Wiadomości

Loading


23.11.2021 | Czarny Piątek: ponad trzykrotnie więcej cyberataków związanych z płatnościami online

W okresie poprzedzającym wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku odnotowano wzrost liczby ataków phishingowych podszywających się pod strony płatności elektronicznych. Według raportu badaczy z firmy Kaspersky łączna liczba ataków wycelowanych w osoby korzystające z e-płatności zwiększyła się ponad trzykrotnie w okresie od września do października 2021 r.

Z nadejściem sezonu wyprzedaży ręce zacierają zarówno klienci, jak i sprzedawcy. Niestety jest to także ulubiony okres cyberprzestępców, którzy bez skrupułów zarabiają na klientach online poprzez tworzenie fałszywych stron podszywających się pod największe platformy handlowe oraz systemy e-płatności.

W pierwszych dziesięciu miesiącach 2021 r. produkty firmy Kaspersky wykryły ponad 40 milionów ataków phishingowych na platformy e-handlu oraz sklepy elektroniczne, jak również instytucje bankowe. Chociaż w 2021 r. sytuacja sklepów wróciła do normy, a klienci wrócili do zakupów stacjonarnych, badacze z firmy Kaspersky nie zaobserwowali typowych sezonowych trendów w phishingu związanych z zakupami online, takich jak znaczący przyrost liczby stron phishingowych z kuszącymi ofertami sprzedaży czy wzrost liczby oszustw związanych z handlem.

Istnieje jeden istotny wyjątek. W 2021 roku łączna liczba prób phishingu finansowego, których celem były systemy e-płatności, wzrosła ponad trzykrotnie od września (627 560) do października (1 935 905). Wzrosła również liczba wiadomości spamowych wykrytych przez produkty firmy Kaspersky. W ciągu miesiąca w okresie wyprzedaży, od 27 października do 19 listopada, zaobserwowano aktywne rozprzestrzenianie się wiadomości spamowych, z których 221 745 zawierało słowa "Black Friday".

Badacze z firmy Kaspersky sprawdzili również, które popularne platformy były wykorzystywane jako przynęta w rozprzestrzenianiu stron phishingowych. Najpopularniejszym wabikiem okazał się Amazon, o czym świadczyła łączna liczba prób phishingowych wykorzystujących tę nazwę. Przez większość 2021 r. drugą pod względem popularności przynętą był eBay, a następnie Alibaba.

W okolicach Czarnego Piątku zawsze obserwujemy zwiększoną aktywność oszustów. Nieco zaskakujące było zainteresowanie systemami e-płatności. Tym razem zidentyfikowaliśmy ogromny wzrost liczby ataków podszywających się pod najpopularniejsze systemy płatności. Naturalnie każda nowa aplikacja płatności jest postrzegana przez oszustów jako nowa okazja do zarobienia na użytkownikach - powiedziała Tatiana Szczerbakowa, ekspertka ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky. Dlatego, jeśli chcesz chronić swoje dane i finanse, upewnij się, że strona płatności online jest bezpieczna: poznasz to po tym, że jej adres URL rozpoczyna się od HTTPS zamiast HTTP, a obok adresu URL widnieje zwykle ikona kłódki.

źródło: Kaspersky

Kliknij aby powiększyć23.11.2021 | Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska ma 20 lat. Kwota zgromadzonych w nim oszczędności przekracza 1,7 mld złotych

Pracowniczy Program Emerytalny Orange Polska – jeden z największych i najdłużej działających w Polsce – zarządza dziś kwotą ponad 1,7 mld zł.

Wypracowana przez 20 lat stopa zwrotu sięga ponad 238%. Do tej pory z Pracowniczego Funduszu Emerytalnego Orange, gromadzącego i inwestującego środki uczestników Programu, wypłacono ponad 860 mln złotych.

To dodatkowe zabezpieczenie finansowe dla pracowników na czas emerytury. Orange Polska, największy pracodawca w Grupie, zatrudniający obecnie ponad 10 tysięcy osób, finansuje pracownikom comiesięczną składkę w wysokości 7% wynagrodzenia brutto.

To – wg obowiązujących regulacji – najwyższa składka, jaką może wpłacać pracodawca. Pracownicy mogą ponadto zdecydować się na składkę dodatkową i zwiększyć w ten sposób pulę oszczędności. 

+ więcej...
22.11.2021 | Startuje Black Week w T-Mobile

W T‑Mobile nie zwlekamy z dobrymi informacjami i promocjami i już dziś 22 listopada otwieramy sezon niesamowitych zniżek z okazji Black Week.

Przez cały tydzień, włącznie z kolejnym poniedziałkiem, czyli 29 listopada będziemy oferować naszym klientom indywidualnym i biznesowym kilkadziesiąt urządzeń – od smartfonów i tabletów, przez laptopy, smartwatche i na zestawach MIX BOX oraz smart home skończywszy – w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wypatrzyłeś nowy telefon, ale właściwie to nie jesteś jeszcze przekonany do zakupu? Siostra wspominała coś o technologicznych gadżetach, aby być „bardziej fit”, ale nie jesteś pewien, czy warto w to inwestować?

Dzieci kłócą się o oglądanie bajek na tablecie, a Ty po prostu chcesz odpocząć wieczorem? A może Twoja firma potrzebuje nowego sprzętu? Choć w T‑Mobile nie pomożemy rozwiązać wszystkich problemów, to z pewnością możemy pomóc rozwiązać dylematy związane z odpowiednimi prezentami dla najbliższych, czy też dla własnej firmy.

+ więcej...
22.11.2021 | Kaspersky głównym graczem w zakresie nowoczesnych rozwiązań bezpieczeństwa dla małych, średnich i dużych firm wg IDC MarketScape

Firma Kaspersky uzyskała miano głównego gracza w raportach IDC MarketScape Worldwide Modern Endpoint Security for Small and Midsize Businesses 2021 Vendor Assessment (dokument #US48304721, listopad 2021 r.) oraz Worldwide Modern Endpoint Security for Enterprises 2021 Vendor Assessment (dokument #US48306021, listopad 2021 r.).

Wyróżnienie to jest świadectwem wszechstronności i jakości produktów, usług oraz rozwiązań szkoleniowych oferowanych przez firmę Kaspersky klientom biznesowym.

Współczesne produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych składają się z dwóch mechanizmów wykrywania i reagowania, zróżnicowanych pod względem czasu reakcji oraz udziału człowieka.

+ więcej...

Najtańszy internet kablowy

Sieć lokalna - łącze 65 Mb/s:
Telewizja kablowa: - łącze 300 Mb/s
xDSL - łącze 768 kb/s:

Najtańszy internet bezprzewodowy

WIMAX - łącze 512 kb/s:
Wi-Fi - łącze 65 Mb/s:
GSM - łącze 500 Mb/s:

Zadzwoń, znajdziemy najlepszą ofertę dla Ciebie!
Infolinia: 22 395 12 12

Zamknij