Wiadomości

Loading


25.11.2021 | Opieka zdrowotna, przemysł i uczenie maszynowe: prognozy cyberzagrożeń na 2022 r.

Każdego roku eksperci z firmy Kaspersky spoglądają wstecz na najważniejsze wydarzenia dotyczące bezpieczeństwa na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, aby pomóc użytkownikom oraz firmom bezpieczniej wejść w nowy rok. Nie inaczej jest w przypadku sektora przemysłowego, służby zdrowia i zagadnień związanych z prywatnością.

Cyfryzacja w sektorze opieki zdrowotnej: więcej incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych

W ubiegłym roku badacze z firmy Kaspersky przewidywali, że wraz z rozwojem pandemii uwaga cyberprzestępców skupi się głównie na sektorze opieki zdrowotnej. Prognoza ta sprawdziła się, gdyż przestępcy niewątpliwie próbowali zarobić na szczepieniach, a oprogramowanie ransomware atakowało szpitale, zagrażając życiu pacjentów.

W nadchodzącym roku nadal będziemy obserwować coraz więcej ataków na sektor opieki zdrowotnej, ponieważ placówki opieki medycznej wciąż wprowadzają cyfrowe świadczenia, np. w formie telemedycyny. W 2021 roku liczba incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych związanych z opieką zdrowotną wzrosła półtorakrotnie w stosunku do 2019 r. Możemy spodziewać się, że cyberprzestępcy będą szukali nowych luk w zabezpieczeniach w nowych urządzeniach i aplikacjach medycznych, a także tworzyli fałszywe aplikacje, które użytkownicy będą pobierać przez pomyłkę. Co więcej, jako że różne państwa wprowadzają różne wymogi dotyczące szczepień w odniesieniu do podróżowania i korzystania z rozmaitych usług, rynek fałszywych paszportów oraz certyfikatów szczepień nadal będzie odnotowywał wzrost.

Ataki na organizacje przemysłowe utrzymają się i mogą być trudniejsze do automatycznego wykrywania

W przyszłym roku ataki nadal będą zakłócały operacje i wyrządzały szkody firmom, w sposób jeszcze bardziej destrukcyjny. Jest to spowodowane tym, że wskutek działań rządów cyberprzestępcy muszą inwestować w bezpieczeństwo własnych operacji i ograniczać ryzyko, jak również stosować skuteczniejsze taktyki i technologie w celu reagowania na funkcje kontroli mechanizmów bezpieczeństwa wdrożonych w wielu organizacjach przemysłowych.

Tym samym cyberprzestępcy skracają obecnie cykl życia wykorzystywanego przez siebie szkodliwego oprogramowania. Dana szkodliwa próbka może być wykorzystana przeciwko ograniczonej liczbie celów i być aktywna jedynie przez kilka tygodni, gdy jest maksymalnie skuteczna, po czym zostaje wypuszczona nowa wersja w celu obejścia wykrywania. Ponadto cyberprzestępcy ograniczają wykorzystywanie szkodliwych infrastruktur. Z badania dotyczącego kilku ostatnich zaawansowanych kampanii cyberprzestępczych wynika, że serwery kontroli w ramach niektórych kampanii mogą być aktywne jedynie przez kilka godzin podczas istotnej fazy operacji. Niektórzy atakujący wręcz całkowicie rezygnują z wykorzystywania szkodliwej infrastruktury. Trendy te utrzymają się i prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z jeszcze groźniejszymi cyberatakami.

Coraz częstsze działania mające na celu "oduczanie" maszynowe

Nowoczesna technologia uczenia maszynowego potrafi zapamiętać ogromne ilości informacji na temat prywatnego zachowania użytkowników. Rządy rozważają nowe regulacje mające na celu ochronę prywatności obywateli. Czy obejmą one prywatne dane wykorzystywane do szkolenia modeli uczenia maszynowego? Jeśli tak, możemy spodziewać się, że firmy i badacze będą rozwijać nowe technologie, takie jak "oduczanie maszynowe", które mają umożliwić usunięcie danych z wyszkolonych już algorytmów.

Rządy i użytkownicy wzywają do większej transparentności, jeśli chodzi o algorytmy uczenia maszynowego. Mechanizmy te są w coraz większym stopniu wykorzystywane do podejmowania różnych decyzji, od przyznawania kredytu po wyświetlanie reklam na ekranach komputerów i smartfonów. Może to jednak prowadzić do obaw związanych z prywatnością, a nawet dyskryminacji. W przyszłym roku pojawi się więcej dyskusji oraz regulacji w odniesieniu do decyzji podejmowanych przez zautomatyzowane systemy.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć25.11.2021 | Startuje kampania świąteczna Polsat Box

Ruszyła nowa kampania reklamowa Polsat Box (wcześniej Cyfrowy Polsat) promująca propozycje świąteczne operatora – nowy pakiet podstawowy M Sport za 60 zł/mies. dostępny w telewizji satelitarnej i kablowej IPTV, 3 miesiące pełnej oferty bez opłat i dekoder 4K już od 1 zł.

Dodatkowo, w ramach świątecznej promocji, abonenci Polsat Box mogą otrzymać 100 zł zwrotu od Plusa za przeniesienie numeru telefonu do tej sieci.

W dwóch spotach telewizyjnych wystąpili znani i lubiani przez polskich widzów aktorzy Jacek Braciak i Wojciech Mecwaldowski.

Kampania to wynik współpracy marki Polsat Box z agencją Freudschaft (wcześniej Scholz & Friends). Będzie ona prowadzona w telewizji, Internecie i stacjach radiowych.

+ więcej...
25.11.2021 | Nowy, ulepszony TIDAL z jeszcze lepszą jakością dźwięku dla wszystkich klientów

Dostępny jest już nowy, ulepszony TIDAL. Wszyscy użytkownicy serwisu mogą cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku, a dotychczasowe warianty subskrypcji otrzymały nowe nazwy.

Pozostałe warunki świadczenia usługi pozostają bez zmian, więc nowy TIDAL to jeszcze lepsza jakość w dotychczasowej cenie! TIDAL, który oferuje ponad 80 milionów utworów oraz 350 tysięcy wysokiej jakości wideo, zapewnia teraz wszystkim swoim klientom bezstratną jakość dźwięku o parametrach co najmniej takich samych jak na płycie CD.

Nowe warianty serwisu TIDAL to obecnie HiFi oraz HiFi Plus.

TIDAL HiFi umożliwia słuchanie muzyki w formacie FLAC zapewniającym intensywniejszy i czystszy strumieniowy przesył mocnego dźwięku o praktycznie bezstratnej jakości. 

+ więcej...
25.11.2021 | Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Symbol Cyberbezpieczeństwa 2021

Kaspersky Lab Polska, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, informuje o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "Symbol Cyberbezpieczeństwa 2021" przyznanego przez redakcję "Monitora Rynkowego" w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz "Monitora Biznesu" w "Rzeczpospolitej".

Od jedenastu lat redakcja "Monitora Rynkowego" w "Dzienniku Gazecie Prawnej" oraz "Monitora Biznesu" w "Rzeczpospolitej" wyróżnia Symbolami wybitne firmy, jednostki naukowe, samorządy, spółdzielnie i instytucje kulturalne.

Laureatów łączą wspólne wartości, znakomita polityka zarządzania i jakości, rozwój innowacyjności oraz aktywność w przestrzeni społecznej.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 20 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 400 kb/s
xDSL - łącze 1,5 Mb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 8 Mb/s:
Wi-Fi - łącze 150 kb/s:
GSM - łącze 10 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij