Wiadomości

Loading


30.11.2021 | Porady z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Komputerowego

30 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Komputerowego. Z tej okazji eksperci z firmy Kaspersky przypominają kilka podstawowych faktów i zasad cyberbezpieczeństwa, które pozwolą zadbać o należytą ochronę urządzeń i życia cyfrowego.

Od lipca do września 2021 r. rozwiązania firmy Kaspersky:

  • Zablokowały 1,1 mld ataków z zasobów online na całym świecie.
  • Zidentyfikowały 35,9 mln szkodliwych programów.
  • Powstrzymały próby uruchomienia szkodliwego oprogramowania w celu kradzieży pieniędzy z kont bankowych online na komputerach 104 257 unikatowych użytkowników.
  • Zablokowały 46,3 mln prób otworzenia odsyłaczy phishingowych prowadzących do sfałszowanych stron mających na celu wyłudzanie danych.

Jak najlepiej uczcić Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Komputerowego? Zastanawiając się nad bezpieczeństwem swojego komputera, danych sieciowych oraz magazynu w chmurze. Można z tej okazji np. zmienić swoje hasło, włączyć uwierzytelnienie dwuskładnikowe lub po prostu wpisać w wyszukiwarce Google swoje imię i nazwisko, by sprawdzić, jakie dane na nasz temat są dostępne publicznie.

Eksperci z firmy Kaspersky przygotowali krótki poradnik, dzięki któremu można łatwo wzmocnić bezpieczeństwo komputerowego oraz zadbać o prywatność w przestrzeni cyfrowej. Specjaliści zalecają wykonanie następujących działań:

  • Przeprowadź aktualizację oprogramowania na wszystkich urządzeniach. Wiele problemów z bezpieczeństwem można rozwiązać, instalując uaktualnione wersje oprogramowania. Według badania przeprowadzonego niedawno przez firmę Kaspersky 50% użytkowników, po otrzymaniu powiadomienia o aktualizacji, klika przycisk "przypomnij mi później", ponieważ są zajęci innymi sprawami. Takie podejście może się zemścić, ponieważ uaktualnienia często usuwają błędy w zabezpieczeniach, które mogą zostać wykorzystane przez cyberprzestępców.
  • Zainstaluj solidne i godne zaufania rozwiązanie bezpieczeństwa i postępuj zgodnie z jego zaleceniami. Dobry pakiet bezpieczeństwa rozwiąże większość problemów automatycznie i w razie potrzeby powiadomi Cię o konieczności wykonania pewnych działań.
  • Zadbaj o hasła. Warto regularnie aktualizować podstawowe hasła do poczty, platform społecznościowych oraz innych usług online. Najważniejsza zasada brzmi jednak: nie używaj tego samego hasła do wielu kont. W przypadku problemów z zapamiętaniem wszystkich haseł możesz skorzystać z niezawodnego menedżera haseł, który nie tylko pozwoli przechowywać wszystkie hasła w jednym miejscu, ale również pomoże wygenerować nowe, silne hasła.
  • Włącz uwierzytelnienie dwuskładnikowe. Czekanie na kod w SMS-ie, gdy szybko chcesz otworzyć określony zasób online, może na pierwszy rzut oka wydawać się stratą czasu. Jednak uwierzytelnienie dwuskładnikowe jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi zapobiegających hakowaniu konta oraz kradzieży tożsamości online.
  • Sprawdzaj uprawnienia przyznane aplikacjom mobilnym oraz rozszerzeniom przeglądarek.
  • Regularnie twórz kopię zapasową ważnych danych. Bezpieczną opcją jest wykonanie dwóch kopii: jednej przechowywanej w chmurze, a drugiej na fizycznym nośniku (takim jak przenośny dysk twardy, karta pamięci, pendrive itd.), który nie jest na stałe podłączony do komputera. Od czasu do czasu sprawdź, czy kopia zapasowa jest sprawna.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć30.11.2021 | Czy darmowy VPN jest bezpieczny?
Czy darmowy VPN jest bezpieczny i warto z niego korzystać? Jeśli zależy Ci na ukryciu albo zmianie swojego IP tylko na krótki czas, może być to atrakcyjne rozwiązanie. Musisz jednak uważać na oferty różnych firm, bo mogą one zagrażać bezpieczeństwu Twoich danych i grozić utratą prywatności. + więcej...
30.11.2021 | Måneskin na Open’er Festival powered by Orange 2022

Måneskin, globalny muzyczny fenomen, dołącza do line-upu Open’er Festival powered by Orange 2022.

Czas na wielką scenę Open’era 29 lipca, Orange Main Stage.

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years czy Michael Kiwanuka.

Widzimy się w Gdyni, na Lotnisku Kosakowo, 29 czerwca – 2 lipca, 2022!

+ więcej...
30.11.2021 | CYBER MONDAY NA NETIA.PL – ŁĄCZA DO 1 GB/S W SUPER CENIE, WZMACNIACZ WIFI GRATIS

Z okazji Cyber Monday, Netia przygotowała specjalną ofertę na gigabitowy dostęp do internetu oraz pakiety z TV, dostępną wyłącznie na netia pl.

Łącze do 1 Gb/s kosztuje tylko 60 zł miesięcznie, a dodatkowo aż 3 pierwsze miesiące za 0 zł i wzmacniacz WiFi na cały okres umowy gratis.

W ramach specjalnej oferty promocyjnej z okazji Cyber Monday pod nazwą „Szybszy internet w niższej cenie 3 www”, Netia oferuje dostęp do internetu w technologiach światłowodowych w wariancie do 1 Gb/s z cenie 60 zł miesięcznie (cena z uwzględnieniem rabatu za e-fakturę i zgody marketingowe).

Dodatkowo 3 miesiące abonamentu na start klienci otrzymają gratis. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 400 Mb/s :
Telewizja kablowa: - łącze 15  Mb/s
xDSL - łącze 1,8 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 150 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij