Wiadomości

Loading


06.12.2021 | Ericsson i Porsche przygotowują się na przyszłość z 5G

Ericsson i Porsche nawiązują współpracę, aby budować przyszłość przemysłu motoryzacyjnego.

Partnerstwo badawcze pomiędzy Ericsson i Porsche wykorzystuje możliwości oferowane przez technologię 5G, by zwiększyć możliwości produkcyjne w kompleksie produkcyjnym Porsche w Lipsku.

Próbny projekt obejmuje pierwsze wdrożenie prywatnej sieci 5G w kompleksie produkcyjnym Porsche i stanowi zapowiedź nowej ery zdalnej produkcji w historii tego wysokiej klasy producenta samochodów.

Bezpieczna samodzielna sieć (SA) 5G Ericsson działa w prywatnym spektrum częstotliwości, zapewniając szybką łączność bezprzewodową, bardzo niską latencję i ogromne możliwości obsługi danych.

„Tworzymy fabrykę jutra, a produkcja w Porsche przechodzi wszechstronną transformację cyfrową. W procesie tym kierujemy się naszą wizją: działamy inteligentnie, zgodnie z filozofią lean i ekologicznie. Technologia 5G jest jednym z kluczowych elementów przygotowujących fundament pod naszą Inteligentną Fabrykę” - wyjaśnia Albrecht Reimold, członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w Porsche AG.

Dedykowana sieć 5G zostanie wprowadzona pilotażowo w komórce technologicznej warsztatu Porsche Macan i umożliwi kontrolę elementów robotycznych w czasie rzeczywistych bez konieczności użycia kabli. Umożliwia ona również transmisję ogromnych ilości danych pomiędzy maszynami w lokalizacji, pracownikami produkcji i pojazdami za pośrednictwem bezpiecznej, elastycznej i przewidywalnej transmisji sygnałów w czasie rzeczywistym.

Gerd Rupp, Prezes Zarządu w Porsche Leipzig, mówi: „Obszar testowy 5G oferuje nam doskonałą możliwość przetestowania przypadków wykorzystania w kontekście produkcyjnym i stanowi ważny krok naprzód w budowaniu produkcji przyszłości”.

Unowocześnione funkcje automatyki będą miały znaczny wpływ na produkcję w Porsche, zapewniając liczne korzyści dla firmy i jej pracowników, między innymi większe bezpieczeństwo pracowników i bardziej efektywną formę jakości: krótsze czasy produkcji, zredukowane koszty i zwiększoną jakość.

Åsa Tamsons, Dyrektor ds. technologii i nowej działalności w Ericsson, mówi: „Firma Ericsson jest dumna z możliwości pracy z wiodącymi firmami takimi jak Porsche w ich inteligentnych fabrykach oraz  zapewniania im naszych wiodących produktów z obszaru technologii 5G i prywatnej sieci. Łączność 5G może pozwolić nam wykonać kolejny krok w cyfrowej transformacji produkcji, sprawiając, że staje się ona wydajniejsza i efektywniejsza. Sieci prywatne Ericsson umożliwiają większą produktywność, bezpieczeństwo i elastyczność w różnych branżach - produkcji, przetwarzaniu, górnictwie, offshore i innych”.

5G i przemysł 4.0

5G to nowa generacja komunikacji mobilnej, która rozszerzy możliwości obecnych sieci mobilnych, aby były w stanie zaspokajać przyszłe potrzeby konsumentów i przemysłu. Technologia ta posiada wiele charakterystyk sieciowych, które są konieczne do funkcjonowania Przemysłu 4.0, wykorzystującego coraz bardziej elastyczne i złożone procesy produkcji.  Umożliwia ona szybszą przepustowość danych i większe możliwości sieci, a także zapewnia obiecującą wysoce bezpieczną dostępność. Ponadto bardzo niska latencja zapewnia szybkie czasy reakcji pomiędzy sprzętem w systemie fabryki.

źródło: Ericsson

Kliknij aby powiększyć03.12.2021 | Happy Fridays w T-Mobile: akcesoria i produkty TelForceOne nawet 40% taniej

Czy czujesz już świąteczne szaleństwo? Dalej szukasz pomysłu na idealny prezenty? W T‑Mobile ułatwiamy naszym klientom indywidualnym przygotowania do świąt i zakup podarunków dla bliskich.

W jaki sposób? W dniach 3-7 grudnia w ramach akcji Happy Fridays wybrane urządzenia TelForceOne – takie jak zegarki, głośniki, laptopy, zabawki – będą dostępne w atrakcyjnych, obniżonych nawet o 40% cenach.

Wystarczy jedynie zalogować się do aplikacji „Mój T‑Mobile” i… wybrać wymarzony mikołajkowy upominek!

Dla każdego coś miłego – tak moglibyśmy podsumować kolejną odsłonę Happy Fridays w T‑Mobile, w ramach której dostępnych jest aż 28 produktów w nowych, atrakcyjnych cenach. Niezależnie więc, czy poszukujemy prezentu dla dziecka, rodzica, siostry, brata czy… dla nas samych, na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.

+ więcej...
03.12.2021 | Chinotto: Kaspersky wykrywa szkodliwe oprogramowanie kontrolowane przez cybergang ScarCruft

Podczas prowadzonego niedawno dochodzenia badacze z firmy Kaspersky wykryli nieznane wcześniej szkodliwe oprogramowanie (które określili nazwą Chinotto), atakujące uciekinierów z Korei Północnej oraz działaczy na rzecz praw człowieka.

Szkodnik potrafi kontrolować zainfekowane urządzenia z systemem Windows oraz Android i kraść z nich poufne informacje.

Ponadto cyberprzestępcy próbowali gromadzić informacje i atakować kontakty swoich ofiar poprzez zhakowane konta e-mail oraz profile w mediach społecznościowych.

Operatorem nowego szkodnika jest cybergang ScarCruft. ScarCruft to sponsorowane przez rząd ugrupowanie APT, a jego aktywność obejmuje głównie inwigilację organizacji rządowych związanych z Półwyspem Koreańskim, uciekinierami z Korei Północnej oraz lokalnymi dziennikarzami. 

+ więcej...
03.12.2021 | ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE OKNO OTWARTE W NETIA TV

Na abonentów usług telewizyjnych Netii czeka zimowa niespodzianka – bezpłatny dostęp nawet do 30 kanałów telewizyjnych o bardzo zróżnicowanej tematyce.

Promocyjne okno otwarte potrwa aż do początku przyszłego roku. Z najnowszej akcji promocyjnej ucieszą się zwłaszcza abonenci podstawowych pakietów usług telewizyjnych Grupy Netia, dla których może ona oznaczać dostęp do 30 nowych kanałów.

Co istotne - zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym, który sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu przed telewizorem - wśród „odkodowanych” promocyjnie kanałów są zarówno te z filmami i serialami (m.in. FOX HD, Paramount Channel HD, Warner TV HD), dla dzieci (m.in. Cartoon Network HD, Disney Channel HD, Nickelodeon), przyrodnicze (National Geographic HD, BBC Earth HD) i wiele innych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 16 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 10 Mb/s
xDSL - łącze 1 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 1,5 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij