Wiadomości

Loading


15.05.2024 | Badania nad technologią 6G na Uniwersytecie Technicznym w Monachium (TUM)

Uniwersytet Techniczny w Monachium (TUM) jest w czołówce badań nad przyszłościową technologią komunikacji bezprzewodowej 6G.

Dzięki współpracy z wiodącymi instytucjami naukowymi oraz firmami z branży technologicznej, TUM odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu tej nowej technologii, która ma zrewolucjonizować sposób, w jaki komunikujemy się i korzystamy z internetu.

Technologia 6G – co to jest?
6G to kolejna generacja technologii komunikacji bezprzewodowej, która zastąpi obecnie wdrażaną technologię 5G. Oczekuje się, że 6G przyniesie znacznie wyższe prędkości transmisji danych, mniejsze opóźnienia oraz większą niezawodność. Technologia ta ma umożliwić rozwój nowych aplikacji, takich jak zaawansowana rzeczywistość wirtualna i rozszerzona (VR/AR), zdalna chirurgia, inteligentne miasta oraz internet Rzeczy (IoT) na niespotykaną dotąd skalę.

Kluczowe obszary badań na TUM
Na TUM prowadzone są zaawansowane badania w kilku kluczowych obszarach, które mają przyczynić się do rozwoju technologii 6G:

Nowe częstotliwości i pasma fal:
Badacze na TUM pracują nad wykorzystaniem wyższych częstotliwości, takich jak teraherce (THz), które mogą znacząco zwiększyć przepustowość i prędkość transmisji danych.

Zaawansowane algorytmy i sztuczna inteligencja (AI):
Rozwój algorytmów AI, które będą optymalizować zarządzanie siecią i alokację zasobów, jest kluczowym elementem badań nad 6G na TUM.

Nowe architektury sieciowe:
TUM bada nowe podejścia do architektury sieci, które mają na celu zwiększenie elastyczności, skalowalności i bezpieczeństwa sieci 6G.

Zrównoważony rozwój:
Zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są istotnymi aspektami badań nad 6G, mając na uwadze globalne wyzwania związane z klimatem i zużyciem energii.

Współpraca z partnerami z branży
Uniwersytet Techniczny w Monachium współpracuje z wiodącymi firmami technologicznymi oraz instytucjami badawczymi na całym świecie. Współpraca ta ma na celu przyspieszenie rozwoju technologii 6G oraz jej wdrożenie na szeroką skalę.

Prof. Gerhard Kramer, wiceprezydent ds. badań na TUM, podkreśla: „Dzięki ścisłej współpracy z naszymi partnerami z branży oraz zaawansowanym badaniom prowadzonym na naszym uniwersytecie, mamy szansę kształtować przyszłość komunikacji bezprzewodowej i wprowadzać innowacje, które będą miały realny wpływ na społeczeństwo.”

Przyszłość technologii 6G
Technologia 6G ma potencjał, aby całkowicie odmienić sposób, w jaki korzystamy z technologii komunikacyjnych. Prace badawcze prowadzone na TUM są kluczowe dla osiągnięcia tego celu i przyniosą korzyści nie tylko dla Niemiec, ale także dla całego świata.

Dzięki zaangażowaniu naukowców, inżynierów i studentów, TUM jest gotowy do odegrania wiodącej roli w kształtowaniu przyszłości technologii 6G.

Kliknij aby powiększyć15.05.2024 | Wartość rynku telekomunikacyjnego w Polsce wzrosła do 42,9 mld zł w 2023 roku

W 2023 roku polski rynek telekomunikacyjny osiągnął wartość 42,9 mld zł, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu z latami ubiegłymi.

Według najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), sektor ten nie tylko się rozwija, ale również adaptuje do dynamicznie zmieniających się potrzeb konsumentów oraz technologii.

+ więcej...
14.05.2024 | Spotkanie Grupy COM-ITU w Gdańsku: Wspólna Przyszłość Cyfrowa Europy

W dniach 14-16 maja 2024 roku, Gdańsk stał się miejscem ważnego spotkania Grupy COM-ITU, gromadząc przedstawicieli krajów europejskich, ekspertów oraz decydentów związanych z telekomunikacją i technologiami cyfrowymi.

Wydarzenie to odbywa się pod egidą Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z przyszłością cyfrową Europy.

+ więcej...
14.05.2024 | Rząd planuje utworzenie Komitetu ds. Cyfryzacji

Rząd przygotowuje się do stworzenia Komitetu ds. Cyfryzacji, który ma zająć się koordynacją działań związanych z transformacją cyfrową w Polsce.

To inicjatywa, która ma na celu usprawnienie procesów cyfryzacji, a także zapewnienie lepszego wykorzystania nowoczesnych technologii w administracji publicznej oraz gospodarce.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 10 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 40 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 100 Mb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij