Wiadomości

Loading


08.06.2023 | T-Mobile Polska otwiera T Hub Polska – nową jednostkę realizującą projekty digitalowe

Firma T-Mobile Polska otworzyła właśnie T Hub Polska – nową jednostkę, której celem będzie realizacja różnorodnych, w tym międzynarodowych, projektów na potrzeby Grupy Deutsche Telekom. Będą one obejmować takie obszary jak inżynieria systemów aplikacji, innowacje w usługach sieciowych czy rozwiązania z zakresu globalnej łączności. W związku z tym, w ciągu najbliższych 3 lat, firma zwiększy zatrudnienie o 500 ekspertów i ekspertek IT i NT różnych specjalności. Główna siedziba T Hubu będzie zlokalizowana w Warszawie, z satelitarnymi biurami ulokowanymi obecnie w Krakowie i Wrocławiu.

Polska od dawna uważana jest za jeden z ważniejszych ośrodków technologicznych, dzięki doskonałym szkołom wyższym, dużej liczbie utalentowanych programistów i programistek, dogodnej lokalizacji w centralnej Europie oraz imponującej liczbie firm technologicznych – nad Wisłą działa ich aż 60 tys., a do tego funkcjonuje tu aż 10 startupów, których wartość wyceniana jest na miliard dolarów. Teraz do grona podmiotów specjalizujących się w branży IT dołącza także T Hub Polska, tworząc międzynarodowe, wielokulturowe zespoły, które będą pracować nad projektami realizowanymi dla Grupy Deutsche Telekom, w różnych zakątkach Europy.

Dla Grupy DT utworzenie T Hubu w Polsce stanowi kolejny, naturalny krok rozwojowy, po tym, jak podobne jednostki zostały powołane do życia także w innych europejskich lokalizacjach. T Huby tworzone są w celu realizacji globalnych projektów z wykorzystaniem lokalnych talentów i wiedzy. Inicjatywy podejmowane przez jednostki obejmują zarówno rozwiązania na rzecz Grupy i jej podstawowej działalności telekomunikacyjnej, w tym produktów ICT, jak i na potrzeby klientów firmy, obejmujących m.in. sektory motoryzacyjny, bankowy, rozwiązania z zakresu cyfryzacji UE czy niemieckie projekty rządowe.

T Hub Poland - dom innowacji dla europejskich klientów

Otwarcie T Hub Polska doskonale wpisuje się w strategię T-Mobile Polska opartej na kulturze innowacyjności, pozwalającej opracowywać nowe rozwiązania, mające pozytywny wpływ na życie klientów. Członkini zarządu Deutsche Telekom ds. Human Resources and Legal Affairs oraz Labor Director Birgit Bohle podkreśliła: Cieszymy się, że razem z T-Mobile Polska możemy stworzyć miejsce i środowisko, w którym mogą rozwijać się innowacje. W T-Hubie nasi eksperci i ekspertki mogą pracować nad szeroką gamą globalnych projektów. Mają one oczywiście ogromną wartość dla wszystkich naszych klientów w Deutsche Telekom.

O tym, jak istotne dla działalności całej firmy jest tworzenie rozwiązań pozwalających zwiększać satysfakcję klientów i odpowiadać na ich potrzeby, mówił także prezes T-Mobile Polska, Andreas Maierhofer: Fundamentem strategii T-Mobile Polska, jak i całej Grupy DT, jest koncentracja na satysfakcji klientów, której kluczowym elementem pozostaje doskonałość technologiczna. Dlatego T-Mobile Polska i Grupa DT stale rozwijają się w różnych obszarach i poszerzają portfolio usług. Otwarcie T Hub to nasz kolejny krok w tworzeniu unikalnych i międzynarodowych projektów w obszarze IT dla naszych odbiorców.

Zróżnicowane obszary projektów i innowacji Zadaniem T Hub Polska będzie koncentracja na dostarczaniu najwyższej jakości usług IT, w oparciu o umiejętności takich specjalistów jak: developerzy Cobol, architekci infrastruktury IT, developerzy Java, testerzy, w tym osoby ze znajomością języka niemieckiego, wchodzące w skład wsparcia technicznego. Projekty realizowane przez jednostkę będą obejmować różnorodne inicjatywy wewnętrzne Deutsche Telekom, a także działania dla klientów zewnętrznych firmy. W ramach prowadzonych działań, T Hub Polska będzie współpracować z lokalnymi podmiotami związanymi z Grupą, realizując działania z zakresu inżynierii sieci pakietowych i głosowych (np. wprowadzanie 5G SA lub nowych możliwości głosowych) oraz innowacji (np. automatyzacja, machine learning czy APIfication), opracowując części usług, które umożliwiają rozwój sieci światłowodowej w Niemczech czy dbając o łączność z siecią floty samochodowej produkowanej przez topowe marki. Na tym jednak nie koniec – zadaniem jednostki będzie także poszukiwanie nowych ścieżek rozwoju, analiza trendów oraz możliwości kooperacji z innymi podmiotami, jak np. współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną czy ekosystemami startupów. Realizowany będzie także szereg projektów i usług dla szeroko rozumianego przemysłu motoryzacyjnego, zapewniając bezpieczeństwo danych oraz w łańcuchach wartości dla tego sektora.

Sprawdź T-Mobile - Abonament komórkowy z krótką umową już od 40 zł/mies.

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć08.06.2023 | „Sortownia”, horrory i kino przygodowe w czerwcu w Polsat Box Go

Na liście nowości, które w czerwcu pojawią się w Polsat Box Go najważniejsze miejsce zajmuje serialowa premiera miesiąca – „Sortownia” z Andrzejem Chyrą w roli głównej.

W czerwcu w Polsat Box Go także nowe filmy - mroczne horrory, trzymające w napięciu filmy akcji, kino familijne i przygodowe.

Serial miesiąca: „Sortownia” – premiera 16 czerwca - Zło czynione w imię dobra, sprawiedliwość wymierzana własnoręcznie w imieniu poszkodowanych, zbrodnia bez kary. „Sortownia” to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych w swojej opinii przypadkach, postanawia je odbierać.

Tymi działaniami utwierdza się w przekonaniu, że czyni świat lepszym i odzyskuje dawno utracony sens własnego życia. W roli głównej Andrzej Chyra. Pierwsze dwa odcinki zostaną udostępnione w dniu premiery, kolejne będą pojawiać się w serwisie w piątki. Cały sezon liczy 8 odcinków.

+ więcej...
08.06.2023 | Stanowisko Polkomtel w sprawie aukcji 3,6 GHz

Stanowisko Polkomtel Sp. z o.o. w drugich konsultacjach dokumentacji aukcyjnej na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz

W ramach ogłoszonych przez Prezesa 6 kwietnia 2023 roku drugich konsultacji projektu dokumentacji aukcyjnej na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,6 GHz (wraz z towarzyszącymi jej projektami dalszych dokumentów), Polkomtel Sp. z o.o. (dalej: Polkomtel lub Spółka) przedstawia poniższe uwagi do opublikowanych przez Organ materiałów.

Na wstępie Spółka dziękuje za uwzględnienie niektórych z jej uwag zgłoszonych w pierwszych konsultacjach dokumentacji aukcyjnej.

Najważniejsza z nich, czyli zwiększenie wielkości oferowanych bloków z 80 na 100 MHz per operator, to krok we właściwą stronę, niemniej zdaniem Polkomtel, jest to krok niewystarczający.

+ więcej...
07.06.2023 | Nawet 4800 GB przez rok – nowe promocje i pakiety w ofercie Play na Kartę

Play przedstawia nowe promocje i korzystne pakiety w swoich ofertach na kartę. Swobodny dostęp do szybkiego internetu i rozmowy bez limitu zapewniają klientom Play wolność wyboru.

Dzięki nowej ofercie, klienci Play na Kartę mogą bez obaw oglądać filmy, surfować po sieci czy być w stałym kontakcie z bliskimi. Osoby intensywnie korzystające z internetu nie muszą już szukać połączenia z Wi-Fi w domu i poza domem.

Wszyscy korzystający z nielimitowanych pakietów w cenie 45 zł miesięcznie, XL oraz UA XL, mogą cieszyć się z dodatkowych nawet 4800 GB przez rok. T

o 12 paczek po 400 GB miesięcznie! Z kolei wybierając pakiet za 40 zł, czyli L oraz UA L, przez rok można otrzymać nawet 2400 GB – czyli 12 paczek po 200 GB.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 45 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,8 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij