Wiadomości

Loading


26.11.2021 | Poczta Polska wprowadza nadawanie i opłacanie przesyłek Pocztex przez internet

Przesyłki nadawane szybko i wygodnie? Tak! Poczta Polska uruchomiła nowe funkcjonalności na swojej stronie pocztex pl, by ułatwić Klientom zakupy nie tylko w najgorętszym, przedświątecznym okresie, ale też by być bardziej przyjazną na co dzień. To kolejna odsłona uruchomionej tydzień temu flagowej usługi kurierskiej Pocztex, którą Spółka planuje intensywnie rozwijać.

Poczta, podążając za trendami rynkowymi oraz kierując się komfortem konsumentów, udostępniła szybkie bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłki. Klienci odwiedzający nową stronę internetową Pocztexu, dostępną pod adresem pocztex pl, mogą już nie tylko szybko wycenić, ale też opłacić przesyłkę. Dodatkowo zyskali także możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania etykiety, co znacznie skróci czas potrzebny na obsługę w placówce pocztowej. W ramach nowych udogodnień, klienci mogą także wygenerować etykietę z opcją dokonania płatności później – np. u kuriera albo w placówce.

Nowa strona internetowa pocztex pl oferuje usługi dla dwóch grup klientów: detalicznych (dla Ciebie) oraz biznesowych (dla firmy). Jeżeli chcemy szybko i wygodnie nadać paczkę, na stronie głównej wybieramy format przesyłki oraz jedno z 3 możliwych miejsc jej dostarczenia (pod adres, do punktu lub automatu pocztowego). Po wprowadzeniu danych, pojawia się wycena wybranej przez nas usługi. Po kliknięciu: „Nadaj przesyłkę” wprowadzimy bardziej szczegółowe parametry nadania, możemy skorzystać z usług dodatkowych oraz wybrać opcję wysyłki. Na końcu otrzymamy możliwość opłacenia przesyłki, którą zamierzamy nadać w placówce pocztowej. Po zakończeniu procesu etykieta adresowa jest przesyłana na wskazany przez klienta adres email.

– Wprowadzamy nowy standard usług świadczonych w ramach Pocztexu. Doręczenie w przewidywanym terminie D+1, czyli następnego dnia po nadaniu, to nasza odpowiedź na wymagania rynku. Klientom oczekującym błyskawicznego doręczenia ważnych przesyłek, dedykujemy usługę Na Dziś, czyli dostawę w wybranych miastach i relacjach tego samego dnia. Ponadto coraz więcej usług w ramach Pocztexu, takich jak możliwość płatności za przesyłkę, dostępnych jest on-line – zaznacza Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Prezentacja nowej oferty Pocztexu podczas konferencji prasowej 15 listopada br. była zwieńczeniem wielu miesięcy prac nad wdrożeniem rewolucyjnych zmian w usłudze. W pierwszej kolejności Poczta Polska zaprezentowała unowocześniony znak swojej marki kurierskiej. Biało-czerwone skrzydło widniejące w nowym logo Pocztexu z jednej strony symbolizuje dynamikę i szybkość, a z drugiej wyraźnie akcentuje 100% polski kapitał marki. Celem rebrandingu jest nie tylko wzmocnienie pozycjonowania marki w nowoczesnych kanałach komunikacji, ale także zaakcentowanie pozytywnych zmian, jakie odczują klienci korzystający z usługi.

Poczta Polska planuje wprowadzenie kolejnych udogodnień do swojej flagowej usługi kurierskiej. Już wkrótce klienci zyskają dostęp do aplikacji mobilnej, zapewniającej m.in. możliwość nadania przesyłek Pocztex, ich śledzenie oraz odbiór z automatów paczkowych. Twórcą tego kompleksowego rozwiązania informatycznego, obejmującego także dostęp do dedykowanego Panelu Klienta dla osób korzystających z komputerów, będzie spółka z grupy spółek Poczty Polskiej – Poczta Polska usługi Cyfrowe.

źródło: Poczta Polska

Kliknij aby powiększyć26.11.2021 | Siemens liderem zrównoważonego rozwoju według Dow Jones

W rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) firma Siemens zajęła pierwsze miejsce wśród 45 firm ze swojej grupy branżowej. DJSI to uznany na całym świecie ranking dotyczący działania w duchu zrównoważonego rozwoju.

Jest on przygotowywany corocznie przez agencję ratingową Standard & Poor's w imieniu operatora amerykańskiego indeksu Dow Jones.

Firma Siemens uczestniczy w rankingu co roku, począwszy od roku 1999, kiedy to DJSI opublikowano po raz pierwszy.

W bieżącej edycji rankingu, który został opublikowany 12 listopada, nasza firma uzyskała bardzo pozytywną ocenę ogólną i zdobyła 81 punktów na 100 możliwych.

+ więcej...
25.11.2021 | Opieka zdrowotna, przemysł i uczenie maszynowe: prognozy cyberzagrożeń na 2022 r.

Każdego roku eksperci z firmy Kaspersky spoglądają wstecz na najważniejsze wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, aby pomóc użytkownikom oraz firmom bezpieczniej wejść w nowy rok.

Nie inaczej jest w przypadku sektora przemysłowego, służby zdrowia i zagadnień związanych z prywatnością.

W ubiegłym roku badacze z firmy Kaspersky przewidywali, że wraz z rozwojem pandemii uwaga cyberprzestępców skupi się głównie na sektorze opieki zdrowotnej.

Prognoza ta sprawdziła się, gdyż przestępcy niewątpliwie próbowali zarobić na szczepieniach, a oprogramowanie ransomware atakowało szpitale, zagrażając życiu pacjentów.

+ więcej...
25.11.2021 | Startuje kampania świąteczna Polsat Box

Ruszyła nowa kampania reklamowa Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) promująca propozycje świąteczne operatora – nowy pakiet podstawowy M Sport za 60 zł/mies. dostępny w telewizji satelitarnej i kablowej IPTV, 3 miesiące pełnej oferty bez opłat i dekoder 4K już od 1 zł.

Dodatkowo, w ramach świątecznej promocji, abonenci Polsat Box mogą otrzymać 100 zł zwrotu od Plusa za przeniesienie numeru telefonu do tej sieci.

W dwóch spotach telewizyjnych wystąpili znani i lubiani przez polskich widzów aktorzy Jacek Braciak i Wojciech Mecwaldowski.

Kampania to wynik współpracy marki Polsat Box z agencją Freudschaft (wcześniej Scholz & Friends). Będzie ona prowadzona w telewizji, Internecie i stacjach radiowych.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 9 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 25 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 4 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 20 Mb/s:
GSM - łącze 150 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij