Wiadomości

Loading


26.01.2023 | Ericsson i Orange Polska wykorzystują Metaverse do szybkiej i efektywnej nauki

Ericsson przeprowadził – jako część umowy na wdrożenie w Orange Polska sieci rdzeniowej 5G SA - pionierskie szkolenie dla inżynierów Orange Polska w wirtualnym świecie Metaverse. Innowacyjna metoda przyspiesza i poprawia wydajność nauki, wpisując się w oczekiwania Orange Polska.

Pilotażowe szkolenie Ericsson w Metaverse dotyczyło architektury sieci rdzeniowej 5G. Specjaliści Orange Polska ocenili je jako bardziej angażujące i pozwalające łatwiej zapamiętać nowe informacje w porównaniu do tradycyjnych szkoleń. Doceniono świeżość spojrzenia na metody edukacji i empiryczne doświadczenia.

„Wirtualna rzeczywistość jest obecna w wielu sferach naszego życia i ma duży potencjał również w nauce. Szkolenie w Metaverse wprowadza interakcję między uczestnikami na wyższy poziom i daje nowe możliwości podnoszenia kwalifikacji. Dzięki innowacyjnej metodzie zastosowanej przez Ericsson nasi inżynierowie mogli doświadczyć nowego rodzaju szkoleń. Sądzę, że edukacja w Metaverse ma przyszłość” - mówi Jarosław Paszkiewicz, Dyrektor Rozwoju Sieci Rdzeniowej w firmie Orange Polska.

Obecnie ponad 90 procent szkoleń technicznych dla partnerów biznesowych firmy Ericsson w Europie i Ameryce Łacińskiej oferowanych jest w formie cyfrowej. Wykorzystanie Metaverse i okularów VR pozwoliło odtworzyć interakcje i doświadczenia uczestników ze szkoleń stacjonarnych.

„Opracowując program szkoleniowy w Metaverse skupiliśmy się na efektywnej nauce. Pomimo że jesteśmy otoczeni przez nowoczesne technologie, nasz umysł przyswaja wiedzę tak samo jak wieki temu – poprzez obserwację otoczenia oraz interakcję z innymi osobami” - wyjaśnia Ewelina Grabowska, Dyrektor ds. Rozwoju na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson. „Przewaga dostarczania szkoleń w Metaverse polega na tym, że w świecie trójwymiarowym uczymy się szybciej i wydajniej”.

Ericsson w 2023 planuje przeprowadzić kolejne szkolenie w Metaverse dla specjalistów Orange Polska wykorzystując doświadczenie i uwagi zebrane po pierwszej sesji szkoleniowej. Bazując na polskich doświadczeniach firma zamierza również wdrożyć to rozwiązanie na całym świecie.

Sprawdź Orange - Nowy, superszybki Światłowód Pro 2.0

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć26.01.2023 | Wielogigabitowe inteligentne przełączniki Zyxel dla małych i średnich firm już w sprzedaży

Zyxel Networks, lider w dziedzinie bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, wprowadził do sprzedaży nowe wielogigabitowe inteligentne przełączniki zarządzane Lite-L3 serii XMG1930.

Seria XMG1930 oferuje małym i średnim firmom, integratorom systemów, dostawcom usług zarządzanych oraz niewielkim usługodawcom internetowym idealne rozwiązanie, które spełnia rosnące zapotrzebowanie na przepustowość po modernizacji sieci do standardów Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E i Wi-Fi 7.

Seria XMG1930 po raz pierwszy oferuje małym i średnim firmom wielogigabitowe przełączanie wysokiej gęstości z sześcioma łączami uplink 10G odpowiednimi zarówno dla infrastruktury światłowodowej, jak i miedzianej.

+ więcej...
26.01.2023 | NETIA BDI + NETIA CLOUD FIREWALL = 50 PROC. RABAT NA CAŁY OKRES UMOWY

Netia wprowadziła promocję, skierowaną do firm z segmentu małych i średnich firm, w której symetryczny Biznesowy Dostęp do Internetu (Netia BDI) wraz z usługą cyberbezpieczeństwa - Netia Cloud Firewall - oferowany jest z 50 proc. rabatem przez na cały okres obowiązywania umowy.

Netia BDI to szybki, symetryczny dostęp do Internetu najwyższej jakości (m.in. gwarancja przepływności, niezawodność i wysokie SLA).

Światłowodowe BDI zapewnia elastyczne, niemal nieograniczone zwiększanie pasma (nawet do 100 Gbps) wraz z rozwojem potrzeb danej firmy.

Z kolei usługa Netia Cloud Firewall, to nowość w ofercie operatora, która zapewnia ochronę sieci LAN klientów m.in. przed złośliwym oprogramowaniem, czy próbami włamania. 

+ więcej...
26.01.2023 | Ellie Goulding i The Kid LAROI dołączają do line-upu Orange Warsaw Festival

Na Orange Warsaw Festival 2023 zagarają wyjątkowa artystka i jeden z najbardziej obiecujących młodych globalnych talentów. Ellie Goulding – ikona brytyjskiego popu ostatniej dekady i The Kid LAROI – absolutne muzyczne objawienie ostatnich lat, wystąpią w czerwcu w Warszawie.

Ellie Goulding to bezsprzecznie jedna z najpopularniejszych i wszechstronnych brytyjskich wokalistek ostatniej dekady.

Jak mało kto jest w stanie stworzyć własny styl w oparciu o szeroki wachlarz gatunków – elektroniki, popu czy nawet folku.

Artystka zadebiutowała w 2010 roku albumem „Lights” i od tamtej pory zawojowała międzynarodowe listy przebojów dzięki takim kawałkom jak „Starry Eyed”, „Lights”, „Burn”, „I Need Your Love”, „Love Me Like You Do”. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 350 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 16 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 45 Mb/s:
GSM - łącze 21 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij