Wiadomości

Loading


30.11.2023 | Testy wydajnościowe sklepów online – dlaczego warto je przeprowadzić przed Black Friday?

Black Friday, dla wielu przedsiębiorców, stanowi kulminacyjny punkt roku handlowego. Ten szczególny dzień przynosi ze sobą ogromne obciążenia dla sklepów online.

Tysiące, jeśli nie miliony użytkowników, wchodzą na różne witryny w poszukiwaniu okazji cenowych. W tym kontekście, warto zadać sobie pytanie - czy infrastruktura techniczna twojego sklepu jest gotowa na taki napływ klientów?

Odpowiedź na to pytanie dają testy wydajnościowe. W niniejszym artykule podkreślimy znaczenie przeprowadzenia tych testów przed Black Friday i jak wpływają one na długoterminowy sukces w branży e-commerce.

Co to są testy wydajnościowe?

W skrócie, testy wydajnościowe to metoda symulacji ruchu na stronie internetowej, mająca na celu ocenę jej gotowości na wielu użytkowników online jednocześnie. Odpowiednie przeprowadzenie tych testów pozwala właścicielom sklepów na wykrycie i naprawienie potencjalnych problemów przed ich wystąpieniem w rzeczywistości. Jest to kluczowe, bowiem w środowisku online, każda chwila opóźnienia w dostępie do treści może oznaczać utracone zyski. Oczywiście, nie chodzi tylko o to, by strona działała - musi działać szybko, sprawnie i bez zakłóceń, nawet gdy ruch jest wyjątkowo intensywny.

Black Friday – największe obciążenie serwerów

Black Friday to nie jest zwykły dzień handlowy. Dla wielu sklepów jest to chwila, gdy ruch na ich stronach osiąga apogeum. Oczekując takiego skoku odwiedzin, musisz być pewny, że twoja infrastruktura techniczna jest gotowa na przyjęcie tej fali klientów. Opóźnienia, błędy czy totalne awarie w takim momencie mogą przynieść katastrofalne skutki finansowe, nie mówiąc już o negatywnym wpływie na wizerunek marki.

Korzyści z przeprowadzenia testów wydajnościowych

  • Poprawa doświadczeń użytkowników

W dzisiejszych czasach cierpliwość użytkowników internetu jest bardzo ograniczona. Badania pokazują, że opóźnienie ładowania strony o nawet sekundę może znacząco obniżyć wskaźnik konwersji. Dzięki testom wydajnościowym i odpowiedniej optymalizacji, twoi klienci będą mogli cieszyć się pozytywnym doświadczeniem zakupowym, zwiększając tym samym szanse na finalizację transakcji (dowiedz się więcej).

  • Zminimalizowanie ryzyka awarii

Podczas kluczowych dni handlowych, takich jak Black Friday, nie ma miejsca na błędy. Awaria strony w momencie wzmożonego ruchu może spowodować ogromne straty. Dzięki testom możemy przewidzieć potencjalne punkty zapalne i upewnić się, że nie dojdzie do niepożądanych przerw w działaniu serwisu.

  • Zwiększenie konwersji i sprzedaży

Poprawnie działający sklep online to nie tylko zadowolenie klienta, ale też wyższa sprzedaż. Jeśli użytkownik nie napotyka problemów podczas zakupów, jest większa szansa, że dokona zakupu i wróci w przyszłości.

Jak przeprowadzić testy wydajnościowe?

  • Określ cel

Zanim cokolwiek zrobisz, zastanów się, co dokładnie chcesz osiągnąć. Chcesz wiedzieć, jaka jest maksymalna liczba użytkowników, którą twoja strona może obsłużyć bez problemów? A może interesuje cię, jak długo trwa ładowanie strony w różnych warunkach?

  • Wybierz odpowiednie narzędzia

Na rynku dostępne są liczne narzędzia do testowania wydajności. Niektóre są bardziej skomplikowane i oferują więcej funkcji, inne są prostsze, ale mogą być bardziej intuicyjne dla początkujących. Kluczowe jest wybranie narzędzia dostosowanego do twojego sklepu i twoich potrzeb.

  • Przeprowadź testy w kontrolowanych warunkach

Dobre testy wydajnościowe wymagają stabilnego środowiska. Upewnij się, że twoje testy odbywają się w warunkach zbliżonych do rzeczywistości, aby wyniki były wiarygodne.

Kluczowe wskaźniki do monitorowania

Podczas testów warto zwrócić uwagę na pewne wskaźniki, które mogą świadczyć o kondycji twojego sklepu online. Czas ładowania strony, ilość jednocześnie obsługiwanych użytkowników, czas odpowiedzi serwera czy też poziom błędów - to istotne parametry, które mogą wskazać, gdzie leżą słabe punkty twojego systemu.

Przygotuj się!

Nie można podchodzić do Black Friday bez odpowiedniego przygotowania. Testy wydajnościowe są jednym z kluczowych kroków w tym procesie. Dzięki nim możesz upewnić się, że twój sklep internetowy jest gotowy na największe obciążenia, a tym samym - zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie rekordowych wyników sprzedażowych w tym szczególnym dniu handlowym. W świecie e-commerce, gdzie konkurencja jest ogromna, właściwe przygotowanie i optymalizacja mogą stanowić o twojej przewadze rynkowej.

https://testarmy.com/pl/ & https://generacja.it/

Kliknij aby powiększyć30.11.2023 | Jak znaleźć idealny software house? Przewodnik z Dogtronic

Chcesz stworzyć zaawansowaną technicznie stronę internetową, sklep lub aplikację mobilną?

Potrzebujesz ekspertów z doświadczeniem, którzy ją przygotują. Warto wtedy zwrócić się do profesjonalnego software house`u. Tylko jak go wybrać?

Przecież od tego zależy sukces Twojego biznesu. W morzu ofert i obietnic, jak odnaleźć tę jedną, która spełni oczekiwania i przyniesie wymierne rezultaty?

W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz dlaczego Dogtronic z Lublina może być idealnym partnerem dla Twojego przedsięwzięcia.

+ więcej...
29.11.2023 | eSIM dla klientów usług T-Mobile na kartę, MIX oraz Heyah na kartę

Stale rozwijamy usługi, tak by służyły naszym klientom. Dlatego teraz również klienci ofert T-Mobile na kartę, MIX oraz Heyah na kartę mogą już korzystać z eSIM.

Wirtualną kartę SIM mogą zainstalować w prosty sposób, również bez wychodzenia z domu. Żyjemy w świecie, gdzie cyfrowe rozwiązania przenikają coraz więcej sfer naszego życia, ułatwiając nam w ten sposób także codzienne funkcjonowanie.

Przykładem tego jest technologia eSIM, czyli cyfrowy odpowiednik plastikowej karty SIM, który działa w wielu urządzeniach elektronicznych, takich jak smartfony, tablety i laptopy.

Teraz również klienci usług T-Mobile na kartę, MIX oraz Heyah na kartę mogą korzystać z tej technologii i wymienić tradycyjną kartę właśnie na eSIM – prosto i bez wychodzenia z domu. 

+ więcej...
29.11.2023 | Na tym osiedlu nic nie jest takie, jakim się wydaje Premiera serialu Grzechy sąsiadów już 15 grudnia tylko w Polsat Box Go

Serial „Grzechy sąsiadów” – thriller obyczajowo-kryminalny w reżyserii Borysa Lankosza, 15 grudnia zadebiutuje w serwisie Polsat Box Go.

Historia o niebezpiecznych, pełnych tajemnic i namiętności relacjach sąsiedzkich jest adaptacją bestsellerowej powieści holenderskiej autorki kryminałów Saskii Noort „Nieuwe Buren”. W rolach głównych Marianna Zydek, Marta Żmuda Trzebiatowska, Sebastian Fabijański i Michał Żurawski.

Młode małżeństwo, Ewa i Piotr (Marianna Zydek, Michał Żurawski), próbuje poradzić sobie z tragedią, znajdując wsparcie w nowych sąsiadach - Judycie i Szczepanie (Marta Żmuda Trzebiatowska, Sebastian Fabijański).

Choć sąsiedzi pochodzą z zupełnie innych światów, ich więzi zacieśniają się, a znajomość zaczyna zmierzać w niebezpiecznym kierunku.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 12 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 7 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 35 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij