Wiadomości

Loading


04.08.2022 | Magenta jeszcze bardziej zielona - T-Mobile Polska podpisuje wieloletnie umowy na produkcję energii ze źródeł odnawialnych

Zgodnie ze strategią klimatyczną TMPL, która zakłada osiągnięcie zerowej emisyjności w całym łańcuchu dostaw do roku 2040, T-Mobile Polska zapewniła produkcję zielonej energii w ramach kontraktu vPPA  na najbliższe 15 lat. W ramach współpracy, spółki z grupy V-Ridium wybudują 2 farmy wiatrowe i 3 fotowoltaiczne, które zapewnią około 200 GWh energii elektrycznej rocznie i pomogą zredukować co roku ponad 145 tysięcy ton emisji CO2. Pierwsze instalacje fotowoltaiczne zbudowane w ramach tej współpracy rozpoczną działanie w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Strategia T-Mobile zakłada osiągnięcie zerowej emisyjności netto, dotyczącej zarówno pośrednich i bezpośrednich emisji już w ciągu najbliższych trzech lat, a do 2040 roku chcemy także osiągnąć ten cel dla całego łańcucha dostaw. Umowy, podpisane ze spółkami, w których udziały posiada Augusta Energy sp. z o.o. należąca do joint-venture V-Ridium Power Group sp. z o.o. oraz spółki KGAL ESPF 4 Holding Sàrl z siedzibą w Luksemburgu, w istotny sposób przybliżają T-Mobile Polska do spełnienia tego ambitnego planu.

W T-Mobile Polska rozwijamy technologie w trosce o środowisko. Od wielu lat pracujemy nad tym, by ograniczyć do minimum nasz wpływ na otoczenie: począwszy od inicjatyw takich jak modernizacja naszej floty samochodowej, radykalne ograniczenie użycia plastiku w biurach i salonach, po programy takie jak Smartfon Re:generacja, zachęcanie klientów do rezygnacji z papierowych faktur czy wyposażanie naszych stacji bazowych w instalacje fotowoltaiczne. Dzisiaj pokazujemy, jak działając w duchu zrównoważonego rozwoju łączyć korzyści ekologiczne z finansowymi – dzięki kontraktowi vPPA (virtual Power Purchase Agreeement) i budowie aż 5 farm OZE obniżymy nie tylko nasz ślad węglowy, ale także koszty pozyskania energii, gwarantując sobie przewidywalność cen w perspektywie aż 15 lat – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska. 

Już w tej chwili T-Mobile korzysta w 100% z zielonej energii, jednak tak długofalowy kontrakt, związany z budową odnawialnych źródeł specjalnie dla nas, to ważny krok w budowie fundamentów stabilności spółki w długim okresie. W czasach, gdy ceny energii zmieniają się skokowo, dzięki nowatorskiej w skali polskiego rynku umowie vPPA zabezpieczyliśmy dostawy zielonej energii w z góry ustalonych cenach, co pozwoli nam na ograniczenie ryzyka kosztowego w długim okresie – dodał Juras Andras, członek zarządu T-Mobile Polska ds. finansowych.

Już w najbliższych miesiącach uruchomione zostaną pierwsze farmy fotowoltaiczne zbudowane w ramach kontraktów zawartych z naszą spółką, a już w pierwszej połowie 2023 roku pracę rozpoczną również te pozyskujące energię wiatrową. Instalacje zbudowane w ramach współpracy łącznie osiągną moc 98 MW, a planowana ilość wytworzonej energii to około 200 GWh rocznie, co pokrywa większość zapotrzebowania T-Mobile Polska. To więcej, niż wynosi średnioroczne zużycie prądu przez niemal 70 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce. Instalacje pozwolą na ograniczenie emisji CO2 o ponad 145 tysięcy ton każdego roku.

Sprawdź T-Mobile - Wybierz internet mobilny dla siebie

źródło: T-Mobile

Kliknij aby powiększyć03.08.2022 | Rząd chce się rozprawić z fałszywymi SMS-ami i połączeniami służącymi wyłudzeniom. Operatorów czekają nowe obowiązki

Usługi telekomunikacyjne są coraz częściej i w coraz bardziej wyszukany sposób wykorzystywane przez cyberprzestępców do oszustw i wyłudzeń.

Dotychczasowe przepisy w niewystarczający sposób regulują tę kwestię, dlatego w KPRM przygotowano projekt ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, który jest w tej chwili na etapie opiniowania.

Przewiduje on m.in. wprowadzenie wzorca wiadomości SMS o charakterze smishingowym i stworzenie listy domen internetowych, które służą wyłącznie do wyłudzeń danych i środków finansowych.

Na dostawców poczty elektronicznej i firmy telekomunikacyjne zostaną też nałożone nowe obowiązki w zakresie bezpieczeństwa, za których niedopełnienie grozić będą kary.

+ więcej...
03.08.2022 | Nowa promocja w T-Mobile: realme 9 Pro 5G za 1299 zł ze słuchawkami w prezencie

Kiedy urlop się zbliża i kiedy czas wrócić do obowiązków – sprawny smartfon przydaje się w każdej sytuacji.

Dla osób, które poszukują teraz nowego urządzenia dla siebie lub swoich bliskich, przygotowaliśmy promocję na model realme 9 Pro 5G ze słuchawkami realme Buds Q2s w prezencie, która do sprzedaży trafi 2 sierpnia.

Zestaw można kupić w ratach 0%, zarówno w abonamencie, jak i bez niego.

Jego cena w taryfie „L Nielimitowana” z nielimitowanym dostępem do sieci 5G wynosi 1299 zł. Mocna bateria 5000 mAh, niezwykle płynnie działający ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz czy kompatybilność z siecią 5G – powodów, by zdecydować się na zakup realme 9 Pro 5G, jest co najmniej kilka. 

+ więcej...
03.08.2022 | Baw się nocą i dniem z Play na Pol’and’Rock Festival

To już 11 raz, kiedy Play dołącza do Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Dzięki zapewnionym przez fioletowego operatora atrakcjom wszyscy uczestnicy będą mogli cieszyć się pozytywną atmosferą festiwalu i bawić się zgodnie z hasłem „Play night & day”!

Play zaprasza do swojej fioletowej strefy, gdzie w ciągu dnia na wszystkich odwiedzających czeka „odwrotna” zjeżdżalnia, czyli tor przeszkód, a także gadżety i strefa chill.

Wieczorem natomiast operator zaprasza na spektakularne malowanie światłem zarówno indywidualnie, jak i w gronie przyjaciół. Nocą strefa Play będzie tętnić życiem za sprawą sceny Red Bull, gdzie DJe zadbają o imprezowy nastrój i rozkręcą prawdziwą imprezę.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 45 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 1,8 Mb/s
xDSL - łącze 20 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 10 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 256 kb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij