Wiadomości

Loading


26.11.2021 | Siemens liderem zrównoważonego rozwoju według Dow Jones

  • Firma Siemens branżowym liderem w zakresie zrównoważonego rozwoju według Dow Jones Sustainability Index
  • Spółka uzyskała 81 na 100 punktów
  • Światowy lider w sześciu kategoriach, w tym innowacyjność i bezpieczeństwo cybernetyczne oraz ochrona środowiska w zakresie produkcji przemysłowej
    i wytwarzanych produktów

W rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) firma Siemens zajęła pierwsze miejsce wśród 45 firm ze swojej grupy branżowej. DJSI to uznany na całym świecie ranking dotyczący działania w duchu zrównoważonego rozwoju. Jest on przygotowywany corocznie przez agencję ratingową Standard & Poor's w imieniu operatora amerykańskiego indeksu Dow Jones. Firma Siemens uczestniczy w rankingu co roku, począwszy od roku 1999, kiedy to DJSI opublikowano po raz pierwszy.

W bieżącej edycji rankingu, który został opublikowany 12 listopada, nasza firma uzyskała bardzo pozytywną ocenę ogólną i zdobyła 81 punktów na 100 możliwych. Dodatkowo uzyskaliśmy bardzo wysoką pozycję rankingową w wybranych kategoriach, takich jak sprawozdawczość społeczna i środowiskowa, innowacje i bezpieczeństwo cybernetyczne,
a także ochrona środowiska związana z produkcją przemysłową i wytwarzanymi produktami. Obok kryteriów ekonomicznych, DJSI uwzględnia również aspekty ekologiczne i społeczne.

Zrównoważony rozwój jest jednym z naszych kluczowych imperatywów biznesowych oraz integralną częścią strategii firmy – powiedziała Judith Wiese, dyrektor ds. osobowych
i zrównoważonego rozwoju oraz członkini zarządu Siemens AG. Wyróżnienie w tegorocznym rankingu potwierdza zatem, że do realizacji naszej strategii obraliśmy właściwą ścieżkę. Dzięki naszemu nowemu podejściu DEGREE, robimy kolejny krok naprzód i jeszcze bardziej intensyfikujemy nasze wysiłki na rzecz realizacji wizji zrównoważonego przedsiębiorstwa.

Wobec narastającego kryzysu klimatycznego stworzyliśmy strategię wpisującą się w globalne podejście Siemensa ‘DEGREE’, która pomoże nam kontynuować misję odpowiedzialnego rozwoju biznesu przy jednoczesnej dbałości o człowieka i środowisko. Jako nadrzędny cel przyjęliśmy nadanie gospodarce zrównoważonego charakteru poprzez wspieranie transformacji cyfrowej i energetycznej oraz kokreację nowych modeli biznesowych – komentuje Maciej Kaysiewicz, Sustainability Officer w Siemens Polska.

Firma Siemens zaprezentowała nową strategię DEGREE podczas wydarzenia Capital Market Day w czerwcu tego roku. DEGREE to nowe ramy strategiczne, które stanowią wytyczne operacyjne dla wszystkich spółek Siemens na całym świecie. Wskazują one na jasno określone priorytety i wymierne cele dotyczące środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Każda litera angielskiego akronimu „DEGREE” oznacza obszar, w którym firma Siemens zamierza podejmować zwiększone wysiłki w ramach dalszego rozwoju swojej działalności: „D” oznacza dekarbonizację, „E” etykę, „G” ład korporacyjny, „R” efektywne gospodarowanie zasobami, a podwójna litera „E” sprawiedliwość i równość w dostępnie do zatrudnienia w naszej firmie.

źródło: Siemens

Kliknij aby powiększyć25.11.2021 | Opieka zdrowotna, przemysł i uczenie maszynowe: prognozy cyberzagrożeń na 2022 r.

Każdego roku eksperci z firmy Kaspersky spoglądają wstecz na najważniejsze wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, aby pomóc użytkownikom oraz firmom bezpieczniej wejść w nowy rok.

Nie inaczej jest w przypadku sektora przemysłowego, służby zdrowia i zagadnień związanych z prywatnością.

W ubiegłym roku badacze z firmy Kaspersky przewidywali, że wraz z rozwojem pandemii uwaga cyberprzestępców skupi się głównie na sektorze opieki zdrowotnej.

Prognoza ta sprawdziła się, gdyż przestępcy niewątpliwie próbowali zarobić na szczepieniach, a oprogramowanie ransomware atakowało szpitale, zagrażając życiu pacjentów.

+ więcej...
25.11.2021 | Startuje kampania świąteczna Polsat Box

Ruszyła nowa kampania reklamowa Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) promująca propozycje świąteczne operatora – nowy pakiet podstawowy M Sport za 60 zł/mies. dostępny w telewizji satelitarnej i kablowej IPTV, 3 miesiące pełnej oferty bez opłat i dekoder 4K już od 1 zł.

Dodatkowo, w ramach świątecznej promocji, abonenci Polsat Box mogą otrzymać 100 zł zwrotu od Plusa za przeniesienie numeru telefonu do tej sieci.

W dwóch spotach telewizyjnych wystąpili znani i lubiani przez polskich widzów aktorzy Jacek Braciak i Wojciech Mecwaldowski.

Kampania to wynik współpracy marki Polsat Box z agencją Freudschaft (wcześniej Scholz & Friends). Będzie ona prowadzona w telewizji, Internecie i stacjach radiowych.

+ więcej...
25.11.2021 | Nowy, ulepszony TIDAL z jeszcze lepszą jakością dźwięku dla wszystkich klientów

Dostępny jest już nowy, ulepszony TIDAL. Wszyscy użytkownicy serwisu mogą cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku, a dotychczasowe warianty subskrypcji otrzymały nowe nazwy.

Pozostałe warunki świadczenia usługi pozostają bez zmian, więc nowy TIDAL to jeszcze lepsza jakość w dotychczasowej cenie! TIDAL, który oferuje ponad 80 milionów utworów oraz 350 tysięcy wysokiej jakości wideo, zapewnia teraz wszystkim swoim klientom bezstratną jakość dźwięku o parametrach co najmniej takich samych jak na płycie CD.

Nowe warianty serwisu TIDAL to obecnie HiFi oraz HiFi Plus.

TIDAL HiFi umożliwia słuchanie muzyki w formacie FLAC zapewniającym intensywniejszy i czystszy strumieniowy przesył mocnego dźwięku o praktycznie bezstratnej jakości. 

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 8 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 56 kb/s
xDSL - łącze 2 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 6 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 45 Mb/s:
GSM - łącze 7,2 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij