Wiadomości

Loading


28.03.2023 | Starlink: Satelitarny dostęp do internetu w Polsce - przegląd oferty i kosztów

Starlink to innowacyjna usługa dostępu do internetu oparta na satelitach, stworzona przez firmę SpaceX, założoną przez Elona Muska. Ta nowoczesna technologia, umożliwiająca łączność na całym świecie, dociera również do Polski, oferując szybki i niezawodny dostęp do sieci, nawet w najbardziej odległych miejscach. W artykule przedstawiamy przegląd oferty Starlink w Polsce, wraz z cenami abonamentów, parametrami usługi i kosztami sprzętu.

Oferta Starlink w Polsce
Starlink z powodzeniem działa już w Polsce, dostarczając szerokopasmowy dostęp do internetu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Usługa ta jest szczególnie atrakcyjna dla mieszkańców obszarów wiejskich i trudno dostępnych, gdzie tradycyjne łącza internetowe nie zapewniają odpowiedniej jakości połączenia.

Ceny i parametry abonamentów
W Polsce, Starlink oferuje jeden podstawowy plan abonamentowy, który obecnie kosztuje około 500 zł miesięcznie (99 USD). Za tę cenę, użytkownicy otrzymują:

Szybkość pobierania danych: od 100 do 200 Mbps
Szybkość wysyłania danych: od 20 do 40 Mbps
Latencja: od 30 do 50 ms
Powyższe parametry mogą ulec zmianie w przyszłości, gdy Starlink będzie rozbudowywać swoją konstelację satelitarną i udoskonalać swoje usługi.

Koszty sprzętu
Aby korzystać z usługi Starlink, konieczne jest zakupienie zestawu sprzętowego, który składa się z anteny satelitarnej, routera Wi-Fi oraz niezbędnego okablowania. Aktualnie, koszt zestawu wynosi około 2 500 zł (499 USD) wraz z kosztami wysyłki.

Starlink nie oferuje obecnie możliwości wynajmu sprzętu, co oznacza, że użytkownicy muszą pokryć koszt zakupu sprzętu.

Podsumowanie

Starlink to innowacyjna usługa satelitarnego dostępu do internetu, która stała się dostępna również w Polsce. Abonament wynosi około 500 zł miesięcznie, a koszt zestawu sprzętowego to około 2 500 zł. Dzięki tej usłudze mieszkańcy nawet najbardziej odległych obszarów Polski mogą uzyskać szybki i niezawodny dostęp do internetu. Chociaż koszty początkowe są stosunkowo wysokie, Starlink oferuje rozwiązanie dla tych, którzy mają ograniczone możliwości uzyskania dostępu do tradycyjnych usług internetowych.

Przyszłe perspektywy i plany rozwoju
Starlink nieustannie pracuje nad rozszerzaniem swojej konstelacji satelitów, co ma na celu zwiększenie przepustowości i polepszenie jakości usług. W przyszłości, firma planuje wprowadzenie dodatkowych planów abonamentowych, które będą dostosowane do różnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem przepustowości, jak i cen.

Ponadto, Starlink będzie kontynuował rozbudowę swojej sieci na terenie Polski, aby zapewnić lepszą i bardziej stabilną łączność dla coraz większej liczby klientów. W miarę rosnącej popularności usługi, możemy spodziewać się również wprowadzenia lokalnych promocji i ofert specjalnych, które uczynią Starlink jeszcze bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem dla polskich klientów.

Wnioski
Starlink to nowoczesne rozwiązanie dla osób poszukujących szybkiego i niezawodnego dostępu do internetu w Polsce, zwłaszcza na terenach słabo zurbanizowanych. Chociaż początkowe koszty związane z usługą są stosunkowo wysokie, inwestycja ta może się opłacić dla tych, którzy nie mają dostępu do wysokiej jakości łącz internetowych.

Oferta abonamentowa i koszty sprzętu mogą ulec zmianie w przyszłości, gdy Starlink będzie rozbudowywać swoją sieć i wprowadzać nowe plany taryfowe. Warto śledzić rozwój tego projektu, gdyż może stać się coraz bardziej konkurencyjnym i atrakcyjnym rozwiązaniem dla polskich użytkowników internetu.

Kliknij aby powiększyć28.03.2023 | Starlink vs. OneWeb: Porównanie Gigantów Internetu Satelitarnego
W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii, dwa giganty – Starlink i OneWeb – konkurują ze sobą, aby zapewnić szerokopasmowy dostęp do Internetu na całym świecie za pomocą swoich satelitarnych konstelacji. Celem obu firm jest dostarczenie szybkiego i niezawodnego dostępu do Internetu w obszarach, które dotychczas były nieosiągalne dla tradycyjnych dostawców. + więcej...
28.03.2023 | Eutelsat zatwierdza fuzję OneWeb: nowy rozdział w komunikacji satelitarnej
Eutelsat wyraził zgodę na fuzję z OneWeb. Ten strategiczny sojusz ma na celu stworzenie bardziej wszechstronnego i konkurencyjnego dostawcy usług łączności satelitarnej na rynku globalnym. + więcej...
28.03.2023 | OneWeb: Ewolucja i historia firmy rewolucjonizującej dostęp do szerokopasmowego Internetu satelitarnego
OneWeb Network Access Associates Limited to firma zajmująca się komunikacją, która ma na celu budowę szerokopasmowych usług internetowych opartych na satelitach. Siedziba główna firmy znajduje się w Londynie, posiada również biura w Virginii, USA oraz zakład produkcyjny satelitów na Florydzie – Airbus OneWeb Satellites – będący wspólnym przedsięwzięciem z Airbus Defence and Space. Firma była wcześniej znana jako WorldVu Satellites Ltd. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 11 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 40 Mb/s
xDSL - łącze 512 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 4 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij