Wiadomości

Loading


16.08.2022 | Jak działa światłowód? Sprawdź, zanim wykupisz

Zastanawiasz się nad wymianą łącza internetowego na światłowód? Przekonaj się, jak działa to rozwiązanie i dlaczego warto je wybrać.

Jak działa światłowód?

Internet światłowodowy funkcjonuje na bazie sieci przewodów przekazujących fale świetlne. To rodzaj kabla umożliwiającego błyskawiczną transmisję danych. Rdzeń światłowodu ma grubość zaledwie 0,1 mm i jest wykonany ze szkła kwarcowego. Z zewnątrz chroniony jest przy pomocy kilku warstw tworzyw sztucznych – ma to pomóc w zachowaniu lepszej przepustowości sygnału oraz chronić przewód przed uszkodzeniami. 

Swoją popularność światłowód zawdzięcza oferowanym możliwościom. Jest szybszy niż popularne połączenia radiowe – oferuje bezstratne przesyłanie danych z ogromną prędkością. Szybkość połączenia może wynieść nawet do 1000 Mb/s.

Światłowód – jakie korzyści oferuje?

Co zyskujesz, decydując się na dołączenie do sieci światłowodowej?

  • Duża prędkość pobierania – zapewnia szybsze ładowanie stron i dostęp do wysokiej jakości multimediów. Oznacza m.in. szybsze ładowanie filmów w wysokiej rozdzielczości i błyskawiczne pobieranie dużych plików.
  • Prędkość wysyłania danych – duża prędkość wysyłania zapewnia swobodne udostępnianie danych. Chodzi nie tylko o wysyłanie dużych plików, ale także wysoką jakość połączenia np. podczas spotkań wideo.
  • Niska awaryjność rozwiązania – przewód światłowodowy wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia. Kabel nie ulega nagrzaniu i jest odporny na zakłócenia. W ten sposób zapewnia większą stabilność internetu. Na prędkość przesyłania danych nie będą wpływać także trudne warunki atmosferyczne.

Kto odpowiada za budowę sieci?

W Polsce za budowę sieci światłowodowej odpowiada NEXERA – dostawca hurtowy oferujący dostęp do sieci firmom telekomunikacyjnym. Sieć działa obecnie w czterech regionach – warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim. 

W jaki sposób przyłączyć gospodarstwo domowe do sieci światłowodowej? Dostępność łącza w Twojej okolicy możesz sprawdzić, korzystając z interaktywnej mapy dostępności NEXERY. Po wskazaniu adresu uzyskasz informacje o możliwości doprowadzenia światłowodu oraz ofercie dostawców internetu w Twojej okolicy.

Ostatni krok to wybór oferty jednego z dostawców detalicznych. NEXERA udostępnia swoją sieć największym firmom telekomunikacyjnym (m.in. Orange, Vectra, T-Mobile, Play) i nie tylko. Po wybraniu konkretnego pakietu internetu pozostaje już tylko umówienie się z dostawcą na termin budowy przyłącza i uruchomienie usługi.  

Więcej o samym działaniu światłowodu dowiesz się na https://www.nexera.pl/pl/articles/jak-dziala-swiatlowod-wszystko-co-musisz-wiedziec-119815116

Kliknij aby powiększyć15.08.2022 | Nowa promocja w Plushu – abonament za jedyne 20 zł/mies. przez rok!

Klienci, którzy wybiorą ofertę abonamentową w Plushu z pakietem internetowym 30 GB objęci zostaną promocją, w ramach której przez pierwszy rok będą płacili jedynie 20 zł/mies.

W ramach 24 miesięcznej umowy klienci będą mieli do wykorzystania co miesiąc pakiet internetowy 30 GB wraz z dostępem do najszybszego internetu 5G w Polsce, którego zasięgiem objętych jest już ponad połowa mieszkańców naszego kraju.

W pakiecie zawarte są również nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 5,18 GB do wykorzystania w roamingu na terenie Unii Europejskiej.

Przez pierwsze 12 miesięcy opłata za pakiet wynosić będzie 20 zł, a następnie wróci do ceny regularnej 30 zł/mies.

+ więcej...
12.08.2022 | Co możesz zyskać dzięki wdrożeniu Salesforce?

Niezależnie od tego, jak duża jest Twoja firma i w jakim obszarze się specjalizuje, potrzebny jest Ci dobry system do zarządzania relacjami z klientami.

A jeśli chcesz sięgać po jeszcze więcej, taki dobry CRM warto zamienić na najlepszy, czyli Salesforce.

O korzyściach z jego wdrożenia przeczytasz w kolejnych częściach artykułu.

+ więcej...
12.08.2022 | Odbierz od T-Mobile rabat do 40% na urządzenia Xiaomi

Technologie mogą wspierać nas w działaniach na każdym kroku.

Dlatego dobrze mieć w swoim otoczeniu gadżety, które wpisują się w nasz styl życia – od słuchawek bezprzewodowych na treningi po dodatkowy telewizor w sypialni.

Dla wszystkich klientów indywidualnych T-Mobile, którzy chcieliby coś dobrać do swojego zestawu technologicznych akcesoriów, przygotowaliśmy specjalną zniżkę nawet do 40% na wybrane produkty marki Xiaomi.

Rabat można odebrać w aplikacji „Mój T-Mobile” od 12 do 16 sierpnia. I domatorów, i ludzi żyjących w wiecznym biegu łączy jedno – technologia, która ułatwia im życie. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 1 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 20 Mb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 30 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 65 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij