Wiadomości

Loading


22.06.2022 | Ericsson Mobility Report: miliard subskrypcji 5G w roku 2022 i 4,4 miliarda subskrypcji w 2027 roku

  • W ciągu ostatnich dwóch lat globalny ruch danych w sieci komórkowej podwoił się
  • Stały dostęp bezprzewodowy (FWA) będzie odpowiadał za 20 procent całego ruchu w mobilnej sieci danych w 2022 r.
  • Oczekuje się, że 60% globalnego ruchu danych w sieciach komórkowych do roku 2027 będzie dotyczyć sieci 5G

Według najnowszego raportu Ericsson Mobility Report przewiduje się, że w przeciągu najbliższych pięciu lat Ameryka Północna stanie się światowym liderem pod względem subskrypcji 5G z dziewięcioma z dziesięciu subskrypcji w regionie, które mają być 5G w roku 2027. Raport przewiduje również, że obecne globalne subskrypcje 5G osiągną przełom miliarda subskrypcji do końca 2022 roku.

Według prognoz raportu, w 2027 roku 5G będzie stanowić: 82 procent subskrypcji w Europie Zachodniej; 80 procent w regionie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej i 74 procent w Azji Północno-Wschodniej.

W Indiach, gdzie wdrożenia 5G jeszcze się nie rozpoczęły, oczekuje się, że 5G będzie stanowić prawie 40 procent wszystkich subskrypcji do 2027 roku. W ujęciu globalnym przewiduje się, że 5G będzie stanowić prawie połowę wszystkich subskrypcji do roku 2027, przekraczając 4,4 miliarda subskrypcji.

Najnowszy raport Ericsson Mobility Report — dwudzieste drugie wydanie analiz i prognoz dotyczących ruchu sieciowego firmy Ericsson — ujawnia również, że globalny ruch danych w sieci komórkowej podwoił się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wzrost ruchu spowodowany był zwiększonym wykorzystaniem smartfonów i mobilnych łączy szerokopasmowych, a także cyfryzacją społeczeństwa i przemysłu. Najnowsze statystyki i prognozy podkreślają duży popyt na łączność danych i usługi cyfrowe i oczekuje się, że to się utrzyma, pomimo globalnej pandemii Covid-19 i niepewności geopolitycznej. Co roku kilkaset milionów ludzi staje się nowymi abonentami mobilnego internetu szerokopasmowego.

Raport Ericsson Mobility Report z czerwca 2022 roku potwierdza również, że 5G skaluje się szybciej niż wszystkie poprzednie generacje technologii mobilnych. Około jedna czwarta światowej populacji ma obecnie dostęp do zasięgu 5G. Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku dodano około 70 milionów subskrypcji 5G. Według raportu do 2027 roku około trzy czwarte światowej populacji będzie miało dostęp do 5G.

Fredrik Jejdling, Executive Vice President and Head of Networks, Ericsson, powiedział: „Najnowszy raport Ericsson Mobility Report potwierdza, że 5G jest najszybciej rozwijającą się generacją technologii mobilnych w historii, a Ericsson odgrywa kluczową rolę w jej urzeczywistnieniu. Codziennie współpracujemy z naszymi klientami i partnerami ekosystemu na całym świecie, aby zapewnić milionom większej liczby osób, przedsiębiorstw, branż i społeczeństw korzyści płynące z łączności 5G tak szybko, jak to możliwe.”

Peter Jonsson, redaktor naczelny Ericsson Mobility Report, Ericsson, mówi: „Wdrażanie autonomicznych sieci 5G (SA) rośnie w wielu regionach, ponieważ dostawcy usług komunikacyjnych (CSP) przygotowują się do innowacji, aby wykorzystać możliwości biznesowe wykraczające poza ulepszoną mobilną łączność szerokopasmową. Solidna infrastruktura sieci cyfrowej stanowi podstawę planów transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, a ich nowe możliwości można przekształcić w nowe usługi dla klientów”.

Raport podkreśla również coraz ważniejszą rolę, jaką stały dostęp bezprzewodowy (FWA) odgrywa w świadczeniu usług szerokopasmowych. Ericsson przewiduje, że w 2022 r. liczba połączeń FWA przekroczy 100 mln, a do 2027 r. liczba ta ma się podwoić, osiągając prawie 230 mln.

W przypadku Internetu Rzeczy (IoT) raport zauważa, że w 2021 r. szerokopasmowy IoT (4G/5G) wyprzedził 2G i 3G jako technologia łącząca największy udział wszystkich urządzeń połączonych z IoT komórkowym, stanowiąc 44% wszystkich połączeń.

Ogromne technologie IoT (NB-IoT, Cat-M) wzrosły o prawie 80 procent w 2021 roku, osiągając blisko 330 milionów połączeń. Oczekuje się, że w 2023 r. liczba urządzeń IoT połączonych tymi technologiami przekroczy 2G/3G.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć22.06.2022 | Nowa odsłona oferty abonamentowej T-Mobile z 5G w każdej taryfie

Jedni potrzebują internetu, który nigdy się nie kończy. Inni szukają na rynku po prostu najlepszej oferty w atrakcyjnej cenie.

Wszyscy znajdą coś dla siebie w najnowszej odsłonie oferty abonamentowej w T-Mobile.

Dla każdej z tych grup przygotowaliśmy po dwie propozycje na jasnych zasadach, a wszystkie cztery gwarantują dostęp do błyskawicznej sieci 5G.

Nowa oferta obowiązuje od 21 czerwca 2022 roku. W T-Mobile doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzeby naszych klientów bywają różne. 

+ więcej...
21.06.2022 | Play z InfraVia Capital Partners zapewnią internet światłowodowy 6 milionom polskich gospodarstw

Play i InfraVia Capital Partners łączą siły, aby zapewnić 6 milionom polskich gospodarstw domowych internet światłowodowy w nowym otwartym modelu dostępu do sieci.

19 czerwca 2022 r. Grupa Play, wiodący konwergentny dostawca internetu stacjonarnego, telewizji cyfrowej i usług mobilnych pod markami Play i UPC, wraz z InfraVia Capital Partners, firmą private equity specjalizującą się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych, podpisały umowę otwierającą drogę do zapewnienia dostępu do szybkiego internetu 6 milionom gospodarstw domowych w Polsce, z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury i poprzez dalsze znaczące inwestycje.

Sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów telekomunikacyjnych w nowym otwartym modelu dostępu do sieci.

+ więcej...
17.06.2022 | Czym zajmuje się firma hostingowa? Jak wybrać najlepszą?
Hosting internetowy to usługa polegająca na hostowaniu stron internetowych, czyli całej zawartości stron internetowych, tak aby ludzie mogli mieć do nich dostęp w dowolnym czasie za pośrednictwem różnych urządzeń, o ile tylko mają połączenie z Internetem. Jeśli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą lub założyć sklep internetowy, potrzebujesz hostingu dla swojej witryny. Pamiętaj, że strona internetowa jest Twoją wizytówką, więc musisz ją mieć. Nie martw się, jeśli nie wiesz nic na ten temat, ten artykuł ma na celu wyjaśnienie, czym zajmuje się firma hostingowa, oraz jak wybrać najlepszą z nich. + więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 25 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 6 Mb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 30 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 60 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij