Wiadomości

Loading


15.05.2024 | Wartość rynku telekomunikacyjnego w Polsce wzrosła do 42,9 mld zł w 2023 roku

W 2023 roku polski rynek telekomunikacyjny osiągnął wartość 42,9 mld zł, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu z latami ubiegłymi.

Według najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), sektor ten nie tylko się rozwija, ale również adaptuje do dynamicznie zmieniających się potrzeb konsumentów oraz technologii.

Dynamiczny rozwój sektora telekomunikacyjnego
Raport UKE wskazuje na kilka kluczowych czynników, które przyczyniły się do tego wzrostu. Przede wszystkim, znacznie zwiększyła się liczba użytkowników korzystających z usług telekomunikacyjnych, w tym z internetu mobilnego i światłowodowego.

Wzrost liczby abonentów szerokopasmowego internetu światłowodowego jest jednym z najważniejszych trendów. Coraz więcej gospodarstw domowych i przedsiębiorstw decyduje się na szybkie łącza, które umożliwiają sprawną komunikację oraz dostęp do najnowszych usług cyfrowych. Na koniec 2023 roku liczba użytkowników internetu światłowodowego wzrosła do 1,39 mln.

Inwestycje w nowoczesne technologie
Sektor telekomunikacyjny w Polsce nieustannie inwestuje w nowoczesne technologie. Operatorzy telekomunikacyjni intensywnie rozwijają infrastrukturę 5G, co pozwala na oferowanie jeszcze szybszego i bardziej niezawodnego internetu. Wprowadzenie 5G jest kluczowe dla wspierania innowacji w różnych branżach, od przemysłu po usługi medyczne.

Wzrost przychodów z usług telekomunikacyjnych
W 2023 roku przychody z usług telekomunikacyjnych wzrosły o 4,2% rok do roku. To efekt rosnącego popytu na usługi mobilne oraz internet szerokopasmowy. Z kolei przychody z usług IT i integracyjnych spadły o 6%, co może być związane z cyklicznymi zmianami na rynku i różnicami w popycie.

Wzrost znaczenia sprzedaży cyfrowej
Cyfrowa transformacja nie ominęła również sektora sprzedaży. Udział sprzedaży realizowanej cyfrowo zwiększył się do 23% w pierwszym kwartale 2023 roku, co jest istotnym wzrostem w porównaniu z 20% w całym 2022 roku. Rosnąca popularność aplikacji Mój Orange jest jednym z kluczowych czynników napędzających ten trend.

Rok 2023 był wyjątkowo korzystny dla polskiego rynku telekomunikacyjnego. Wzrost wartości rynku do 42,9 mld zł jest dowodem na to, że inwestycje w nowoczesne technologie i rozwój infrastruktury przynoszą wymierne korzyści.

Kliknij aby powiększyć14.05.2024 | Spotkanie Grupy COM-ITU w Gdańsku: Wspólna Przyszłość Cyfrowa Europy

W dniach 14-16 maja 2024 roku, Gdańsk stał się miejscem ważnego spotkania Grupy COM-ITU, gromadząc przedstawicieli krajów europejskich, ekspertów oraz decydentów związanych z telekomunikacją i technologiami cyfrowymi.

Wydarzenie to odbywa się pod egidą Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) i miało na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z przyszłością cyfrową Europy.

+ więcej...
14.05.2024 | Rząd planuje utworzenie Komitetu ds. Cyfryzacji

Rząd przygotowuje się do stworzenia Komitetu ds. Cyfryzacji, który ma zająć się koordynacją działań związanych z transformacją cyfrową w Polsce.

To inicjatywa, która ma na celu usprawnienie procesów cyfryzacji, a także zapewnienie lepszego wykorzystania nowoczesnych technologii w administracji publicznej oraz gospodarce.

+ więcej...
14.05.2024 | Firmy z Częstochowy mogą już korzystać z bezprzewodowego światłowodu 6G

Częstochowscy przedsiębiorcy mają powód do radości – dostęp do najnowocześniejszej technologii komunikacyjnej stał się rzeczywistością.

Od teraz mogą korzystać z bezprzewodowego światłowodu 6G, który oferuje niespotykane wcześniej możliwości.

Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu firmy z Częstochowy zyskają dostęp do ultraszybkiego internetu, który zrewolucjonizuje ich codzienną działalność.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 384 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 8 Mb/s
xDSL - łącze 4 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 10 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij