Wiadomości

Loading


27.11.2022 | Centrum sterowania SmartHome - sprawdzamy niezbędne urządzenia

Inteligentny dom to technologiczny trend, który w coraz większym stopniu wkracza do naszych domów. To, co kiedyś była dla nas pieśnią przyszłości, dzisiaj stanowi rzeczywistość ułatwiającą domowe obowiązki.

Jakie urządzenia infrastruktury IT okażą się niezbędne do sterowania inteligentnym domem?

Sprawdźmy to.

System SmartHome - nowoczesność w Twoim domu

SmartHome doskonale wpisuje się w filozofię automatyzacji wszystkich obszarów naszego życia - zarówno zawodowego, jak również osobistego. Popularyzacja rozwiązania inteligentnego domu sprawiła, że już od kilku lat urządzenia wchodzące w skład takiej infrastruktury są coraz tańsze, co z kolei zachęca nas do wykorzystania choćby cząstkowego potencjału, jaki daje nam stworzenie komfortowej przestrzeni domowej. 

W czym pomoże nam system inteligentnego domu? Przede wszystkim zwiększa wygodę i komfort, oszczędza czas, który normalnie poświęcamy na proste czynności, zwiększa bezpieczeństwo, a także pozwala na bieżący monitoring kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej, czego świetnym przykładem jest wdrożenie inteligentnego gniazdka https://www.komputronik.pl/product/740124/gosund-inteligentne-gniazdko-wifi-ep2.html.

W ramach systemu inteligentnego domu mamy możliwość zintegrowania ze sobą wielu urządzeń domowego użytku, ale też systemu monitoringu, technologii automatycznych drzwi, bram, rolet i wielu innych obiektów, które zapewniają nam maksimum komfortu we własnym domu. 

Centrum sterowania SmartHome - urządzenia niezbędne do zarządzania inteligentnym domem

Cały system inteligentnego domu musi posiadać swoistego rodzaju mózg, który pozwoli skonsolidować w sobie funkcjonalność wszystkich elementów SmartHome i zapewni nam możliwość łatwego zarządzania nimi w grupie lub osobno. Taką funkcjonalność zapewniają nam huby, które gwarantują nam możliwość komunikacji głosowej. Takie centrum sterowania SmartHome najczęściej charakteryzuje się z łącznością przez WiFi oraz Bluetooth, a także w zależności od producenta kompatybilnością z urządzeniami obecnymi w naszym domu. 

Za pomocą takiegu huba nie tylko zarządzamy innymi urządzeniami, ale też kontrolujemy poziomem oświetlenia domu, uruchamiamy multimedia czy korzystamy z niego na zasadzie asystenta przypominającego o nadchodzących zadaniach. Jakie centrum sterowania SmartHome wybrać? Tutaj powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kompatybilność danego produktu z innymi, obecnymi w domu elementami SmartHome.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, dostarczanych od Google jest Nest Hub drugiej generacji dostępny pod linkiem https://www.komputronik.pl/product/744967/google-nest-hub-2-gen-ciemny-szary-.html. Jeśli jednak zależy nam na nieco tańszym rozwiązaniu, sprawdzone rozwiązanie od Xiaomi w postaci https://www.komputronik.pl/product/704384/xiaomi-gateway-hub-v3-homekit.html będzie strzałem w dziesiątkę. 

Jakie urządzanie mogą być kompatybilne z naszą infrastrukturą SmartHome? 

Co możemy zaliczyć w poczet urządzeń stanowiących element naszego SmarHome? Dzisiaj praktycznie każde urządzenie z kategorii AGD i RTV posiada moduł łączności z WiFi, co daje możliwość wdrożenia go w szereg naszej infrastruktury inteligentnego domu.

A zatem urządzenia smart to między innymi żarówki stanowiące część systemu inteligentnego oświetlenia, oczyszczacze powietrza, roboty sprzątające, grzejniki, kamery, wszelkiej maści sprzęt kuchenny i wiele więcej.

To jednak, o czym warto pamiętać to fakt, że trend SmartHome w Polsce dopiero się rozwija. W ciągu kilku lat infrastruktura inteligentnego domu będzie standardem u każdego z nas, dlatego już teraz warto zainteresować się tym obszarem i sprawdzić, jak wiele korzyści niesie za sobą inwestycja w to rozwiązanie. 

 

Kliknij aby powiększyć25.11.2022 | Poczta Polska ostrzega przed nową kampanią phishingową

Pocztowy Zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w Internecie – CERT Poczta Polska – po raz kolejny ostrzega przed oszustwami, w których wykorzystywana jest marka narodowego operatora.

Wykryte działania socjotechniczne oszustów ukierunkowane są na wyłudzenie danych osobowych i kart płatniczych.

W treści wprowadzających w błąd komunikatów, publikowanych w mediach społecznościowych, pojawia się fałszywa informacja dotycząca rzekomej odsprzedaży nieodebranych przez Klientów paczek Poczty Polskiej.

Oszuści zachęcają do skorzystania z oferty i wpłaty niewielkiej kwoty (najczęściej od kilku do 20 zł) poprzez stronę, która wyłudza dane. Nieostrożny internauta może utracić środki zgromadzone na swoim rachunku, przekazując informacje o karcie płatniczej, login czy hasło do bankowości internetowej.

+ więcej...
24.11.2022 | iPhone 14 Pro Max – ultra wydajny smartfon i duże oszczędności

iPhone 14 Pro Max zachwyca pod wieloma względami. Z jednej strony otrzymujemy podzespoły oferujące wydajność na topowym poziomie.

Z drugiej nowy iPhone prezentuje się nowocześnie, co podkreśla zastosowana na froncie urządzenia Dynamic Island Warto wiedzieć, że wybierając iPhone 14 Pro Max w programie Plus WYMIANA, możemy dodatkowo zaoszczędzić.

Sprawdź możliwości nowej propozycji od Apple i zalety wyboru tego modelu w sieci Plus.

Na początek zaczniemy od tego co w środku. iPhone 14 Pro Max został wyposażony w nowy procesor Apple A16 Bionic, który jest wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Takie połączenie oferuje wysoką wydajność podczas wykonywania wszystkich operacji. 

+ więcej...
24.11.2022 | Gala PRIME SHOW MMA 4: KRÓLESTWO w Polsat Box i Polsat Box Go. W walce wieczoru Don Kasjo zmierzy się z Królem Albanii – Popkiem

Już w sobotę, 26 listopada w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się czwarta edycja PRIME SHOW MMA.

Walką wieczoru będzie pojedynek w formule bokserskiej pomiędzy włodarzem PRIME i gwiazdą freak fightów Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim i czołowym polskim raperem Pawłem „Popkiem” Mikołajuwem.

Transmisja wydarzenia w PPV rozpocznie się w sobotę, 26 listopada o godz. 19.00.

Dostęp do wydarzenia w ramach usługi PPV mogą wykupić abonenci Polsat Box oraz użytkownicy serwisu Polsat Box Go, dzięki któremu pojedynki można śledzić w Smart TV, na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 30 Mb/s
xDSL - łącze 12 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 3,1 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij