Wiadomości

Loading


23.11.2022 | Tworzenie strony internetowej – w jaki sposób przebiega?

Strona internetowa to obecnie kluczowe narzędzie wielu przedsiębiorców i nie tylko. Nie będziemy natomiast poruszać wątku odnośnie tego, czym jest dana platforma, a skupimy się bardziej na samym procesie jej tworzenia.

Kiedy przyszłoby nam wykonywać tę pracę samodzielnie od zera, z pewnością mielibyśmy niemały mętlik w głowie. Na szczęście, rynek oferuje szereg specjalistów mogących wykonać dla nas taką usługę.

Nie oznacza to jednak, że żaden angaż z naszej strony nie jest wymagany.

Dlaczego praca nad projektem wraz ze specjalistą jest ważna?

Każda strona internetowa jest inna i tworzy się ją z reguły do różnorodnych celów. Nasza indywidualna wizualizacja witryny może nieco różnić się od tej, jaką ma na myśli programista.

Oddawanie całej pracy specjaliście jest więc błędem i nie chodzi tu stricte o samo pisanie kodu. Współpraca między firmą, a klientem powinna działać na zasadzie wymiany zdań na dany temat i wprowadzania poprawek, mogących przyczynić się do wzrostu jakości portalu.

Przekazanie zleceniobiorcy informacji, aby stworzył witrynę najlepiej, jak potrafi, spowoduje, że ten będzie poruszał się szablonowo i nijak nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Wymiana zdań powinna być jednak nieco szersza i zawierać informacje dotyczące struktury strony, ilości podstron czy nawet ogólnego wyglądu.

Strony internetowe - tworzenie

Etapy projektowania witryny – sposób na sukces

Każdy wykonawca posiada swoje indywidualne techniki tworzenia witryn. Niezależnie od nich, wszyscy specjaliści są otwarci na rozmowy i sugestie ze strony klientów. Zdecydowanie, najważniejszą z nich jest poznanie celu strony. Istotne jest, czy ma być ona zaprojektowana bardziej do celów usługowych, czy też sprzedażowych.

Często klienci tworzą także witryny typowo blogowe. Przed określeniem wytycznych, spora część użytkowników szuka inspiracji u konkurencji. Jest to całkiem normalny proces, na którym bazuje wiele firm.

Niemniej jednak, pieniądze, jakie płacimy za projektowanie stron www (https://www.digitalteam.com.pl/strona/tworzenie-stron-internetowych/), powinny skłonić nas również do wymyślenia czegoś unikatowego, co nie będzie kalką firm o podobnym charakterze i przyciągnie uwagę klienta.

Sprecyzowanie celu witryny może nakierunkować specjalistę na metodę, w której wykona on cały projekt. Z reguły, strony tworzy się dziś przy użyciu systemów CMS, co jest znacznie szybsze, ale i wygodniejsze dla użytkowników zarządzających witryną w późniejszym czasie. Rzeczą, przy której warto być podczas tworzenia, jest mapa strony.

Jest to cała lista dostępnych podstron, które będą widnieć na naszej witrynie. Jej dobre skomponowanie pozwoli na bezproblemowe poruszanie się klienta po portalu w czasie szukania produktów czy informacji o usługach.

Treści i warstwa graficzna

Samo umieszczanie grafik i treści na stronie, nie jest już zadaniem programistów. Nad tym musimy pomyśleć sami bądź skorzystać z usług firm, które mogą nam w tym pomóc.

Jakość grafik i treści na stronie ma duży wpływ na jej wyszukiwanie w sieci. Zbyt duża ilość obrazów może obciążać serwer, co algorytm wyszukiwarki potraktuje podejrzanie.

Pamiętajmy, aby nie duplikować treści na podstronach. Tym sposobem możemy pozbawić się jakiegokolwiek ruchu i zaburzyć koncepcję strony.

 

Kliknij aby powiększyć22.11.2022 | Orange ma światłowód o przepustowości 10 Gb/s. Będzie mogło na nim działać 256 urządzeń jednocześnie

Każdego roku ilość danych przesyłanych w sieci rośnie. Użytkownicy przesyłają i streamują coraz więcej treści wideo, często w jakości 4K, pobierają gry z platform cyfrowych, a w domach pojawia się coraz więcej urządzeń, m.in. rozwiązań smart home.

Wszystko to powoduje, że zapotrzebowanie na szybką i wydajną sieć stale rośnie. Jak wynika z danych UKE, internet w Polsce sukcesywnie przyspiesza, a rynek czeka kolejny skok.

Orange zaprezentował właśnie światłowód o przepustowości 10 Gb/s. Operator wskazuje, że dzięki tej technologii możliwe będzie podłączenie po WiFi nawet 256 urządzeń jednocześnie i korzystanie z sieci domowej bez utraty jakości połączenia.

Od poniedziałku 21 listopada br. będzie można ją testować w największych miastach Polski.

+ więcej...
22.11.2022 | Niższe ceny urządzeń Samsung w Plusie – ruszyła promocja z okazji Black Friday

W sklepie internetowym Plusa wystartowała już promocja na Black Friday, w której można kupić urządzenia marki Samsung w obniżonych cenach.

Klienci będą mogli wybrać Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB w jeszcze niższej cenie oraz smartwatche: Samsung Galaxy Watch 5 WiFi w wersji 40mm i 44mm oraz Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm WiFi.

W sklepie internetowym Plusa na plus pl dostępna już jest promocja z okazji Black Friday, w ramach której obniżone zostały ceny wybranych urządzeń marki Samsung.

Wybierając smartfon Samsung Galaxy Z Fold 4 5G 512GB można oszczędzić nawet 750 złotych. Klienci, którzy zdecydują się na zakup ratalny tego modelu zapłacą 749 zł na start oraz 12 rat po 583,32 zł, czyli łącznie 7748,84 zł.

+ więcej...
22.11.2022 | Zniżki na Orange Warsaw Festival 2023 dla klientów Orange

Orange przygotował dla swoich klientów 15 procentową zniżkę na zakup biletów festiwalowych. Kupując karnet Early Birds dla siebie i osoby towarzyszącej zaoszczędzić można 158 zł.

Pula promocyjnych biletów jest ograniczona, dlatego warto przemyśleć swoje festiwalowe plany już teraz. Klienci Orange Polska, aby taniej kupić bilety i karnety na Orange Warsaw Festival mogą otrzymać kod rabatowy.

Kupując bilet poprzez ebilet pl należy z telefonu w sieci Orange wysłać SMS o treści OWF pod numer 693, a przez altersklep pl SMS o treści ASOWF.

Następnie otrzymany kod należy wpisać w odpowiednie pole przy zakupie biletu on-line na wyżej wymienionych stronach internetowych. Z jednego numeru telefonu można zakupić 2 bilety. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 12 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 100 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 20 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 600 kb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij