Wiadomości

Loading


27.01.2023 | T-Mobile zachęca do ekologicznych porządków i oddawania starych telefonów do recyklingu

Początek nowego roku to czas podsumowań i postanowień, które mają „odmienić” nasze życie. A gdyby tak nasze działania mogły też wpłynąć na nasze otoczenie i przyszłość kolejnych pokoleń? Tak, jest to możliwe i wystarczy mały gest – taki jak oddanie starego telefonu do recyklingu. Właśnie do takich ekologicznych porządków zachęca T-Mobile, który we wszystkich swoich salonach w Polsce umieścił specjalne pojemniki na zużyty sprzęt.

Dla wielu osób ekologiczne podejście do życia stało się już czymś naturalnym. Według raportu Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Ekologiczne zachowania Polaków. Raport: Klimat tworzą ludzie” z 2022 roku, 81% respondentów w grupie wiekowej 18-60 lat ocenia swoją postawę ekologiczną zdecydowanie dobrze lub raczej dobrze. Segregowanie odpadów, rozsądne zakupy, oszczędzanie wody i energii – te nawyki mamy już wpojone. Dlaczego więc tak trudno zrobić jeszcze jeden, prosty krok i oczyścić dom ze starych, popsutych lub nieużywanych urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony?

„Zostaw, może się przyda.”

Takie hasło można usłyszeć w każdym domu podczas generalnych porządków. Ale właściwie w jakim celu zostawiamy stare urządzenia? Jak wynika z raportu Smart Barometr Digital Care 2022, respondenci jako najczęstsze powody gromadzenia tych rzeczy zgłaszali: „zostawiłem/am jako telefon zapasowy” (43%); „zostawiłem/am bez konkretnego celu” (28%); „oddałem/am innej bliskiej osobie” (20%); „oddałem/am dziecku” (14%); sprzedałem/am (14%). Co więcej, z badania zrealizowanego przez T-Mobile w ubiegłym roku wynika, że co czwarty Polak ma aż 2 smartfony, z których nikt już nie korzysta. Niemal połowa (49%) ankietowanych dodała też, że nieużywany sprzęt zostawia po prostu sobie. Czy jednak naprawdę kiedykolwiek skorzystamy z tych urządzeń? Prawdopodobieństwo jest dość nikłe, dlatego T-Mobile zachęca do prostego gestu – przyniesienia starych telefonów do swoich salonów i oddania ich do recyklingu. To pozwoli łatwo i szybko oczyścić nasze szuflady, ale także wesprzeć działania Fundacji Nasza Ziemia.

- Odpowiednia utylizacja elektrośmieci jest niezwykle ważna. Stare telefony, jak wiele urządzeń elektrycznych, zawierają substancje chemiczne, które mogą szkodzić środowisku, jeśli wylądują w zwykłym koszu i trafią na wysypisko śmieci. Dzięki specjalnym pojemnikom, które na przykład stoją w salonach T-Mobile, możemy gromadzić elektrośmieci we właściwy sposób i poddawać je recyklingowi, a to ma ogromny wpływ na ochronę środowiska i naszej planety – wyjaśnia Beata Butwicka, Prezeska Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Drugie życie elektrośmieci

Pozbywając się nieużywanych telefonów z domów, poprzez przyniesienie ich do salonów T-Mobile, możemy nadać im drugie życie, a przez to znacząco wpłynąć na ochronę środowiska. Zużyty sprzęt elektroniczny stanowi bowiem ogromną bazę odpadów, które mogą być odpowiednio wprowadzane do gospodarki o obiegu zamkniętym. Według danych Eurostatu, e-odpady to najszybciej rosnący „dział” odpadów w Unii Europejskiej, z którego tylko niecałe 40% jest poddawane recyklingowi.

- Świat nowych technologii i sprzętu elektronicznego jest szczególnie bliski naszemu biznesowi. Jednakże nie pozostajemy obojętni na to, jaki wpływ na środowisko i przyszłość naszej planety ma odpowiednia utylizacja bądź recykling elektrośmieci. Troska o otoczenie jest częścią naszego magentowego DNA i naszej strategii ESG. Stawiamy sobie ambitne cele jako firma, ale zachęcamy też naszych klientów – i nie tylko – do włączenia się w nasze działania. Bo tylko działając razem możemy przyczynić się do lepszej przyszłości – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i CR T-Mobile Polska.

Sprawdź T-Mobile - Internet bez limitu danych w abonamencie

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć27.01.2023 | Ponad 60 oscarowych filmów w Polsat Box Go | 16 marca premiera Fabelmanów z 7 nominacjami do tegorocznych Oscarów

16 marca w Polsat Box Go będzie miał premierę autobiograficzny dramat „Fabelmanowie” w reżyserii Stevena Spielberga.

Film poza 7 nominacjami do Oscara i wielu innych nagród filmowych zdobył 2 Złote Globy w kategoriach najlepszy dramat oraz najlepszy reżyser.

W Polsat Box Go można oglądać ponad 60 filmowych produkcji, które otrzymały lub były nominowane do Oscara.

Są to m.in.: „Na noże” z udziałem takich gwiazd jak Daniel Craig, Ana de Armas, Christopher Plummer czy Jamie Lee Curtis, melodramat „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, dramat biograficzny „Spencer” z Kristen Stewart w roli księżnej Diany, oparty na faktach komediodramat „Green Book”, a także dramat biograficzny „Wilk z Wall Street” z niesamowitymi kreacjami aktorskimi Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey czy Margot Robbie.

+ więcej...
26.01.2023 | Ericsson i Orange Polska wykorzystują Metaverse do szybkiej i efektywnej nauki

Ericsson przeprowadził – jako część umowy na wdrożenie w Orange Polska sieci rdzeniowej 5G SA - pionierskie szkolenie dla inżynierów Orange Polska w wirtualnym świecie Metaverse.

Innowacyjna metoda przyspiesza i poprawia wydajność nauki, wpisując się w oczekiwania Orange Polska.

Pilotażowe szkolenie Ericsson w Metaverse dotyczyło architektury sieci rdzeniowej 5G. Specjaliści Orange Polska ocenili je jako bardziej angażujące i pozwalające łatwiej zapamiętać nowe informacje w porównaniu do tradycyjnych szkoleń.

Doceniono świeżość spojrzenia na metody edukacji i empiryczne doświadczenia.

+ więcej...
26.01.2023 | Wielogigabitowe inteligentne przełączniki Zyxel dla małych i średnich firm już w sprzedaży

Zyxel Networks, lider w dziedzinie bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, wprowadził do sprzedaży nowe wielogigabitowe inteligentne przełączniki zarządzane Lite-L3 serii XMG1930.

Seria XMG1930 oferuje małym i średnim firmom, integratorom systemów, dostawcom usług zarządzanych oraz niewielkim usługodawcom internetowym idealne rozwiązanie, które spełnia rosnące zapotrzebowanie na przepustowość po modernizacji sieci do standardów Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E i Wi-Fi 7.

Seria XMG1930 po raz pierwszy oferuje małym i średnim firmom wielogigabitowe przełączanie wysokiej gęstości z sześcioma łączami uplink 10G odpowiednimi zarówno dla infrastruktury światłowodowej, jak i miedzianej.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 2,5  Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,8 Mb/s
xDSL - łącze 80 Mb/s :

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 500 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij