Wiadomości

Loading


25.11.2022 | Poczta Polska ostrzega przed nową kampanią phishingową

Pocztowy Zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w Internecie – CERT Poczta Polska – po raz kolejny ostrzega przed oszustwami, w których wykorzystywana jest marka narodowego operatora.

Wykryte działania socjotechniczne oszustów ukierunkowane są na wyłudzenie danych osobowych i kart płatniczych. W treści wprowadzających w błąd komunikatów, publikowanych w mediach społecznościowych, pojawia się fałszywa informacja dotycząca rzekomej odsprzedaży nieodebranych przez Klientów paczek Poczty Polskiej. Oszuści zachęcają do skorzystania z oferty i wpłaty niewielkiej kwoty (najczęściej od kilku do 20 zł) poprzez stronę, która wyłudza dane. Nieostrożny internauta może utracić środki zgromadzone na swoim rachunku, przekazując informacje o karcie płatniczej, login czy hasło do bankowości internetowej.

Należy podkreślić, że Poczta Polska nie prowadzi odsprzedaży niedoręczonych przesyłek, nigdy nie prosi także poprzez wiadomości sms lub e-mail o dopłacenie do przesyłki.

– Kreatywność oszustów potrafi zaskakiwać, jednak prawie zawsze najlepszym remedium na tego typu akcje phishingowe jest zdrowy rozsądek i ostrożność. Jeżeli widzimy w Internecie krzykliwy szyld, zachęcający do odebrania paczki z atrakcyjną zawartością za symboliczną kwotę, to zadajmy sobie wpierw pytanie, czy w świecie rzeczywistym takie okazje się zdarzają – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W przypadku otrzymania wiadomości email czy sms, zawierających linki wskazujące na oszustwo, szczególnie te łudząco przypominające adres jedynej oficjalnej domeny Poczty Polskiej, prosimy o poinformowanie zespołu cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej pod adresem [email protected].

Aby nie paść ofiarą cyberprzestępców, ochronić swoje dane i majątek stosuj poniższe zasady:

  • uważnie czytaj adresy stron przesyłanych zarówno w mailach jak i SMS’em;
  • nie klikaj w odnośniki otrzymane od nieznanych nadawców;
  • nigdy nie odpowiadaj na żądania podania danych personalnych, haseł i/lub loginów do kont;
  • uważaj na błędy w treściach odnośników (np. zamieniona kolejność liter lub podstawienie innych liter, cyfr), jeśli takie znajdziesz, prawdopodobnie jest do oszustwo;
  • niektóre linki dołączone do wiadomości od nieznanych nadawców mogą instalować niechciane złośliwe oprogramowanie;
  • używaj oprogramowania antywirusowego, sprawdzaj jego aktualność i instaluj aktualizacje oraz skanuj regularnie komputer;
  • regularnie zmieniaj hasła i dbaj o ich odpowiednią „siłę” nie używając haseł typu: 12345, QWERTY, imię, data urodzenia, Zima2022.

źródło: Poczta Polska

Kliknij aby powiększyć24.11.2022 | iPhone 14 Pro Max – ultra wydajny smartfon i duże oszczędności

iPhone 14 Pro Max zachwyca pod wieloma względami. Z jednej strony otrzymujemy podzespoły oferujące wydajność na topowym poziomie.

Z drugiej nowy iPhone prezentuje się nowocześnie, co podkreśla zastosowana na froncie urządzenia Dynamic Island Warto wiedzieć, że wybierając iPhone 14 Pro Max w programie Plus WYMIANA, możemy dodatkowo zaoszczędzić.

Sprawdź możliwości nowej propozycji od Apple i zalety wyboru tego modelu w sieci Plus.

Na początek zaczniemy od tego co w środku. iPhone 14 Pro Max został wyposażony w nowy procesor Apple A16 Bionic, który jest wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Takie połączenie oferuje wysoką wydajność podczas wykonywania wszystkich operacji. 

+ więcej...
24.11.2022 | Gala PRIME SHOW MMA 4: KRÓLESTWO w Polsat Box i Polsat Box Go. W walce wieczoru Don Kasjo zmierzy się z Królem Albanii – Popkiem

Już w sobotę, 26 listopada w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się czwarta edycja PRIME SHOW MMA.

Walką wieczoru będzie pojedynek w formule bokserskiej pomiędzy włodarzem PRIME i gwiazdą freak fightów Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim i czołowym polskim raperem Pawłem „Popkiem” Mikołajuwem.

Transmisja wydarzenia w PPV rozpocznie się w sobotę, 26 listopada o godz. 19.00.

Dostęp do wydarzenia w ramach usługi PPV mogą wykupić abonenci Polsat Box oraz użytkownicy serwisu Polsat Box Go, dzięki któremu pojedynki można śledzić w Smart TV, na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

+ więcej...
23.11.2022 | Dlaczego warto otworzyć sklep na Prestashop?
Zainteresowanie e-commerce stale rośnie, co widać zarówno po klientach, którzy wybierają sklep internetowy zamiast tradycyjnych punktów sprzedaży, jak i po firmach, które inwestują coraz więcej pieniędzy w handel online. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba posiadać dużych pieniędzy, aby można było myśleć o otworzeniu sklepu internetowego. Jeżeli więc zastanawiasz się nad rozpoczęciem sprzedaży w internecie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, dzięki któremu poznasz najważniejsze zalety PrestaShop. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 5 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1 Gb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 60 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij