Wiadomości

Loading


19.01.2022 | Firma Kaspersky wyposaża swoje rozwiązanie Digital Footprint Intelligence w usługę usuwania szkodliwych domen

Nowa usługa Kaspersky Takedown Service umożliwia pełne zarządzanie całym procesem usuwania szkodliwych lub phishingowych domen internetowych. Wraz z rozwiązaniem Kaspersky Digital Footprint, dzięki któremu analitycy mogą dowiedzieć się, w jaki sposób atakujący widzą zasoby ich firmy, Kaspersky Takedown Service pozwala skutecznie reagować na szkodliwe źródła lub zagrożenia phishingowe wymierzone w organizacje lub ich klientów.

Każdego dnia systemy firmy Kaspersky blokują ponad 15 tysięcy fałszywych i phishingowych adresów URL. Jeśli organizacja nie jest w stanie wyeliminować takiej zawartości stworzonej przez cyberprzestępców, jej klienci mogą paść ofiarą fałszywych stron internetowych i bezwiednie przekazać atakującym dostęp do swoich informacji osobowych i finansowych. Ponadto firmy mogą doświadczyć poważnych wycieków danych spowodowanych przez botnety, czyli sieci zainfekowanych urządzeń kontrolowane cyberprzestępców. Wszystko to może prowadzić do utraty przychodów oraz zaufania klientów.

Zarządzanie usuwaniem szkodliwych i phishingowych domen to złożony proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy, zasobów oraz czasu. Dzięki szerokiemu doświadczeniu firmy Kaspersky w zakresie badań dotyczących zagrożeń, jak również długoletniej współpracy z organizacjami międzynarodowymi oraz organami ścigania, takimi jak Interpol, Europol oraz zespoły reagowania na incydenty komputerowe (CERT), Kaspersky Takedown Service może zapewnić skuteczną ochronę serwisom online firm, jak również ich reputacji.

Ze względu na swój globalny zasięg usługa potrafi szybko usunąć szkodliwą domenę phishingową, niezależnie od jej lokalizacji. W tym celu firma Kaspersky przygotowuje wszelkie niezbędne dowody, łącznie z kopią strony internetowej, zrzutami ekranu oraz zrzutem ruchu, zarówno ręcznie, jak i przy pomocy automatycznych narzędzi. Następnie eksperci wysyłają prośbę o usunięcie domeny do lokalnych lub regionalnych władz, które posiadają uprawnienia pozwalające zamknąć taki zasób. Klient jest informowany o każdym kroku tego procesu do momentu usunięcia wskazywanej domeny.

Usługę można zakupić oddzielnie lub w ramach subskrypcji Digital Footprint Intelligence (DFI). W pierwszym przypadku klienci mogą zgłaszać żądania usunięcia określonych niepożądanych domen za pośrednictwem specjalnego konta online, w drugim zaś proces identyfikacji szkodliwych bądź phishingowych zasobów wymierzonych w klienta przejmuje usługa DFI. Klient otrzyma powiadomienie o zidentyfikowaniu szkodliwej zawartości i będzie mógł zainicjować proces jej usuwania. Standardowy pakiet obejmuje dziesięć usunięć domen miesięcznie i może zostać dostosowany do potrzeb klienta.

Kaspersky Digital Footprint Intelligence, wyposażony w usługę Takedown Service, stanowi istotne uzupełnienie naszego portfolio. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów, usługa ta została stworzona w oparciu o nasze doświadczenie w celu spełnienia rzeczywistych potrzeb klientów oraz zmniejszenia obciążenia działów cyberbezpieczeństwa, tak aby wewnętrzni specjaliści mogli skupić się na ważniejszych celach - powiedział Władimir Kuskow, szef działu badań związanych z cyberzagrożeniami w firmie Kaspersky.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć19.01.2022 | Australian Open 2022 z udziałem Polaków na dowolnym urządzeniu w Polsat Box Go

W Polsat Box Go można oglądać na żywo mecze jednego z najważniejszych turniejów Wielkiego Szlema – Australian Open 2022. Najlepsi tenisiści świata do 30 stycznia będą walczyć o medale na twardych kortach Melbourne Park.

Pierwsze wygrane mecze mają już na swoim koncie reprezentanci Polski: Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, którzy od jutra będą rozgrywać kolejne spotkania.

W Polsat Box Go zmagania Polaków można śledzić w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

Transmitowane na kanałach Eurosport 1 i 2 mecze Wielkiego Szlema Australian Open 2022 są dostępne w ramach prostego pakietu Polsat Box Go Sport, oferowanego w promocyjnej cenie 40 zł za 30 dni. 

+ więcej...
18.01.2022 | Zostań programistką – Ericsson szkoli i zatrudnia

„For us IT’s possible” to projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, mający na celu wzmocnienie pozycji kobiet w zespołach IT Ericsson Polska.

W ramach dofinansowanego kursu, trenerzy i trenerki z Software Development Academy wyszkolą i przygotują do pracy w centrach R&D światowego giganta grupę programistek.

Aplikacje zbierane są do 20 lutego. Projekt kierowany jest do kobiet, które będą gotowe podjąć pracę w jednej z lokalizacji Ericsson R&D w Krakowie lub Łodzi.

Kandydatki powinny być pasjonatkami nowych technologii lub mieć już za sobą pierwsze kroki w kierunku rozwoju w branży IT. W ciągu sześciu miesięcy, uczestniczki zdobędą podstawy niezbędne do tworzenia oprogramowania dla systemów telekomunikacyjnych. 

+ więcej...
18.01.2022 | Zyxel poszerza ofertę Nebula, aby zapewnić niezawodną łączność 5G

Firma Zyxel Networks, rozszerza swoje chmurowe rozwiązanie sieciowe Nebula o łączność 5G. Wprowadza także usługi bezpieczeństwa, które bezpośrednio chronią punkty dostępowe.

Integracja cyfrowa staje się coraz ważniejsza dla firm, a aktywność społecznościowa, e-handlowa i wirtualna zaczynają przeważać nad tradycyjnymi modelami działalności.

W rezultacie niezawodna, zawsze dostępna łączność staje się nieodzowną częścią codziennego biznesu. Klienci mogą stworzyć „zawsze dostępne” miejsce pracy, korzystając z routerów 5G/LTE firmy Zyxel.

Sieci biznesowe można tak skonfigurować, żeby Wi-Fi było dostępne w obszarach, do których nie sięgają tradycyjne łącza internetowe i w ten sposób zyskać więcej możliwości interakcji z klientami.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 7 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 40 Mb/s
xDSL - łącze 3 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 2 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 24 Mb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij