Wiadomości

Loading


05.12.2022 | Czym jest system MES? Czy opłaca się w niego zainwestować?

Efektywność produkcji to fundament przemysłu. Dotyczy większości przedsiębiorstw z każdej dziedziny gospodarki. Niektórym może się jednak wydawać, że wysokiej klasy park maszynowy wystarczy do zagwarantowania dużych wskaźników efektywności. Prawdą jest jednak to, że bez dobrego zarządzania nawet najlepsze maszyny nie pomogą. Jak ma się do tego system MES? O tym poniżej.

Oprogramowanie MES ogólnie

Skrót MES odnosi się do anglojęzycznej frazy Manufacturing Execution System. Jak możemy przeczytać na stronie https://antsolutions.eu/pl/produkty/system-realizacji-produkcji-mes/, jest to pełnowymiarowa platforma efektywności. Innymi słowy, ten nowoczesny system realizacji produkcji to pakiet narzędzi cyfrowych przeznaczonych do kontrolowania, śledzenia i dokumentowania procesów przemysłowych na wszystkich poziomach. Od pierwszego kroku na linii produkcyjnej, poprzez harmonogramy i wykresy efektywności maszyn w czasie rzeczywistym, aż po planowanie działań na przyszłość.

MES zbiera informacje z precyzyjnie wyselekcjonowanych miejsc, analizuje je i przedstawia wyniki odpowiednim osobom, które następnie wykorzystują dane do podejmowania kluczowych decyzji.

Program odgrywa więc rolę bardzo wszechstronnego asystenta. Oczywiście aranżacja i sposób wdrożenia systemu MES – w tym zakres jego wykorzystania – to sprawa indywidualna każdego przedsiębiorstwa, ponieważ tego typu rozwiązania technologiczne cechują się dość dużą elastycznością.

System informatyczny do zarządzania produkcją

Procesy produkcyjne bywają skomplikowane. Systemy MES pozwalają na pełną kontrolę, która z kolei przyczynia się do wykrywania wadliwych detali. Korekta w znacznym stopniu poprawia zakres wydajności maszyn, jak i poszczególnych działów. Śledzenie produkcji dotyczy też personelu. Otóż niższe wskaźniki efektywności mogą mieć swoje źródło nie tyle w jakości pracy sprzętu, ile w sposobie jego obsługi.

Przedsiębiorcy we współpracy z systemem MES mogą lepiej przeanalizować dany problem i wykonać kroki w celu poprawy sytuacji. Podobnie można powiedzieć o kontroli wyrobów gotowych, które nie spełniają oczekiwanych standardów.

Czy warto wdrożyć system MES w swojej fabryce? Zdecydowanie tak. Jak widać powyżej, to kompleksowe rozwiązanie usprawni wydajność produkcji poszczególnych sektorów, jak i efektywność przedsiębiorstwa na poziomie ogólnym. Oczywiście nasz artykuł to tylko wstęp do tematu. Znacznie więcej informacji można znaleźć na stronie https://antsolutions.eu/pl/produkty/system-realizacji-produkcji-mes/.

 

Kliknij aby powiększyć05.12.2022 | Nawet 27 kanałów w otwartym oknie na święta od Polsat Box

Aż do 8 stycznia 2023 roku abonenci Polsat Box będą mogli oglądać nawet 27 dodatkowych kanałów telewizyjnych bez dodatkowych opłat.

Dzięki aplikacji Polsat Box Go treści będą dostępne również mobilnie. W otwartym oknie znalazły się najlepsze stacje z serialami i filmami, programami rozrywkowymi oraz treściami dla dzieci.

Z kolei użytkownicy serwisu Polsat Box Go korzystający z pakietu Polsat Box Go Premium otrzymali w ramach zimowej promocji nowe tytuły w ramach oferty treści VOD, m.in.: 1. sezon „CSI: Vegas”, nowej odsłony popularnego cyklu kryminałów, a także animowane seriale „Zwariowane melodie: Kreskówki” oraz „Craig znad potoku”.

+ więcej...
05.12.2022 | ZIMOWE OKNO OTWARTE W TELEWIZJI NETII

Na okres świąteczno-noworoczny Netia przygotowała prezent dla abonentów swoich usług TV.

Do 8 stycznia 2023 roku nawet 21 kanałów telewizyjnych udostępnionych zostało bez dodatkowych opłat w tzw. oknie otwartym.

Dzięki promocyjnemu „odkodowaniu” w zależności od aktualnie posiadanego pakietu TV, abonenci Netii zyskają dostęp do nawet 21 kanałów TV.

Długie zimowe wieczory umilą m.in. kanały z filmami i serialami, dla dzieci jak również kanały przyrodnicze, czy muzyczne.

+ więcej...
05.12.2022 | Pomagamy seniorom dzięki niewykorzystanym GB

Orange zaprasza do akcji przekazywania niewykorzystanych gigabajtów, które pozostają na koncie użytkownika.

Dzięki temu operator wspólnie z klientami pomoże wykluczonym cyfrowo seniorom. Do dyspozycji uczestników wybranych uniwersytetów trzeciego wieku trafi 100 tabletów wraz z darmowym internetem na dwa lata.

To już szósta edycja akcji Pomagajmy Gigabajtami. Do tej pory łącznie przekazano prawie milion GB.

Wykluczenie cyfrowe w Polsce ma twarz seniora. W 2021 roku 42% osób w wieku 65-74 lata nie miało żadnych doświadczeń związanych z korzystaniem z internetu, a kolejne 6% deklarowało, że nie korzysta z niego już od ponad roku. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 100 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 30 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 8 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij