Wiadomości

Loading


19.05.2022 | Sztuczna inteligencja Siemensa odpowiedzialna za zarządzanie najnowocześniejszym data center w regionie bałtyckim

  • Firma Siemens wdrożyła zintegrowane oprogramowanie do sterowania infrastrukturą krytyczną w największym i najnowocześniejszym centrum danych w regionie Morza Bałtyckiego;
  • Oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie Siemensa zapewnia bezpieczne zasilanie i optymalizuje procesy chłodzenia tallińskiego Greenergy, gwarantując niezawodne działanie infrastruktury krytycznej;
  • Centrum danych w Estonii jest zasilane energią odnawialną, z możliwością sprzedaży ciepła odpadowego.

Firma Siemens wdrożyła zintegrowane rozwiązanie do sterowania infrastrukturą krytyczną w tallińskim Greenergy - największym i najnowocześniejszym centrum danych w regionie Morza Bałtyckiego. Zestaw składający się z oprogramowania do zarządzania budynkiem (BMS), zarządzania energią i zasilaniem (EPMS) oraz inteligentnej wykorzystującej uczenie maszynowe - technologii optymalizacji procesów chłodzenia White Space Cooling Optimization (WSCO) pozwoli znacząco obniżyć zużycie energii, zapewnić ochronę termiczną i niezawodne działanie infrastruktury krytycznej.

- Zapotrzebowanie na usługi centrów danych stale rośnie na całym świecie. Kluczową rolę w ich niezawodnym i zrównoważonym funkcjonowaniu odgrywają rozwiązania cyfrowe. Naszym celem jest ograniczenie negatywnego wpływu obiektów na środowisko, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, odporności i efektywności infrastruktury krytycznej - mówi Dave Hopping, dyrektor generalny Solutions and Services w Siemens Smart Infrastructure. - Greenergy Data Center w Tallinie jest doskonałym przykładem na to, jak dzięki cyfrowym rozwiązaniom i usługom można kompleksowo, niezawodnie i ekologicznie zarządzać wielkimi obiektami - dodał Hopping.

Nowe centrum danych w Tallinie ma 14 500 m2 powierzchni. Jest pierwszym z trzech tego typu obiektów w regionie bałtyckim. Centrum jest zasilane energią odnawialną, a za zarządzanie jego kluczowymi procesami i ich optymalizację odpowiada oprogramowanie Siemensa oparte na sztucznej inteligencji. Niezawodne sterowanie technologią operacyjną obiektu zapewnia Desigo CC spółki Siemens Smart Infrastructure. To zintegrowana, inteligentna platforma do zarządzania budynkiem, która pozwala operatorom kompleksowo monitorować, wizualizować i optymalizować wszystkie systemy budynkowe, wydajność energetyczną i procesy chłodzenia. Automatyka budynkowa Siemensa umożliwia także dystrybucję nadmiaru energii do firmy ciepłowniczej.

 - Ten nowoczesny kompleks spełnia wszystkie najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, a przy tym pozwoli nam osiągnąć wydajność energetyczną wyższą o 25% niż średnia rynkowa – komentuje Kert Evert, dyrektor ds. rozwoju w Greenergy Data Centers. - Kompleksowa oferta firmy Siemens pozwoliła opracować koncepcję pochodzącą od A do Z od jednego dostawcy. Wspólnie zaprojektowaliśmy najnowocześniejsze, najbezpieczniejsze i zarazem najbardziej wydajne energetycznie centrum danych w regionie. Z technologicznego punktu widzenia jesteśmy w absolutnej czołówce na świecie. Inwestycja zdecydowanie zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność estońskiego rynku i całego regionu dla zagranicznego oraz lokalnego biznesu. 

źródło: Siemens

Kliknij aby powiększyć19.05.2022 | Pakiet 200 GB w kraju za 35 zł na 30 dni w ofercie Heyah na kartę dla klientów z Ukrainy

Szybki i sprawny dostęp do internetu mobilnego to dla wielu osób istotna kwestia w codziennym życiu.

Zwłaszcza teraz, kiedy chcemy mieć pod ręką najważniejsze informacje ze świata i pozostawać w ciągłym kontakcie z bliskimi.

Dlatego dla klientów z Ukrainy w Heyah na kartę przygotowaliśmy pakiet internetowy 200 GB w kraju za 35 zł na 30 dni do wykorzystania na terenie Polski.

Oferta jest dostępna od 18 maja w sklepach T‑Mobile oraz w wybranych punktach sprzedaży. Mamy najszybszy internet mobilny i chętnie się nim dzielimy z naszymi klientami. 

+ więcej...
19.05.2022 | Nauczyciel Jutr@ – rusza druga edycja konkursu towarzyszącego wyborom Nauczyciela Roku

Startuje Konkurs Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który będąc świadomym wyzwań edukacji XXI wieku, rozwija swoje kompetencje, także te cyfrowe, jest otwarty na potrzeby uczniów i korzysta z ich wiedzy i doświadczenia.

Konkurs towarzyszy inicjatywie Nauczyciel Roku organizowanej od 20 lat przez Głos Nauczycielski.

Zgłoszenia do obu przedsięwzięć przyjmowane są do 9 września 2022.

Tytuł Nauczycielki Jutr@ w 2021 roku otrzymała Joanna Mikusek–Przystajko, nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. Pedagożka zyskała uznanie jury Konkursu, bo jako etyczka i humanistka postanowiła podążać za potrzebami swoich uczniów i zaczęła odważnie rozwijać swoje kompetencje cyfrowe. 

+ więcej...
18.05.2022 | Zyxel mianuje nowego dyrektora ds. marketingu na region EMEA

Dziś firma Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych, opartych na chmurze poinformował, że Kevin Drinkall został mianowany nowym dyrektorem ds. marketingu i strategii rynkowej na region EMEA.

Nominacja ta następuje w momencie, w którym Zyxel Networks kontynuuje swoją strategię rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Kevin pracuje w sektorze technologicznym od ponad 20 lat i dysponuje bogatą wiedzą branżową, którą będzie mógł wykorzystać w swojej nowej roli.

Dołączył do zespołu Zyxel Networks w 2015 r. jako inżynier techniczny ds. obsługi przedsprzedażnej. Następnie został mianowany menedżerem ds. marketingu w zakresie korporacyjnej łączności bezprzewodowej i chmury i zajął się powiększaniem rynku. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 480 kb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 24 Mb/s
xDSL - łącze 640 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 30 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 600 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij