Wiadomości

Loading


30.11.2021 | Czy darmowy VPN jest bezpieczny?

 

Czy darmowy VPN jest bezpieczny i warto z niego korzystać? Jeśli zależy Ci na ukryciu albo zmianie swojego IP tylko na krótki czas, może być to atrakcyjne rozwiązanie. Musisz jednak uważać na oferty różnych firm, bo mogą one zagrażać bezpieczeństwu Twoich danych i grozić utratą prywatności.


Darmowe rozwiązania zawsze mają pewne wady i korzystanie z nich jest bardziej uciążliwe, niż z płatnych rozwiązań. Z drugiej strony godzisz się na te niedogodności w zamian za to, że uda Ci się oszczędzić pieniądze. Bezpieczeństwo danych VPN to jednak sprawa kluczowa i warto korzystać tylko z tych serwisów, które Ci nie zaszkodzą.


Czy darmowy VPN jest bezpieczny?
Jeśli chcesz skorzystać z sieci VPN, to z pewnością rozważasz zarówno rozwiązanie darmowe, jak i płatne. Oba mają swoje mocne i nieco słabsze strony, pamiętaj jednak, że zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo Twoich danych.


Darmowa sieć VPN ma też ograniczone działanie na wielu polach. Często użytkownicy muszą pogodzić się z limitem przesyłanych danych czy niewieloma lokalizacjami serwerów. Czasami też darmowe VPN zarabiają na tym, że śledzą ruchy swoich użytkowników i przekazują zebrane dane dalej.


Po czym poznać najlepsze, darmowe sieci VPN?
Aby znaleźć najlepszą, darmową sieć VPN, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim wygodne korzystanie z niej powinno być możliwe dzięki nielimitowanemu transferowi danych. Zwykle dostępne jest to w płatnych wersjach, ale są też darmowe, które mają to rozwiązanie.


Po drugie istotna jest ochrona prywatności oraz danych. Zwróć uwagę, czy usługa VPN, na którą się decydujesz, nie śledzi i zapisuje wszystkiego, co robisz. Informacje te mogą być później przetwarzane i wykorzystywane na wiele różnych sposobów.
Darmowe usługi VPN to też często niewielka liczba dostępnych serwerów oraz ich lokalizacji. Płatne rozwiązania oferują całą paletę opcji, oszczędność jednak wymaga pewnych poświęceń oraz zgody na ustępstwa.
Ranking darmowych sieci VPN


Jak wybrać bezpieczny VPN za darmo? Wejdź na DobryVPN.pl i przeczytaj najnowsze informacje dotyczące tej branży. Zapoznaj się także z interesującymi rankingami sieci VPN oraz recenzjami najlepszych rozwiązań. Coś dla siebie znajdziesz tam zarówno jeśli interesuje cię bezpłatna sieć VPN, jak i wtedy, gdy jesteś w stanie za nią zapłacić choćby niewielką kwotę.


Jak wybrać najlepsze sieci VPN?
Nawet najlepsze bezpłatne usługi VPN mają swoje minusy, takie jak np. zmniejszenie szybkości łącza w chwili, gdy liczba użytkowników gwałtownie wzrośnie. Z drugiej strony za niewielką cenę wykupić można abonament u profesjonalnej firmy dysponującej siecią VPN. Często kosztuje to dosłownie kilkanaście złotych, a oferuje o wiele atrakcyjniejszą i wygodniejszą obsługę.


Najlepsze płatne sieci VPN mogą być dość drogie, ale też zastanów się, czy faktycznie są Ci potrzebne. Profesjonalne oprogramowanie VPN, np. dla firm, ma wiele zaawansowanych i przydatnych funkcji, które jednak nie są zwykle potrzebne przeciętnemu użytkownikowi internetu.


Dzięki nim nie musisz się martwić o złośliwe oprogramowanie, bezpieczeństwo danych czy stałe połączenie z serwerem VPN i jego niesłabnącą prędkość. To przydatne w przypadku ciągłego działania w tym trybie. Jeśli jednak zamierzasz używać go sporadycznie, np. jednorazowo do ominięcia cenzury na stronie internetowej czy geoblokady, być może wystarczy Ci okrojona wersja darmowa.


VPN tworzy specjalny, zaszyfrowany tunel, dzięki któremu Twoje urządzenie łączy się z internetem. Zadbaj więc o to, by był on jak najbardziej bezpieczny i stały, a jednocześnie nie obciążał Twojego portfela. Wybór usług VPN w sieci jest naprawdę ogromny, podejmując więc decyzję, kieruj się powyższymi kryteriami.


Czy sieć VPN może zbierać dane o użytkowniku?
Czy usługa VPN rzeczywiście może zbierać dane o Tobie? Okazuje się - jak podaje Niebezpiecznik.pl - że taka opcja jest bardzo prawdopodobna. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, aż 97 marek VPN'ów należy do 23 firm z całego świata, ale większość z nich znajduje się w Chinach.


Kraj ten zdecydowanie nie kojarzy się z ochroną danych osobowych, ponadto wciąż powszechne jest tam kontrolowanie obywateli i ich zachowań w sieci. Jednak nie tylko VPN podchodzący z Chin powinien wzbudzać niepokój. Niebezpiecznik.pl wskazuje także na tzw. "kraje 14-oczu", które współpracują ze sobą w zakresie monitoringu sieci telekomunikacyjnych. Mają one wymieniać się między sobą danymi o użytkownikach, śledząc ich zachowania i ruch w internecie.


Wśród tych państw wymienić można m.in. USA, z których pochodzi 5 firm kontrolujących aż 32 marki VPN. Oprócz tego portal wymienia tu też np. Belgię, Włochy, Norwegię, Francję, Kanadę czy Nową Zelandię i Wielką Brytanię.
Czy darmowy VPN jest bezpieczny, patrząc na przytoczone wyżej informacje? Korzystając z niego, bez wątpienia trzeba uważać i wybierać jedynie usługi sprawdzone i wysokiej jakości. Warto również uważnie przeczytać umowę użytkowania i postawić na firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, której warunki są jasne i nie zawierają treści spisywanych małym druczkiem.

Kliknij aby powiększyć30.11.2021 | Måneskin na Open’er Festival powered by Orange 2022

Måneskin, globalny muzyczny fenomen, dołącza do line-upu Open’er Festival powered by Orange 2022.

Czas na wielką scenę Open’era 29 lipca, Orange Main Stage.

Wśród dotychczas ogłoszonych gwiazd znaleźli się m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Jessie Ware, Royal Blood, Years & Years czy Michael Kiwanuka.

Widzimy się w Gdyni, na Lotnisku Kosakowo, 29 czerwca – 2 lipca, 2022!

+ więcej...
30.11.2021 | CYBER MONDAY NA NETIA.PL – ŁĄCZA DO 1 GB/S W SUPER CENIE, WZMACNIACZ WIFI GRATIS

Z okazji Cyber Monday, Netia przygotowała specjalną ofertę na gigabitowy dostęp do internetu oraz pakiety z TV, dostępną wyłącznie na netia pl.

Łącze do 1 Gb/s kosztuje tylko 60 zł miesięcznie, a dodatkowo aż 3 pierwsze miesiące za 0 zł i wzmacniacz WiFi na cały okres umowy gratis.

W ramach specjalnej oferty promocyjnej z okazji Cyber Monday pod nazwą „Szybszy internet w niższej cenie 3 www”, Netia oferuje dostęp do internetu w technologiach światłowodowych w wariancie do 1 Gb/s z cenie 60 zł miesięcznie (cena z uwzględnieniem rabatu za e-fakturę i zgody marketingowe).

Dodatkowo 3 miesiące abonamentu na start klienci otrzymają gratis. 

+ więcej...
30.11.2021 | Siemens Polska dostarczy rozwiązania cyfrowe firmie Adamed

Siemens podpisał umowę z Adamed Pharma - jedną z największych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych w Polsce.

Wdrożenie obejmuje digitalizację zleceń produkcyjnych, co znacząco obniży pracochłonność zarządzania dokumentacją produkcyjną.

W ramach nowej zrównoważonej strategii, Siemens Polska skupia swoje działania na rozwoju digitalizacji i automatyzacji m.in. w przemyśle. Transformację cyfrową swoich partnerów  firma opiera na kokreacji.

Metoda ta pozwala na wypracowanie zindywidualizowanych rozwiązań z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji i robotyki, chmury czy cyfrowego bliźniaka.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 3 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 3 Mb/s
xDSL - łącze 10 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 700 Mb/s:
GSM - łącze 100 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij