Wiadomości

Loading


07.01.2022 | Wybierz najlepszy model laptopa

W obecnych czasach funkcjonowanie bez laptopa jest niemal niemożliwe. Urządzenie wykorzystywane jest w pracy, w domu, podczas spotkań i służy jako źródło wykonywania powierzonych obowiązków oraz komunikacji. To właśnie dlatego należy zadbać o dobrej jakości sprzęt, który posłuży przez wiele lat, a jego praca będzie wydajna i przede wszystkim szybka. Nikt z nas nie lubi długiego oczekiwania na uruchomienie urządzenia lub odpalenie ważnego programu. Dobierając właściwe parametry oraz rozdzielczość ekranu, co przełoży się na zadowolenie podczas każdorazowego użytkowania.

 

  • Czym są laptopy - system operacyjny Windows 10 home
  • Laptopy - na co zwrócić uwagę przy zakupie
  • Dysk SSD. Karta graficzna - dobry laptop w twoim domu
  • Dlaczego warto zainwestować w zakup laptopa?

 

Czym są laptopy - system operacyjny Windows 10 home

Laptop to urządzenie, które z powodzeniem wyparło komputery stacjonarne. Jego przewaga przede wszystkim tkwi w gabarycie sprzętu oraz możliwości przetransportowania go do dowolnego miejsca i używania w praktycznie każdych okolicznościach. Nieważne, czy wyjeżdżasz na wakacje, podróżujesz pociągiem lub jesteś u rodziny poza domem. W każdym z tych miejsc możesz wyjąć laptopa i wykonać najważniejsze zadania. Taka możliwość i rozwój technologiczny spowodował, że twoja praca może znajdować się tam, gdzie jest twój komputer i najczęściej możliwość połączenia się z internetową siecią WI-FI.

Większość z komputerów wyposażona jest obecnie w system operacyjny Windows 10 lub 11, co powoduje, że użytkowanie każdego modelu jest praktycznie identyczne. Tylko od parametrów zależy co dane urządzenie ma do zaproponowania. Decydując się na zakup laptopa musisz najpierw określić do czego będzie ci on służył. Jeżeli głównym celem użytkowania będzie tworzenie prostych dokumentów tekstowych, zakup rozbudowanej karty graficznej czy procesora nie będzie konieczne, natomiast w przypadku gier lub programów do obróbki zdjęć, lub filmów, warto zastanowić się nad inwestycją w rozbudowane możliwości techniczne, które ułatwią późniejszą pracę nie zawieszając systemu zbyt dużym przeciążeniem.

 

Laptopy - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Karta graficzna zawsze jest ważnym elementem wyposażenia każdego komputera. To dzięki niej zawdzięczasz wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Zadbaj o jej parametry w przypadku, kiedy twój laptop będzie służyć głównie do obrabiania krótkometrażowych filmów, zdjęć lub jeżeli spędzasz dużo czasu rozgrywając partie w grach komputerowych. Dobra jakość obrazu sprawdzi się również, jeżeli sprzęt, którym dysponujesz będzie służył jako odtwarzać filmów i seriali dostępnych na przykład na platformach streamingowych.

Podświetlana klawiatura to element, który docenią osoby spędzające dużo czasu przy tworzeniu różnego rodzaju treści i prezentacji multimedialnych. Tego typu wyposażenie również przypadnie do gustu osobom, korzystającym z laptopa w późnych godzinach wieczornych lub w nocy. Warto zwrócić uwagę na tego typu wyposażenie podczas zakupu, ponieważ nie jest ono dostępne w każdym modelu komputera. Procesor Intel Core I5 lub Intel Pentium to idealny wybór, dzięki któremu integracji pamięć RAM oraz zwiększeniem pamięci casche.

 

Dysk SSD. Karta graficzna - dobry laptop w twoim domu

Szeroka oferta laptopów dostępna na https://www.neonet.pl/laptopy/macbooki.html pozwoli ci dobrać odpowiedni sprzęt, dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb. Na to ile kosztuje laptop składa się wiele czynników. Istotnym elementem jest pojemność dysku SSD, dzięki któremu większość ważnych plików zapisywana jest bezpośrednio na komputerze. Ponadto karta graficzna, która określa częstotliwość odświeżania obrazu może znacznie wpływać na koszt urządzenia. Niektóre z modeli dostępnych na rynku wzbogacone są o ekran dotykowy, który pozwala na wykonywane czynności bez konieczności podpinania myszki czy używania touch pada, czytnik linii papilarnych, który służy jako zabezpieczenie w ramach tradycyjnego hasła.

Cena laptopa może zaczynać się nawet od kilku tysięcy, natomiast najlepsze laptopy potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Pamiętaj, aby nie przepłacać i zakupić urządzenie, którego funkcje w pełni zostaną wykorzystane przy twoim trybie użytkowania.

 

Dlaczego warto zainwestować w zakup laptopa?

Laptopy, dzięki swojej mobilności mogą pozwolić ci na użytkowanie, kiedy tylko zechcesz. Ważny w tym przypadku jest czas użytkowania w pełni naładowanej baterii. Aktualnie większość modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych wytrzymuje kilka godzin nieprzerwanej pracy od chwili odłączenia urządzenia od ładowania. Sam akumulator może czuwać nawet do 20 godzin, co pozwala na długotrwałe użytkowanie bez konieczności szukania możliwości podpięcia laptopa do gniazdka.

Zwróć uwagę na podstawowe funkcje oraz najpotrzebniejsze parametry urządzenia, możesz również porównać opisy poszczególnych laptopów dostępnych w serwisie internetowym, dzięki któremu zweryfikujesz interesujące cię dane i opisy. Inwestycja w laptopy jest zawsze inwestycją trafioną, dzięki której nie tylko będziesz mógł pracować zdalnie, ale także korzystać z licznie dostępnych filmów i seriali oglądając ulubione pozycje w ciepłym łóżku pod kocem.

Kliknij aby powiększyć06.01.2022 | Brak chipów uderzy w coraz więcej branż. Okres przestoju może potrwać dwa–trzy lata

Problem z niedoborem chipów na globalnym rynku uderzył najpierw w branżę motoryzacyjną, powodując przestoje w fabrykach samochodów i zmuszając koncerny do ograniczenia produkcji.

W efekcie, według ACEA, w samej Europie sprzedaż nowych samochodów spadła o nawet kilkadziesiąt procent. Kryzys rozlał się już także na inne branże, w tym m.in. na producentów komputerów.

Rynkowi eksperci wskazują zaś, że wytwórcy chipów będą potrzebować nawet kilku lat, żeby w pełni odpowiedzieć na ogromny popyt, który wciąż rośnie.

– Musimy czekać, aż na rynku pojawią się nowi producenci. Ten okres przestoju, niedopasowania podaży do popytu powinien trwać dwa–trzy lata – prognozuje założyciel Walletmor Wojciech Paprota.

+ więcej...
05.01.2022 | Ericsson Mobility Report: nowoczesne sieci pomogą obniżyć emisję CO2

Według szacunków przedstawionych w najnowszym raporcie Ericsson Mobility, transfer danych w sieciach komórkowych wzrośnie ponad 4-krotnie i w 2027 r. osiągnie 288EB miesięcznie.

W odpowiedzi na ten trend dostawcy usług i operatorzy telekomunikacyjni starają się ograniczać zużycie energii, aby przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Innowacje technologiczne umożliwiły obsługę znacznie większego ruchu w sieciach komórkowych przy niewielkim wzroście zużycie energii.

Dzięki standardom i specyfikacjom 5G wdrażane są kolejne rozwiązania, które nie tylko pomogą nadal obsługiwać rosnące zapotrzebowanie na dane, ale także przyczynią się do obniżenia zużycia energii.

+ więcej...
31.12.2021 | W Polsat Box możesz mieć wszystko – nowa kampania reklamowa

Ruszyła nowa kampania reklamowa Polsat Box informująca o promocyjnej ofercie operatora, w której Pakiet M Sport z mnóstwem sportu i kanałami dla całej rodziny kosztuje 60 złotych miesięcznie, a dekoder polsat box 4K lite jest dostępny od 1 zł.

Ponadto przy wyborze tej oferty abonament w Plusie można kupić z dodatkowymi rabatami – już od 25 złotych miesięcznie.

Główną rolę w spocie gra ceniony przez widzów Jacek Braciak, który pokazuje córce, że wybierając ofertę Polsat Box, można mieć wszystko.

Nowa kampania jest prowadzona w telewizji, Internecie i stacjach radiowych. Spot reklamowy powstał dzięki współpracy marki Polsat Box z agencją Freudschaft (wcześniej Scholz & Friends). 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 150 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 600 kb/s:
GSM - łącze 15  Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij