Wiadomości

Loading


30.11.2021 | Siemens Polska dostarczy rozwiązania cyfrowe firmie Adamed

Siemens podpisał umowę z Adamed Pharma - jedną z największych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych w Polsce. Wdrożenie obejmuje digitalizację zleceń produkcyjnych, co znacząco obniży pracochłonność zarządzania dokumentacją produkcyjną.

W ramach nowej zrównoważonej strategii, Siemens Polska skupia swoje działania na rozwoju digitalizacji i automatyzacji m.in. w przemyśle. Transformację cyfrową swoich partnerów  firma opiera na kokreacji. Metoda ta pozwala na wypracowanie zindywidualizowanych rozwiązań z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji i robotyki, chmury czy cyfrowego bliźniaka.

Projekt realizowany dla Adamed obejmuje wdrożenie systemów MES (Manufacturing Execution System) w obszarze pakowania służących do zarządzania produkcją Opcenter Execution Pharma, moduł eBR - electronical batch record - czyli digitalizacji zleceń produkcyjnych. Integracja systemowa z automatyką przemysłową pozwoli na sprawny dostęp do dokumentacji elektronicznej, statusów urządzeń i pomieszczeń, redukcję  liczby przepakowań i utylizacji, ograniczenie błędów, automatyczne zamawianie i rozliczanie materiałów oraz integrację z innymi systemami skomputeryzowanymi. Wdrożenie dotyczy zarówno nowej pakowni w Pabianicach oraz istniejących obszarów pakowania zarówno w Pabianicach, jak i Ksawerowie.

-Budowanie długofalowego i strategicznego partnerstwa jest jedną z podstawowych wartości Siemensa. Wierzę, że podpisany właśnie kontrakt z Adamedem jest początkiem takiej współpracy. Jestem przekonany, że dostarczane przez naszą firmę nowoczesne technologie cyfrowe, połączone z wiedzą i doświadczeniem zespołu Adamed, zaowocują powstaniem rozwiązania na miarę Industry 4.0. – mówi Szymon Paprocki, dyrektor pionu Process Automation w Siemens Polska.

- Filarami rozwoju Adamedu są inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje, a także ekspansja międzynarodowa. Wdrożenie rozwiązania, którego dostawcą jest Siemens Polska i prowadzona w jego zakresie transformacja cyfrowa przez nasz zespół Industry 4.0. wzmocnią  produktywność firmy. Istotą bezpieczeństwa lekowego i gwarantem kontynuacji terapii przez pacjentów, zwłaszcza w tak niepewnych czasach przedłużającej się pandemii – jest stabilna produkcja. Adamed odpowiedzialnie reaguje na aktualne potrzeby, by zapewnić dostęp do nowoczesnego i skutecznego leczenia tak w kraju, jak i na rynkach zagranicznych, na których jesteśmy obecni. Digitalizacja procesów operacyjnych, jest ważnym elementem naszej strategii – mówi dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski, członek zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny.

-Współpraca z jedną z największych polskich firm farmaceutycznych to niezwykłe doświadczenie. Wizja rozwoju Adamed uwzględnia zastosowanie technologii cyfrowych, co doskonale wpisuje się w strategię Siemensa. – dodaje Sebastian Lemieszek, Project Manager odpowiedzialny za negocjację i wdrożenie rozwiązania.

Wdrażanie kontraktu zaplanowane jest na 20 miesięcy, przy czym system osiągnie pełną sprawność już w 12-tym miesiącu realizacji.

źródło: Siemens

Kliknij aby powiększyć26.11.2021 | Odbierz od T-Mobile nawet 30% rabatu na wybrane produkty Philips

Najlepsza strategia prezentowa? Znaleźć taki podarunek, który będzie nie tylko dopasowany do obdarowywanego, ale i nie zrujnuje naszego portfela.

Wiele osób w najbliższych dniach będzie więc poszukiwać atrakcyjnych okazji, by sprawić bliskim przyjemność na święta.

Natomiast klienci indywidualni T‑Mobile – w ramach akcji „Happy Fridays” – mogą po prostu złapać rabat w wysokości 20% na produkty Philips z kategorii „Zdrowie”, „Uroda” oraz „Dla matki i dziecka”.

Mogą oni również odebrać dodatkowe 10% obniżki, która połączy się z pierwszym rabatem. Prezent można aktywować w aplikacji „Mój T‑Mobile” w dniach 26-30 listopada br.

+ więcej...
26.11.2021 | Bądź bezpieczny w sieci - Play wprowadza usługi chroniące przed zagrożeniami w internecie

Użytkownicy internetu narażeni są na szereg niebezpieczeństw, które mogą spowodować utratę danych, kradzież haseł, a nawet oszczędności z konta w banku.

Play, w trosce o swoich klientów, wprowadza nowe usługi, które zwiększą bezpieczeństwo w sieci. Dla wygody użytkowników Play przygotował ofertę w dwóch wariantach pozwalających dostosować ją do własnych potrzeb oraz oczekiwań.

Usługa podnosi bezpieczeństwo w sieci podczas korzystania z internetu Play. Wykrywa zagrożenia i blokuje je, zanim dotrą do urządzenia klienta.

Rozpoznaje niebezpieczeństwa pochodzące z podejrzanych stron mogących zainfekować urządzenie lub wyłudzać dane do bankowości czy hasła, na przykład do portali społecznościowych lub poczty. 

+ więcej...
26.11.2021 | Poczta Polska wprowadza nadawanie i opłacanie przesyłek Pocztex przez internet

Przesyłki nadawane szybko i wygodnie? Tak! Poczta Polska uruchomiła nowe funkcjonalności na swojej stronie pocztex pl, by ułatwić Klientom zakupy nie tylko w najgorętszym, przedświątecznym okresie, ale też by być bardziej przyjazną na co dzień.

To kolejna odsłona uruchomionej tydzień temu flagowej usługi kurierskiej Pocztex, którą Spółka planuje intensywnie rozwijać.

Poczta, podążając za trendami rynkowymi oraz kierując się komfortem konsumentów, udostępniła szybkie bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłki. Klienci odwiedzający nową stronę internetową Pocztexu, dostępną pod adresem pocztex pl, mogą już nie tylko szybko wycenić, ale też opłacić przesyłkę.

Dodatkowo zyskali także możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania etykiety, co znacznie skróci czas potrzebny na obsługę w placówce pocztowej. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 20 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 6 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 1 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 kb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij