaniu do tradycyjnych kabli miedzianych, światłowody oferują znacznie większe prędkości i niezawodność.

Urządzenia sieciowe: Wysokiej jakości router może znacząco poprawić prędkość i stabilność połączenia internetowego w domu. Upewnij się, że Twój router obsługuje najnowsze standardy, takie jak Wi-Fi 6, które zapewniają lepszą wydajność i większą przepustowość.

Pakiety danych: Strumieniowanie w jakości 8K zużywa ogromne ilości danych. Upewnij się, że Twój plan internetowy oferuje wystarczająco dużo danych lub jest nielimitowany, aby uniknąć dodatkowych opłat.

Jeżeli chcesz w pełni korzystać z filmów w jakości 8K, musisz zainwestować w szybkie i stabilne łącze internetowe. Prędkości rzędu 100 Mb/s to minimum, które zapewni płynne strumieniowanie, ale warto rozważyć jeszcze wyższe prędkości dla większego komfortu użytkowania.

Kliknij aby powiększyć15.05.2024 | Badania nad technologią 6G na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (TUM)

Uniwersytet Techniczny w Monachium (TUM) jest w czołówce badań nad przyszłościową technologią komunikacji bezprzewodowej 6G.

Dzięki współpracy z wiodącymi instytucjami naukowymi oraz firmami z branży technologicznej, TUM odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu tej nowej technologii, która ma zrewolucjonizować sposób, w jaki komunikujemy się i korzystamy z internetu.

+ więcej...
15.05.2024 | Wartość rynku telekomunikacyjnego w Polsce wzrosła do 42,9 mld zł w 2023 roku

W 2023 roku polski rynek telekomunikacyjny osiągnął wartość 42,9 mld zł, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu z latami ubiegłymi.

Według najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), sektor ten nie tylko się rozwija, ale również adaptuje do dynamicznie zmieniających się potrzeb konsumentów oraz technologii.

+ więcej...
14.05.2024 | Spotkanie Grupy COM-ITU w Gdańsku: Wspólna Przyszłość Cyfrowa Europy

W dniach 14-16 maja 2024 roku, Gdańsk stał się miejscem ważnego spotkania Grupy COM-ITU, gromadząc przedstawicieli krajów europejskich, ekspertów oraz decydentów związanych z telekomunikacją i technologiami cyfrowymi.

Wydarzenie to odbywa się pod egidą Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z przyszłością cyfrową Europy.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 2 Mb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 10 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij